CHP Lideri Kılıçdaroğluna Saldırı (Şehit cenazesinde) Evine Sığındığı Vatandaş Konuştu

Şehit Cenazesinde Saldırıya Uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sığındığı Evde oturan vatandaş yaşananları anlattı!

Ankarada çubuk ilçesinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde saldırıya uğradı saldırı sonrası bir vatandaş ( Rahim Doruk ) yaşanan durumu anlatarak. Eşim korkudan kapıyı açmadı açması için ona resmen yalvardım dedi.

Ankara’nın önemli ilçelerinden Çubuk’da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde saldırıya uğradıktan sonra sığındığı evde oturan vatandaş Rahim Doruk, yaşananları anlattı.

Eşim Kapıyı Açsın Diye ona adeta yalvardım

Cenaze namazından sonra evinin yolunu tuttuğunu söyleyen Doruk, kalabalık bir gurubun evine doğru ilerlediğini söyledi. Birilerinin Kemal Kılıçdaroğlu’nun evine girmek istediğini söylediğini söyledi. Bu sırada itişme kakışma olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu’nun orada olduğunu görmediğini söyledi. Bende bu esnada kapının önüne kadar geldim. Eşim korkudan tüm kilitleri kitlemiş… o sırada eşime kapıyı açması için adeta yalvardım. Arkalardan itişen yüklenen bir gurup vardı ben o esnada yaralanma riski geçirdim az daha ezilecektim. Hala Kılıçdaroğlu’nu görmemiştim. Sonrasında kapı açıldı ve hep beraber içeri girdik dedi.

Bizden özür dileyerek bir bardak su istedi.

Kusura bakmayın sizde misafir olmak zorunda kaldık dedi. Benim evimde böyle bir şey olacağını rüyamda görsem inanmazdım dedi. Ve o an düşünmeye başladım CHP Lideri Kılıçdaroğlu benim evimde ve dışarıdaki bir grup onu linç etmek için eve girmeye çalışıyor kısa süreli şok geçirdim dedi. Evime bizlere zarar vereceklerini düşündüm korkmuştum. O esnada Kılıçdaroğlu’ eşimden bir bardak su istedi yaklaşık 2 saat kadar içeride oturduk. Daha sonra komutanlarımız, güvenlik güçlerimiz geldi ve daha sonrada Emniyet Müdürü geldi. Kılıçdaroğlu onları gördükten sonra daha bir rahatladı. Kemal beyin yüzünde herhangi bir darp izi görmedim morluklar yaralar yoktu. Ancak pantolon paçalarında ayak izleri vardı biraz sanırım tekme atmışlardı dedi. Daha sonra bakanlarımız geldi Kılıçdaroğlu’nun telefonu susmuyordu o sırada eşi de arıyordu eşiyle görüştü. Daha sonrasında Kılıçdaroğlu’nu çıkarmak istediler acele bir şekilde dışarı çıkararak bir araca bindirdiler ben o sırada dışarıya çıkmadım hiç bir  günahım olmamasına rağmen vatandaşlardan çok tepki aldım misafiri evden kovmak eve almamak bizim fıtratımıza yakışmaz. Biz doğruyu yaptık insanlar buna inanmasa da rabbim buna inanır biliyor. Şehit hepimizin insanlardan biraz daha hoşgörü saygı ve sakinlik istiyorum dedi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2019