Çocuklar Duymasın Neden Final Yaptı Tekrar Başlayacak mı?

Uzun yıllardır ekranda görmeye alıştığımız Çocuklar Duymasın dizisi düşük reytinglere daha fazla dayanamadı ve final kararı aldı. Yapımcı Birol güvenin sosyal medyadan yaptığı açıklamayla 11 Nisan Perşembe günü final bölümüyle ekrana gelecek olan Çocuklar Duymasın uzun bir ara verecek. Son haftalarda düşük reytingler ile boğuşan ve çarşamba gününden perşembe gününe alınan Çocuklar Duymasın dizisinin reytingleri yine Totalde 2 civarında kaldığı için Kanal D ile Birol güvenin yapmış olduğu ortak anlaşma ile dizinin final yapmasına karar verildi.

Bize göre oldukça geç kalınmış bir açıklama olsa da Çocuklar Duymasın dizisi uzun sürelerdir devam eden ve belli bir izleyici kitlesi olduğu için yine de izlemeye devam eden bir diziydi. Ancak son zamanlarda dizi senaryosunun artık tekrar başlaması Meltem ve Haluk arasındaki boşanmanın üçüncü dördüncü kez yaşanması, geçtiğimiz sezon dizide yer alan Tutku isimli oyuncunun tekrardan diziye dönmesi izleyicilerin de artık sabrını taşırma ya yeni başlayan dizilere yönelmeye başladı.

Çocuklar Duymasın Neden Final Yaptı Tekrar Başlayacak mıÇocuklar Duymasın Neden Final Yaptı Reytingleri Çok mu Düştü?

Çocuklar Duymasın hem ATV hemde Kanal D ekranlarında uzun süre yayınlanan en uzun ömürlü dizilerden birisi oldu. Haluk ve Meltem karakteri ile birlikte duygu ve havuç gibi isimler de dizinin vazgeçilmez oyuncuları oldular. Çok güzel hatıralarla hafızalara kazınan Çocuklar Duymasın dizisi her geçen gün reytinglerde erimeye başlayınca yapımcısı Birol Güven tarafından sonunda final kararı açıklandı ve dizinin uzun bir ara verdiği duyuruldu.

Çocuklar Duymasın Tekrar Başlayacak mı?

Bu arada açıklamadan geçmeyelim Çocuklar Duymasın dizisinin gelecek yıllarda yeniden başlayacağını yine bir nostalji yaşanacağını da Birol Güven daha önce açıklamıştı. Çocuklar Duymasın sevilen bir dizi bu yüzden birçok defa final yapsa da sonraki yıllarda tekrardan dizi oyuncuları bir araya getirildi ve dizinin yeniden çekimleri başladı. Ancak en son geçtiğimiz yıldan beri Kanal D ekranlarında yayınlanan aslında pazar günleri oldukça güzel reytingler almasına rağmen bu sezon çok zorlu bir gün olan çarşambaya transfer olan Çocuklar Duymasın dizisi çarşamba günleri çok düşük reytingler almak durumunda kaldı.

Çocuklar Duymasın yeniden Tekrar Başlayacak mıÇünkü sen anlat Karadeniz ve Diriliş Ertuğrul gibi çok kötü diziler olduğu için Çocuklar Duymasın maalesef pazar günü kadar reyting alamadı. Daha sonra perşembe gününe alınan Çocuklar Duymasın burada daha tutunamadı ve 2 civarındaki reytingler kanalı iyice zarar ettirmeye başladı. Bu nedenle daha fazla uzatılma istemediği için 11 Nisan perşembe günü yayınlanacak olan final bölümüyle Çocuklar Duymasın belki bir daha yayınlanmamak üzere final yapıyor.

Çocuklar Duymasın Niçin Final Yaptı Yeniden Başlayacak mı?

Kanal D bugün itibariyle Çocuklar Duymasın için Final kararı aldı! Birol Güven ve Kanal D ortak anlaşmasına göre Çocuklar Duymasın 11 Nisan Perşembe günü son bölümüyle ekrana gelecek ve dizi bir daha yayınlanmayacak. Elbette düşük de olsa %2 reyting demek yaklaşık 1 milyondan fazla izleyici kitlesi demek. 1 milyon insanın izlemiş olduğu Çocuklar Duymasın elbette talep görecek insanlar Çocuklar Duymasın yeniden başlar mı Çocuklar Duymasın 2019-2020 sezonunda tekrar başlayacak mı gibi sorular merak edilmeye şimdiden başlandı bile.

Çocuklar Duymasın dizisinin tekrar başlaması oldukça zor görünüyor. Çünkü geçtiğimiz sezonlara göre bu sezon reytingleri oldukça düşüktü. En son olarak %2 civarında Total reyting alan Çocuklar Duymasın dizisinin bu reyting sonuçları ile ayakta kalması ve kanala para kazandırması mümkün gözükmediği gibi kanal zarar ederek bu diziyi yayınlamaya devam etti. Ancak bunun da bir sınırı var ve sonunda Birol Güven daha fazla zarar etmemek ve Kanal D ekranlarını da reklam zararına uğratmamak için bir daha yayınlanmamak üzere Çocuklar Duymasın final kararı aldı.

Çocuklar duymasın erken final yapıyorÇocuklar Duymasın 2019-2020 Yeni Sezonda Tekrar Başlar mı?

Bizim tahminlerimize göre Çocuklar Duymasın bir daha başlamayacak ancak yine de ilerleyen yıllar ne gösterir zamanla değişen dizi sektörü çocuklar duymasın’a muhtaç kalır mı onu da zamanla göreceğiz. Çocuklar Duymasın yeniden başlar mı yeniden ekrana gelecek mi 2019-2020 yıllarında Çocuklar Duymasın dizisinin tekrar başlaması mümkün görünüyor mu sizlerde bu konularda yorum ve görüşlerinizi lütfen aşağıya yazınız.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sizce Çocuklar Duymasın’ın final kararı doğru karar mı?
Yorumlarınızı ve görüşlerinizi merakla bekliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Çocuklar Duymasın Neden Final Yaptı Tekrar Başlayacak mı? (8 Yorum)

  1. Yıllarca çok severek izlediğim bu dizinin finali böyle olmamalıydı çok üzücü .Dilerim devamı olur.

  2. Ben çocuklar duymasın dizisini çok beğeniyorum severek izledim yalnız en son sezonda tutku karakteri diziye yakışmadı böyle entrikalar bence hoş değil

  3. boşuna beklemeyin ve hayalle yaşamayın çünkü dizi artık çekilmeyecek dizinin haluk ve meltem karakterleri önümüzdeki sezon tiyatro projesinde yer alacak

  4. tamer karadağlı ile pınar altuğ yeniden başlamıyacak tamamen final yaptık birol güven diziyi yeniden çekse bile biz artık yer almayı düşünmüyoruz demiş bencede tamamen final yaptı

Eklenme Tarihi: 6 Nisan 2019