Çukur 2. Sezon Yeni Dövmesi Ne Anlama Geliyor Ne Demek İstiyor?

Çukur 2.Sezonu Eylül’de Show Tv’de başlıyor ama geçtiğimiz sezon en çok merak edilen konuların başında yer alan Çukur dövmesi bu sezonda yine çok konuşulacak gibi görünüyor. Çukur 2.Sezonda dövme şekil değiştirdi, Yeni dövme eskisine benziyor ama şekli biraz farklı sadece. Peki Çukur 2.Sezondaki kanlı yeni dövme anlamı ne?

Eylül sonunda başlaması beklenen yeni sezonda Çukur dizisi rüzgarı esecek. Sezon finalinde kan gövdeyi götürmüş ve neredeyse dizinin yarısı ölerek diziden ayrılmıştı. Çukur dizisinde meşhur dövme çok tutuldu ve merak edildi. Çukur dizisindeki dövme ne demek hemen yazlım bilmeyenler öğrenmiş olsun..

Çukur dövmesinin gerçek anlamı nedir?

Çukur dövmesinin gerçek anlamı

Çukur Dizisi Dövmesi Ne Anlama Geliyor Ne Demek

Çukur erkeklerinde bulunan dövme esasen yiğitlik, mertlik ve dürüstlük kavramlarını simgeliyordu. “Kardeş miyiz? Can mıyız? Tek miyiz? sorularına verilecek olan Biriz Tekiz kardeşiz cevapları da Çukur dizisindeki en önemli temalardan birisi idi ve çukur dizisinde dövmenin manası olarak birlik beraberliği simgeliyordu. Ancak Çukur yeni 2. sezonda işler değişti.

Çukur Dizisi 2. Yeni Sezon Dövmesi Ne Anlama Geliyor Manası ne, Ne Demek İstiyor

Çukur dizisinin yeni sezon için kullanmış olduğu yeni sembol son bölümde yani sezon finalinde izlediğimiz Çukurdaki büyük değişimi ifade ediyor. İdris baba Oğlu Selim’in ihanetini öğrenmiştir ve artık ondan gelecek hayır Vartoludan gelsin deyip, Çukur’u Vartolu’ya bırakmıştır. Bu Çukurdaki yeni kanlı bir değişimin habercisidir.

Çukur’daki ocaklar sönmüş hayat durmaya başlamış evler yıkılmış ve içerisinde efendilik, yiğitlik, mertlik gibi kavramları bulunduran kişiler Çukurdan çıkmış gitmiştir. İşte çukurdaki bu değişim dövmeye de bu şekilde yansımıştır..İşte çukurda yeni sezon dövme birliğin bozulduğunu, kardeşliğin kalmadığını gösteren yeni simge ile bu şekilde belirtilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Çukur 2. Sezon Yeni Dövmesi Ne Anlama Geliyor Ne Demek İstiyor? (2 Yorum)

Eklenme Tarihi: 22 Temmuz 2018