Çukur Tahir Kimdir? İdris’in Oğlu Tahir Vartolu mu? (Kasımın Yamaça Söylediği)

Çukur dizisi 14. bölümü ile yine nefesleri kesecek. Çukur Tahir Kimdir? İdris’in Oğlu Tahir Vartolu mu? (Kasımın Yamaça Söylediği) Kasım hapishanede Paşa’nın onu öldürmek amaçlı hazırladığı ekmek arası bombanın patlaması sonucu Kasım yaralanır ve hapishaneden hastaneye götürülür. Bu sırada Yamaç Vartolu’nun geçmişini çözmeyi aklına koymuştur.

Yamaç Paşa’ya hapishanedeki kim ve neden öldürmeye çalıştın diye sorar. Paşa’da Yamaç’a yalan söylemeyeceği ve Sultan Hanım’ın sırrını da ona diyemeyeceği için silahı alnına dayar. Yamaç onun kendini öldürmesine engel olur. Ama bu işin peşini bırakmaya da niyeti yoktur Yamaç’ın. Bu yüzden hapishanede yaralanan Kasım’ın yanına gider ve aklındaki sorunun cevaplarını almak ister.

Kasım hapishaneye yaralı bir şekilde getirilince Yamaç onu bulur ve Tahir Kim diye sorar. Kasım da oksijen maskesini çıkarır ve Yamaç’a ”Babanın oğlu” der. Şimdi ne olacak? Yamaç hiç beklemediği bir cevap aldı? Babasının tanımadığı bir oğlu mu var? Bundan babasının haberi var mı? Neden gizledi? Yamaç için yeni bir çok soru var çözülmeyi bekleyen…

Kasım bildiğimiz üzere Vartolunun üvey babası. Önceden İdris Koçovalı’nın adamıymış. Sonradan İdris’in sevdiği Mihribanla evlenmiş. Mihribanın oğlu olan Salih (Vartolu Saadettin) bu evde büyüdü ve Kasım’ın annesini öldürdüğünü gördü. Bu yüzden de Çukur da aldığı ev olan çocukluğunun geçtiği evi tüm anıları silmek için balyozla yıkıyor. Yamaç geliyor ve Vartolu’nun küçüklük resmini görüyor evde.

Peki biz Vartolu Saadettin’in önceki yani çocukluktaki adını Salih bilirken neden Tahir dedi Kasım. Tahir ve Salih aynı kişi mi yani bizim bildiğimiz Vartolu mu? Tüm cevapları sizlerle bu konumuzdadır… Yazımız güncellenmektedir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.