Denize Kıyısı olmadığı halde ilk kez mavi bayrak verilen plaj nerede? Van Gölü

Geçtiğimiz yıl, denize kıyısı olmadığı halde Türkiye’de ilk kez mavi bayrak verilen plaj nerededir?

Denize Kıyısı olmadığı halde ilk kez mavi bayrak verilen plaj nerede? Van Gölü Geçtiğimiz yıl, denize kıyısı olmadığı halde Türkiye’de ilk kez mavi bayrak verilen plaj nerededir? sorusunun şıkları: a)Van Gölü b)Salda Gölü c)Tuz Gölü d)Beyşehir Gölü Bu göllerden aşağıdaki göl denize kıyısı olmamasına rağmen mavi bayrak almıştır.. Doğru Cevap :a)Van Gölü
Denize Kıyısı olmadığı halde ilk kez mavi bayrak verilen plaj

Yarışmaya Ankara’dan katılan 21 yaşındaki Doğa Rojda Koldaş, Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi. Dokuz yıldır tiyatroyla ilgilenen Doğa Hanım, ileride rejisör olmak istediğini söylüyor. Yarışmada 30.000 TL kazanmayı hedefleyen Doğa Koldaş, hedefine ulaşması durumunda, bu parayı eğitim hayatı için kullanmayı planlıyor.
Doğa Koldaş Kim Milyoner Olmak İster 2 Mart 2019 cumartesi
Tabiat Kelimesi ile aynı kökten kelime Tabaka Matbaa Tabela Müdafaa
a)Matbaa b)Tabela c)Müdafaa d) Tabaka
Tabiat kelimesiyle aynı kökten gelen kelimenin sorulduğu sorunun cevabı.. Hangisi “tabiat” kelimesiyle aynı kökten gelir? Kim Milyoner Olmak İster? ’deki sorunun cevabı nedir?
Doğru Cevap: a)Matbaa

Aslen Mardinli olan 32 yaşındaki Orhan Takak, yarışmaya Mersin’den katılıyor. Ailesindeki sekiz kardeşten biri olan Orhan Bey, Mersin’de midye imalatçısı olarak çalışıyor. Orhan Takak, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı ileride yapacağı düğün masrafları için kullanmayı planlıyor.
Orhan Takak Kim Milyoner Olmak İster 2 Mart 2019 cumartesi

Yarışmaya Balıkesir’den katılan 38 yaşındaki Tuncay Aydın, aslen Muşlu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan Tuncay Bey, beş senedir Kaz Dağları’nda yaşıyor. Daha önceleri İstanbul’da müzisyen olarak çalışan Tuncay Aydın, hâlihazırda eşiyle birlikte zeytin çiftçiliği yapıyor.
Tuncay Aydın Kim Milyoner Olmak İster 2 Mart 2019 cumartesi

Bir çizimin daha küçük veya daha büyük çizilmesini saylayan araç nedir? Kazkanadı Leylekgagası Kim Milyoner Olmak İster? ’deki Bir çizimin oranları bozulmadan daha küçük veya daha büyüğünün çizilmesi için kullanılan araca ne ad verilir? Sorusunun cevabı nedir? Yarışmacı bu soruda joker haklarını kullandı mı? Doğru cevabı verdi mi?

Bir çizimin daha küçük veya daha büyük çizilmesini sağlayan araçBir çizimin oranları bozulmadan daha küçük veya daha büyüğünün çizilmesi için kullanılan araca ne ad verilir?
a)Kazkanadı b)Turnaayağı c)Kargaburnu d)Leylekgagası
Doğru Cevap: d (Leylekgagası)

Bulgaristan doğumlu olan 28 yaşındaki Elvan Bulut, Türkiye’ye iki yaşındayken ailesiyle birlikte gelmiş. Yarışmaya Bursa’dan katılan Elvan Hanım, İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyor. Elvan Bulut’un yarışmadaki hedefi ikinci baraj sorusunu geçebilmek.

Elvan Bulut Kim Milyoner Olmak İster 2 Mart 2019 cumartesi yarışmacıları

Aslen Urfalı olan 52 yaşındaki Halil Kırkayak, yarışmaya İzmir’den katılıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Halil Bey, on sekiz yıl özel bir tiyatronun işletmeciliğini yapmış. Evli ve bir çocuk babası olan Halil Kırkayak, tiyatro oyunu yazarlığı ve yönetmenliği yapıyor.

Kim Milyoner Olmak İster 2 Mart 2019 cumartesi yarışmacıları

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 2 Mart 2019