Diriliş Ertuğrul 150. Bölüm Fragmanı Yayınlandı mı 29 Mayıs’ta Neler Olacak ?

Diriliş Ertuğrul 150. Bölüm Fragmanı Yayınlandı mı 29 Mayıs’ta Neler Olacak ?

 

TRT1 ekranında çarşamba akşamları yayınlanan ve ilgiyle takip edilen tarihi dönem dizisi Diriliş Ertuğrul 150. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? diye merak edenler Diriliş Ertuğrul 29 Mayıs neler olacak özeti nedir stüdyodan gelen ip uçları nedir ?

Diriliş Ertuğrul 148. Bölümde Neler Oldu ?

Ertuğrul Bey’i bu bölümde Hülagü Han‘ın casusları Arıkbuka, Albastı esir alarak kaçırmışlardır. Bu sırada Turgut ağır yaralanmış Dumrul Alp ve Mergen bu sırada öldürülmüştür. Bamsı ve Gündoğdu Ertuğrul Bey’i kurtarmak için desteğe gitmiş ama yetişememişlerdi. Arıkbuka Ertuğrul Bey’i yakalamasının ardından Gündoğdu içinde planlar kurmaya başlamıştır

Gündoğdu ve Bamsı’nın yola çıktığı haberini alan Arıkbuka şimdide Gündoğdu için bir tuzak hazırlamıştır. Ertuğrul Bey‘in kıyafetlerinden parçalar koparıp Gündoğdu’yu çekmek istediklerini yollara koymuşlardır. Bamsı ve Gündoğdu yolda gördükleri Ertuğrul Bey‘in kıyafet parçalarını bulduklarında çok ümitlenir ve kıyafet parçalarını takip ederek tuzağa düşerler.

Albastı o sırada Ertuğrul Bey’i gizli bir mağaraya götürüyordu Ertuğrul Bey‘i o mağarada sorgulamayı düşünen Albastı‘nın bilmediği bir  şey vardır ki oda Ertuğrul Bey‘in bağlanmış olan ellerini çözmeyi başarıp Albastı’nın adamlarını etkisiz hale getirmiştir. Albastı Ertuğrul ile mağarada yalnız kalmışlardır kırasıya bir mücadelenin ardından Ertuğrul Albastı’yı öldürmüştür.

Ertuğrul Bey Albastı‘yı alt etmesinin ardından  Arıkbuka’nın Gündoğdu ve Bamsı’ya hazırladığı tuzağın olduğu yere yani mağaraya giderek Arıbuka’nın adamlarını öldürmüş Gündoğdu ve Bamsı’yı kurtarmıştır. Ertuğrul’a yenileceğini gören Arıkbuka gizlice kaçmıştı. Hazırladığı hain tuzağa kendisi düşen Arıkbuka’nın yeni hamlesi ne olacak?

Diriliş Ertuğrul 149. Bölümde Neler Olacak ?

Geçtiğimiz bölümde alı koyulan Ertuğrul 149. bölümde kurtulmayı başarıyor. Fakat bunları yapanlara da gereken cezayı kesmeye yemin ediyor. Oba’ya tekrar döndüğünde ise kaçırılması ile yasa boğulmuş halkı tekrardan selamlıyor. Allah’ın hikmeti yanımızda olduğu sürece korkmayın diyor. Bu duruma ise en çok Halime Hatun seviniyor. Albastı’nın ölüm haberi ile Oba sevincini yaşayamadan tekrar yasa boğulacak. Ertuğrul Bey ve İlbilge Hatun evlenecekler mi?

Abisinin öldürülmüş olmasını hazmetmeyen Sırma Arıkbuka ile iletişime geçmişti Arıkbuka‘nın Sırma le iş birliği çerisinde olmasının ardından Arıkbuka Ertuğrul‘in yerini Berke Han‘ın adamları sayesinde bulmuş ve Ertuğrul Bey’i tuzağa çekmişti.Sırma ve Arıkbuka’nın güçlerini birleştirmesi sonucunda neler olacak?

Diriliş Ertuğrul 150. Bölüm Fragmanı

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 22 Mayıs 2019