Diriliş Ertuğrul 4. Sezon Fragmanı Ertuğrul Gerçekten Öldü mü Gerçek Tarihte Nasıl?

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 4. SEZON TANITIMI biraz önce yayınlandı. Fragmanı izleyenler merak içinde kaldı. Diriliş Ertuğrul 4. Sezon Fragmanı Ertuğrul Gerçekten Öldü mü Gerçek Tarihte Nasıl? öldü diye merak etmeye başladılar. Bizde merak edenler için açıklamak istedik. İşte yeni 4. sezonu ile diriliş ertuğrul sizlerle..

TRT 1’in reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrulun 4. sezon ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Fragmanda herkes üzüntülü herkes ağlıyor, çünkü Ertuğrul gaziyi ölmüş olarak gösteriyor dizi. Peki gerçekten Ertuğrul öldü mü? Gerçek tarihte nasıl oldu Ertuğrulun gerçek tarihteki ölümü nasıl oldu hemen açıklamak ve bu konuda merak edenleri aydınlatmak istedik. Fragmanda geçen söz: O davası uğruna şehit düşmüştür. Ertuğrul Beyimizin ruhunu şad etmek isteyen silkelensin ve bu davaya omuz versin.

Diriliş Ertuğrul 4. Sezon Fragmanı Ertuğrul Gerçekten Öldü mü Gerçek Tarihte Nasıl? Fragmanı nasıl buldunuz? Sizce yeni sezonda aynı reytingleri alabilecek mi? Ertuğrul sizce gerçekten ölecek mi? Bence üzerindeki tehditler geçsin diye ölüm süsü verilecek. Ben böyle bir tahminde bulunuyorum, sizlerde görüşlerinizi aşağı yazın lütfen..

Ertuğrul Gerçek Tarihte Nasıl Öldü? Ertuğrul Gazi nasıl öldü sorusunu sormaya sebep olan gelişme dizinin 4. sezon fragmanında öldü olarak gösterilmesidir. Peki sorumuzun cevabına gelelim. Ertuğrul Gazi’nin ölümünü merak edenler için araştırdık. Ertuğrul Gazi yaşlılıktan dolayı ölmüştür gerçek hayatta. Ertuğrul Gazi 1188 yılında doğmuş, 1281 yılında Bilecik’te vefat etmiştir. Dolayısı ile ömrü hayli uzun olduğu gibi Bizans tekfurları ile ölümünün alakası yoktur. 93 yaşında iken vefat eden Ertuğrul Gazi‘nin türbesi ise bugün Bilecik ilimizin Söğüt ilçesindedir. Her yıl eylül ayının 2.haftası Ertuğrul Gazi anma törenleri yapılır.. Kısacası oyuncumuz diziye devam etmekte çünkü gerçek tarihte ömrü oldukça uzundur.. İyi seyirler dileriz..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 6 Ekim 2017