Diriliş Ertuğrul Albastı Kimdir, Gerçek Tarihte Nasıldı Neler Yaptı?

Diriliş Ertuğrul Albastı Kimdir, Gerçek Tarihte Nasıldı Neler Yaptı? Diriliş Ertuğrul dizisine yeni bir oyuncu dahil oldu. Diriliş Ertuğrul dizisi kadrosuna sezonun başlarında yeni oyuncular dahil olmuştu ancak sezon ilerlerken yeni oyuncularla senaryo genişletiliyor.

İlbilge Hatun ve babası Umur Bey karakterleri Diriliş Ertuğrul dizisine dahil olmuştu. Şimdi de İlbilge Hatun’un abisi ve Umur Bey’in oğlu rolüyle Albastı karakteri ile Ali Ersan Duru diziye dahil oldu.  Albastı onun lakabı ve gerçek adı Beybolat Bey’dir.

Diriliş Ertuğrul Beybolat Bey Albastı Tarihte Var mı Kimdir?

Umur obasının beyi olan Umur Bey öldürülmüştü. Kayı boyu ile Umur obasının arasında savaş başlayacağını anlayan Umur Bey’in kızı buna engel olsa da kardeşlerinin Ertuğrul Bey’e düşman olmalarını engelleyemez. İlbilge’nin abisi Albastı ve kardeşi Sırma Ertuğrul Bey’den intikam almak için her şeyleri yapacaklardır.

Konya da çalışan Albastı bir Türk ajanıdır. Emir Bahattin kendi yapamayınca Albastı’dan yardım ister. Emir Bahattin Ertuğrul’un uç beyliğini elinden almak ister ancak bunu başaramaz. Bu yüzden de Albastı’yı çağırır ve onunla bir anlaşma imzalar. Albastı ve Emir Bahattin Ertuğrul Gazi’yi öldürmek için anlaşmışlardır.

Albastı adım adım intikam planını devreye sokar. Önce Ertuğrul’un bölgelerine baskın yaparak onun gücünü sarsacaktır. Ertuğrul Bey bunu yapanların Umur Bey’in oğlu olduğunu bilmese de onun adamlarından birisi diye düşünmektedir. Bilmez ki düşmanı daha gözü ve kara.

Albastı Umur obasına dönünce İlbilge hatun tüm yetkileri ve beyliği abisine devreder. İlbilge Hatun ile her şeyi konuşur abisi. Ertuğrul’u öldürmek istediğini öğrenince İlbilge Hatun ne yapacağını bilemez. Ya abisinin yanında olacaktır ya da Ertuğrul ile olup abisini ve obasını karşısına alacaktır.

Diriliş Ertuğrul Albastı Ali Ersan Duru Kimdir?

1984 Ankara doğumlu olan yakışıklı oyuncu Eskişehir Osmangazi Maliye bölümünden mezun olan Ali Ersan Duru oyuncu olmak istemektedir.Bu yüzden de üniversitedeyken Eskişehir Osmangazi Tiyatro Topluluğu ile amatör tiyatro gösterileri yapmıştır.  Üniversiteden sonra İstanbul’a gelerek oyunculuk eğitimi almak istedi. Diyalog Sanat’ta iletişim ve temel oyunculuk dersleri aldıktan sonra Şahika Tekand Stüdyo Oyuncularında iki yıl tiyatro eğitimi aldı.  Aynı zamanda kendini geliştirdi şan ve diksiyon eğitimi aldı.

İlk oyunculuk deneyimini Trt1 de yayınlanan Başrolde Aşk dizisi ile yaşadı. 2012 yılında sinema oyunculuğu yaptı. Çanakkale 1915 filminde rol aldı. 2013 yılında Yağmurdan Kaçarken isimli dizide rol aldı. Bugünün Saraylısı, Şahane Damat dizilerinde rol aldı.

Ali Ersan Duru son olarak bir dönem dizisi olan Kalbimin Sultanı dizisinde oynadı .Ancak reytingleri iyi gitmeden dizi erken final yaptı. Ali Ersan Duru yeni dizisi Diriliş Ertuğrul da başarılı olacaktır. Diriliş en iyi diziler arasında. Bu yüzden kadrosuna katılan her isimde daha çok tanınıyor ve parlıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Diriliş Ertuğrul Albastı Kimdir, Gerçek Tarihte Nasıldı Neler Yaptı? (1 Yorum)

  1. Kardes sen diziyi anlatiyorsun
    Tarihte Albasti kim,diziye bakan senin yazdiklarini zaten biliyor.
    Sen tarihi yaz zahmet olmazsa,diziyi yok

Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2018