Diriliş Ertuğrul Almıla Hatun Kimdir, Gerçek Tarihte Nasıl Bir Karakter?

Trt1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi yen bölümde yeni bir karakter daha diziye dahil oldu. Almıla Hatun Kimdir, Dirilişte geçen Almıla Gerçek Tarihte Nasıl Bir Karakter? diye merak edenler için Diriliş dizisindeki Almila hatun hakkında tüm detayları sizler için buraya ekleyip sizlerden gelecek yorum ve sorulara yanıt vereceğiz aşağıdan.

Çarşamba akşamlarının fenomen dizisi Diriliş Ertuğrulda Halime Hatun ölürken diziye yeni bir karakter dahil oldu. Diriliş Ertuğrul Almıla Hatun Kimdir, kim canlandırıyor, Gerçek Tarihte nasıl biridir Nasıl Bir Karakter? olduğu hakkında sizlere bilgiler sunacağız bu sayfada.

Dizide Sadettin Köpek öldükten sonra Ertuğrul ile mücadele edecek ve ona diş bileyecek düşmanların artması oldukça doğal. İşte Diriliş Ertuğrula yeni gelen Almıla Hatunda o düşmanlardan birisi olamaya aday. Diriliş Ertuğrul Almıla Hatun oldukça kötü bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.. Noyanın kardeşi olan Almıla Hatun Ertuğrul Gazi döneminde Tarihi kaynaklarda adına rastlanmasa da dizide geçen bir rol olduğu için karakterini sizlere detayları ile yazacağız.

Ertuğrul Gazi döneminde Almıla Hatun diye biri olmasa da avcı bir ailenin önde giden bir hatunu olarak Almıla hatunu görüyoruz Diriliş Ertuğrulda. Almıla Hatun ile Ertuğrul Gazinin tanışması ise pazarda satılan malları şikayet etmesi ile olmuştur. Almıla hatunun asıl amacı ise Ertuğrula pazar mallarını kötülemek değil pazardan kendine pay çıkarıp yer edinmektir. Bakalım Ertuğrul ilerleyen zamanda nasıl bir kişilik olduğunu çözüp gereken önlemi alacak mı Almıla hatuna karşı izleyip göreceğiz.

Almıla kardeşi Eynece ile oldukça iyi bir avcı iken yerleşik hayata geçip özellikle pazarlarda yer tutmak için Ertuğrul ile arasını iyi tutmaya çalışmaktadır. Almılanın kardeşi olan Eynece de bu Avcılardan biridir ve bakalım Eynece ve Almıla neler yapacak dizinin ilerleyen bölümlerinde izleyip göreceğiz. Ertuğrul ise herkesi uyarmıştır onlara karşı dikkatli olunması gerektiğini söylemiştir.

Almıla gerçek tarihte farklı isimlerle karşımıza çıkar. Moğolların Anadoluda 1243 Kösedağ Savaşı ile gelen kollarından birisi olan Altınorda menşeili olan Alandoya isminden türediği ve Türkçeye Alandoya yerine Almila diye geçtiği söylense de tarihi bir karakter olması hasebiyle önem taşıyor.

Osman Beyin doğum yılı olan 1258 Altıorda devletinin doğuya hakim olup batıya doğru ilerleme isteği olmamasından dolayı pazarlarda kendilerini gösteren ve Avcılar olarak nitelendirilen bu gurubun bir üyesi Almila hatun. Ama Ertuğrula yeni bir uyarı olacak ve sürekli hazır vaziyette durmasını sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2018