Diriliş Ertuğrul Ares Gerçekten Müslüman oldu mu, Ahmet adı Oyunun planı mı?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Ares karakterinin Müslüman olduğuna şahit olduk son bölümde. Kelime-i şehadet getiren ve İslam dinini Seçen Ares herkesin aklında bir soru işareti bıraktı. Ertuğrul Bey’in karşısında diz çöken ve öylesine kutsal bir inancı olan İslam’a yakın olmak için Ertuğrul Gazi’den yardım isteyen Ares kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Ancak Ares’in Müslüman olması Diriliş Ertuğrul izleyenleri şaşırttı. Çünkü Ares gibi bir karakterin Müslümanlığı seçmesi İslam dinine geçmesi kuşkuyla bakınan bir olaydı. Öylesine azgın bir insanın, azgın bir düşmanın birdenbire Müslümanlığı seçip İslam dinine geçmesi Acaba bir oyun olabilir miydi. Akılara takıldı bu haftaki bölümde.

Ertuğrul Gazi bunu çok fazla sorgulamadım ve kendisinden Aman dileyen aresi affedip bağışladı ve birlikte Kelime i Şehadet getirip İslam dinine geçmesine vesile oldu. Uzaktan bakılınca güzel bir olaymış gibi görünse de Ares’in Müslüman olması bir oyundan ibaret.

Her ne kadar obaya geldiklerinde Halime Hatun Aresi görünce işkillendi onun din değiştirmesinde ve Ares adı yerine Ahmet adını Almasından, kuşkulansa da Ertuğrul onu da sakinleştirerek af dilediğini ve İslam dinine geçtiğini artık adının Ahmet olduğunu söyledi.

Peki gerçektende Ertuğrul gazi Ares’in yaptığı oyunun farkında mı değil mi yoksa Farkında da tetikte mi bekliyor onu bilmiyorum zamanla izleyip Göreceğiz ama bilelim ki Ares yaptıklarının tamamını bir oyun için yapıyor ve asıl amacını ilerleyen bölümlerde göreceğiz. 

Diriliş Ertuğrul Ares Gerçekten Müslüman oldu mu Yoksa Oyunun planı mı bu? sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.