Diriliş Ertuğrul Bitecek mi Yeni Sezonda Diriliş Osman Olarak mı Yayınlanacak?

TRT 1 ekranlarında çarşamba gününün efsane dizisi olarak yayınlanan Diriliş Ertuğrul 3. sezonunu Haziran ayında tamamlıyor. En çok merak edilen konulardan birisi Diriliş Ertuğrul Haziran 2018 de bitecek mi yoksa kaldığı yerden eylül 2018’de devam edecek mi. Bu soruya cevap verebilmek için öncelikle Diriliş Ertuğrul’un devam edip etmeyeceğini sonra da devam edecek de hangi isimle ekrana geleceğini söyleyerek başlayalım.

TRT 1 ekranlarında çarşamba akşamları yayınlanan ve her bölümüyle çok iyi izlenme oranlarına kavuşan Diriliş Ertuğrul dizisi 3 sezondur çarşamba günleri ne adeta damga vuruyor. böylesine başarılı bir yapı Elbette kolay çekilmiyor, dizi yapımcısı Mehmet Bozdağ oldukça emek gerektiren bu iş için büyük bir çekim platosu oluşturdu ve bu Plato da farklı diziler de çekiliyor. Öylesine büyük ve güçlü bir yapım için birçok insan seferber olmuş durumda ve TRT1 bu işin reklam boyutunu çok iyi yapıyor.

Aldığımız bilgilere göre Diriliş Ertuğrul dizisi bu sezon haziran 2018’de sezon finali yapacak ama gelecek sezon isim değiştirerek yoluna devam edecek. yani şöyle olacak Diriliş Ertuğrul aslında tamamen bitecek Çünkü tarihi süreç oldukça iyi bir şekilde anlatıldı ve Ertuğrul Gazi’nin Oğlu Osman dünyaya geldi. Osman’ın doğumu ile birlikte artık Ertuğrul Gazi yavaş yavaş yerini oğluna bırakacak ileri ki bölümlerde Ertuğrul Gazi’den Osman Gazi‘ye doğru bir geçiş olduğunu hızla göreceğiz.

Elbette Osman gazi henüz yeni doğdu büyüyecek gelişecek ve kendinin yetiştirecek ve babasının yerine geçecek. Tabii bu biraz zaman alacak ancak tarihin zaman atlamaları nedeniyle gelecek sezona Diriliş Ertuğrul yerine Diriliş Osman olarak devam etmesine hemen hemen kesin gözüyle bakılıyor. tarihi gelişime baktığımızda da Ertuğrul Gazi’nin hemen sonrasında Osman Gazi’nin görev alacağına net şekilde görebiliriz.

Tarihi gelişim böyle olunca Ertuğrul Gazi’nin yerine Osman Gazi’nin geçmesi de doğal bir sonuç. Diriliş ertuğrul’da Ertuğrul Gaziyi canlandıran Engin Altan Düzyatan gelecek sezondan itibaren biraz genç bir görünüme kavuşacak ve Osman gaziyi canlandırmaya devam edecek. Osman Gazi‘nin çocukluk yılları için yeni bir oyuncu ile anlaşma sağlandı ancak serpilip büyümesini yine Engin Altan Düzyatan canlandıracak.

Dolayısıyla gelecek sezon yani Diriliş Ertuğrul’un 4. sezonu isim değişikliğine giderek Diriliş Osman olarak kaldığı yerden devam edecek. Osman Bey 300 çadırdan oluşan Kayı boyuna liderlik eden bir bey olarak başladığı yolculukta kısa sürede topraklarını genişleten çadırdan devlete dönüşen hatta ileriki yıllarda koskoca bir imparatorluğa dönüşecek olan Osmanlı Devleti‘nin de kurucusu olacaktır.

Diriliş Osman dizisinde genel konu Osmanlı Devleti’nin kuruluşu esnasında yaşanan gelişmeler olacaktır. Osman Gazi Söğüt ve Domaniç yani bugünkü Bilecik civarlarında başladığı yolculuğuna oğlu Orhan Gazi döneminde Bursa’yıda ekleyecek ve devletin sınırları hızlı bir şekilde büyümeye Bizans’a karşı üstünlük kurup topraklarını birer birer almaya başlayacak. İşte bu Osman Gazi’nin başlatacağı mücadele Osmanlı Devleti’nin hızlı bir şekilde beylikten devlete dönüşmesine ve güçlü bir yapıya kavuşmasına neden olacak, dizinin ana konusu da bu olacaktır.


Diriliş Osman Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu anlatacağı için seyircinin de daha çok ilgisini çekecek Tarih kitaplarında çokça geçen konulara herkes az çok hakim olduğu için dizi daha çok izlenip daha çok talep görecektir diye tahmin ediyoruz. Osmangazi ile başlayan ve 36 padişah dan oluşan koskoca bir imparatorluğun doğuşuna şahitlik etmek isteyenler Diriliş Osman dizisinde geçmişin izlerini bulacak ve reytingleri ile diziye büyük bir can katacaktır.

Sizlerde tarih bilgilerinizi yenilemek Osmanlı Devleti’nin doğuşuna şahitlik etmek ve Osman Gazi’nin neler yaptığını görmek için Diriliş Ertuğrul dizisinin yerine devam edecek olan Diriliş Osmangazi dizisini izlemenizi Şiddetle tavsiye ediyor ve Diriliş Osman Gazi dizisine bu zorlu mücadelede başarılar diliyorum. Sizler de yorum ve görüşlerinizi yazarak Diriliş Osman Gazi dizisi hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Diriliş Osman Gazi dizisi tanıtım fragmanı çıkar çıkmaz buraya ekleyeceğiz..


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2018