Diriliş Ertuğrul diziden neden ayrıldı? Engin Altan Düzyatan yeni dizisi ne olacak?

Diriliş Ertuğrul diziden neden ayrıldı? Engin Altan Düzyatan Diriliş Ertuğrul dizisinden neden ayrıldı?

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi olan Diriliş Ertuğrul 5. sezonu ile ekranlara veda etmeye hazırlanırken 2014 yılının sonlarında ekrana merhaba diyen dizinin 150. bölümü ile ekranlara gelen dizi ekranlara veda etti. Bu arada Engin Altan Düzyatan diziden ayrılacağı iddiaları sorulmaya başlandı. Peki Engin Altan Düzyatan diziden ayrılacak mı? Ertuğrul bey (Ertuğrul Gazi) tarihte gerçekte nasıl öldü?

Diriliş Ertuğrul dizisinin bitimiyle devamı niteliğinde yayınlanacak olan Diriliş Osman dizisinin hazırlıklarına başlandı. Engin Altan Düzyatan diziden ayrılacaktır Engin Altdan Ddüzyatan’ın diziden ayrılması Burak Özçivit’in kadroya dahil olması olarak yansıtılıyor olsa da gerçek sebebi yazılam senaryoda rolünün bitmesidir.
Ertuğrul Bey (Ertuğrul Gazi ) Tarihte Gerçekte Nasıl Öldü ?
 
Ertuğrul Gazi, Oğuzların Bozok kolunun Kayı boyuna mensuptur. Babası Süleyman Şah, annesi Hayme Ana’dır. Eşi Halime Hatun’dur. Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey’in babasıdır. Ertuğrul Gazi, yöneticiliği döneminde aşiretinin nüfusunun az olmasından dolayı barış merkezli tedbirli ve ihtiyatlı bir siyaset izledi.
Çevresinde bulunan Türkmen beylikleri ve Bizans tekfurlarıyla daima iyi geçinip onların durumlarını ve siyasi şartları gayet iyi değerlendirerek başında bulunduğu aşiretini ve idaresi altında yaşayanları sulh ve sükûn içinde yaşattı. Ertuğrul Gazi, komşu Bizans tekfurlarına karşı kazandığı parlak başarılarından dolayı “gazi” unvanı aldı. Ertuğrul Gazi, 1281 senesinde 93 yaşlarında iken Söğüt’te vefat etti.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Diriliş Ertuğrul diziden neden ayrıldı? Engin Altan Düzyatan yeni dizisi ne olacak? (1 Yorum)

Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2019