Diriliş Ertuğrul Evdokya Kimdir? (Erkenci Kuş Polen) Gerçek Tarihte Nasıldı?

Erkenci Kuş dizisinde Polen karakterine hayat veren oyuncumuz Trt1 ekranlarında yayınlanana ve yeni sezonuna başlayacak olan Diriliş Ertuğrul dizisine transfer oldu. Erkenci Kuş’ta oldukça başarılı bir performans sergileyen ve Can Divit’in (Can Yaman) arkadaşı ve sevgilisi rolünü başarıyla oynayan Polen karakterini canlandıran Kimya Gökçe Aytaç yeni sezonda Diriliş Ertuğrul’da dizisinde oynayacağı kesinleşti.

Diriliş Ertuğrulda Evdokya karakterine hayat verecek olan güzel oyuncunun sevilen dizinin beşinci sezonunda oldukça önemli bir rolde oynayacağı ve Erkenci Kuş dizisindeki Polen karakterini gölgede bırakacak bir performans sergileyeceği Evdokya karakterine hayat vereceği bildirildi. Peki Diriliş Ertuğrul Evdokya kimdir gerçek tarihte nasıl bir karakter idi? Diriliş Ertuğrul Evdokya rolündeki Kimya Gökçe Aytaç hakkındaki bilgileri sizlere buradan aktaracağız..Erkenci kuşun Poleni Dirilişte Evdokya oldu.

Erkenci Kuş’ta Polen karakterine hayat veren Kimya Gökçe Aytaç, 5. sezon ilk bölüm çekimleri tüm hızıyla süren Diriliş Ertuğrul dizisinin kadrosuna katıldı. Aytaç, reyting rekortmeni dizide Evdokya rolünü oynayacak.

Erkenci kuşun Poleni Dirilişte Evdokya oldu

Diriliş Ertuğrul Evdokya Kimdir? (Erkenci Kuş Polen) Gerçek Tarihte Nasıldı?

Erkenci Kuş dizisinde Polen adıyla rol alan Kimya Gökçe Aytaç Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Barış Bağcı, Hande Soral gibi isimlerin yer aldığı, yapımcılığını Tekden Film-Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği, yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı  Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonuna Evdokya karakteriyle dahil oldu. Kimya Gökçe Aytaç sezon boyunca Evdokya karakterini canlandıracak dizide.

Diriliş Ertuğrul Evdokya Kimdir (Erkenci Kuş Polen)

Kimya Gökçe Aytaç Kimdir? Diriliş Ertuğrulda Evdokya Karakteri

Kimya Gökçe Aytaç 1989 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Okul yıllarında almış olduğu tiyatro eğitimi ile oyunculuk konusunda kendisini geliştirmeye başlamıştır. Kimya Gökçe Aytaç İlk oyunculuk deneyimini ise Çağatay Ulusoy ile birlikte rol aldığı Medcezir dizisi ile gerçekleştirmiştir. Kimya Gökçe Aytaç başka bir çok dizide rol almaya devam etmiştir. Güzel oyuncun 1.75 boyunda ve 55 kg ağırlığında olup dizilerin merakla aranan oyuncularından birisi olmayı başarmıştır.

Kimya Gökçe Aytaç Kariyerinde bir çok dizide ve filmde rol almıştır. Bunlar; Yahşi Cazibe, Zeyrek ile Çeyrek, Kertenkele, Rüzgarın Kalbi, Koca Bulma Sanatı, Suda Balık, Vezir Parmağı, İdeal Koca, İki Yalancı, Servet ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizi ve filmlerde rol almıştır. Başarılı oyunculuğu ile bir çok reklam filminde de boy göstermiş olan Kimya Gökçe Aytaç  güzelliği ile dikkat çeken bir oyuncumuzdur.

Kimya Gökçe Aytaç en son oynamış olduğu ve Polen karakterini canlandırdığı Erkenci Kuş dizisinde Can Divite sırıl sıklam aşık olan ve onu Saneme kaptırmak istemeyen bir karakteri başarıyla canlandırmıştır. Oyunculuk konusundaki becerisine uzun boyu ve güzelliği de eklenince dizilerin vazgeçilmez isimlerinden birisi haline gelmektedir. Kimya Gökçe Aytaç sosyal medyada da oldukça aktif bir oyuncudur.

Sevgilisi bulunmayan Kimya Gökçe Aytaç instagram hesabından oldukça paylaşımcı bir ruhla resimler paylaşmaktadır. Merak edenler için instagram.com/kimyagokce adresinden detaylara bakabilirsiniz. Kimya Gökçe Aytaç yeni sezonda polen karakterinden Evdokya rolüne geçecek ve tarihte önemli bir isim olan ve Dirilişte oldukça sık seyredeceğimiz Evdokya karakterini 2018-2019 sezonu boyunca canlandıracaktır.

Diriliş Ertuğrul Evdokya Gerçek Tarihte Nasıldı

Diriliş Ertuğrul Evdokya Gerçek Tarihte Nasıldı?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Evdokya karakterinin tarihte gerçekten nasıl bir karakteri oynayacağını ve nasıl diziye gireceğini bizde merak ediyoruz. Tarihi kaynaklarda Evdokya hakkındaki bilgiler Diriliş Ertuğrul filminin ilerleyen bölümlerinde diziye katılması ve Osmanlı devleti kurulduktan sonra saraya sızarak ihanet eden bir güzel cariyenin bilgileri bizlere ulaşıyor. Ancak bunun isim benzerliğinden dolayı olduğu ve Ertuğrul Gazi ile Evdokya arasında farklı bir olayın cereyan edeceğini biz dizinin gidişatından çıkarabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 9 Ekim 2018