Diriliş Ertuğrul Gündüz Alp Kimdir? Gündüz Alp Tarihte Kimdir?

Diriliş Ertuğrul Gündüz Alp kimdir? Gündüz Alp tarihte kimdir? Yeni sezonda oynayacağı kesinleşen ve yeni sezonun ilk fragmanında da görünen Ertuğrul Gazi’nin oğlu Gündüz Alp’i kim oynayacak sorusu akıllarda soru işareti oluşturdu. TRT 1’in en beğenilen dizilerinden olan, milyonların izlediği Diriliş Ertuğrul dizisinde yeni sezonda Gündüz Alp karakterini canlandıracak Arif Diren oyunculuğu ve yakışıklılığı ile sevilen isimlerden olmayı başardı. Geçen sezon Kırgın Çiçekler dizisinde adından çokça söz ettiren Arif Diren kimdir, dizide rolü nedir, kaç yaşında ve boyu kilosu kaçtır, işte merak edilen bu bilgileri sizler için derledik.

 

Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündüz Alp karakterini canlandırmaya başlayan Arif Diren kimdir? Geçtiğimiz sezonATV ekranlarının adından en çok söz ettiren dizilerinden biri olan Kırgın Çiçekler dizinde Güney karakteri ile fenomen olan Arif Diren, 1991 yılında İstanbul da doğmuştur. Bu sezon Diriliş Ertuğrul’da çok fazla ekranlarda göreceğimiz Gündüz Alp karakteriyle sevilen ve yakışıklı oyuncu Arif Diren 27 yaşındadır. Arif Diren, 1,79 boyu ve 73 kilo ağırlığı ile genç kızların gönlünü kaptırdığı hem yakışıklı hem de sevimli bir oyuncudur.

Bir yakınının tavsiyesi ile evinin yakınındaki tiyatroya 15 yaşında gitmeye başlayan genç ve yetenekli oyuncu tiyatro eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümüne başlayıp 2013 yılında mezun olmuştur. Üniversite okurken bir yandan da dizilerde küçük roller almaya başlamıştır.

Üniversitede okurken okul harçlığı için küçük rollerde oynamış ve profesyonel oyunculuğa ise ilk olarak Sen Kimsin adlı sinema filmi ile adım atmıştır.Başarılı oyuncu Arif Diren mezun olduktan sonra ise 2014 yılında yayınlanan Sil Baştan adlı dizide Tunç karakterini canlandırmıştır. Arif Diren Doğum Tarihi:1991 – İstanbul

Arif Diren Yaşı: 27
Arif Diren Boyu: 1,79
Arif Diren Kilosu: 73
Arif Diren Instagram: https://www.instagram.com/arfdiren
Arif Diren Twitter: https://twitter.com/arifdiren?lang=en
Arif Diren Facebook: https://www.facebook.com/Arif-Diren-874409265903118/
 

Arif Diren‘in Oynadığı Dizi ve Filmler: 
2011 – Sen Kimsin – Selim
2014 – Sil Baştan – Tunç
2015 – Kırgın Çiçekler – Güney
2018 ­­– Diriliş Ertuğrul – Gündüz Alp

 

Tarihte gerçek Gündüz Alp kimdir ne şekilde yer almıştır? Tarihte, Osmanlı Devleti’nin kurucusu olarak sayılan Osman Gazi’nin ağabeyi olan Gündüz Alp aynı zamanda da Ertuğrul Gazi’nin de en büyük oğludur. Babası Ertuğrul Bey, babasının ölümünden sonra doğan oğluna Gündüz ismini koyar ve sonrasında bu küçük Gündüz büyüyüp tarihte karşımıza Gündüz Alp olarak çıkar.

 

Tarihi belgeler ve kayıtlara göre Gündüz Alp’in uzun bir ömrü olup yetişkinlik çağından daha uzun bir süre yaşıyor. Dizide şuan gençliğinde olan Gündüz Alp uzun bir süre ölmeyeceğini de buradan okuyucularımıza duyuralım. Peki Gündüz Alp’i dizinin ilerleyen bölümlerinde ne bekliyor? Tarihi kayıtlara baktığımız zaman Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ve Gündüz Alp arasında beylik mücadelesinin olduğunu görüyoruz. Fakat daha sonra bu mücadeleyi Osman Gazi kazanarak can kaybı olmadan son buluyor.

gündüz alp 4

Gündüz Alp ne zaman ve nasıl ölüyor? Bizans ile yapılan çoğu meydan savaşlarına katılan Gündüz Alp Eskişehir’in sancak beyliğini yaptığı sırada İnegöl savaşına katılmıştır. İnegöl kuşatmasında Gündüz Alp’in şehit düşmesine rağmen geri çekilmeyip kuşatma zafer ile sonuçlanmıştır.

 

Dizide bizi gene hareketli ve heyecanlı güzel bir sezon bekliyor. Arif Diren’in Gündüz Alp karakterinin diziye katılmasıyla da ileriki bölümlerde ne gibi olayların olacağı da merak konusu oldu. Bizim tahminimiz ise Osman Gazi ve Gündüz Alp arasındaki ilişkilerin ve Ertuğrul Gazi ile Gündüz Alp arasındaki ilişkinin ön plana çıkacağı. Sizce Arif Diren Gündüz Alp’i iyi canlandırır mı? İlerleyen bölümlerde Arif Diren’in başarılı olacağını düşünüyor musunuz?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2018