Diriliş Ertuğrul Halime Ölecek mi Gerçek Tarihte Nasıl öldü, Esra Bilgiç Diziden Ayrıldı mı?

Her çarşamba ayrı bir heyecan kasırgasına dönüşen Diriliş Ertuğrul dizisinde bu hafta da oldukça heyecanlı bir bölüm bizleri bekliyor. Trt 1 ekranlarında çarşamba akşamları ekrana gelen Diriliş Ertuğrul’da bu hafta acı bir olay yaşanıyor. Bildiğiniz Üzere Ertuğrulun yeni bir oğlu dünyaya gelecek ve adı da Osman olacak.

Yeni bölümde Ertuğrul’un oğlu Osman’ı dünyaya getiren Halime Hatun oldukça büyük acılar yaşayacak ve diziden ölerek çıkacak ayrılacak. Ertuğrul’un küçük oğlu Osman’ı dünyaya getiren Halime Hatun oldukça zor anlar yaşarken görünüyor fragmanda. Halime Hatun’un Osman’ın doğumu sırasında mı yoksa başka bir şekilde mi hayatını kaybettiğini sizlere aşağıdan yazacağız.

Diriliş Ertuğrul dizisinin sevenlerinin gözyaşlarına hakim olamayacağı ve 2 mayıs çarşamba akşamı ekrana gelecek olan son bölümünde Halime Hatun’un ölümü izleyiciler tarafından gözyaşları içerisinde karşılanacak. Halime Hatun rolünü başarı ile canlandıran Esra Bilgiç’in hayat verdiği Halime karakteri son bölümünde senaryo gereği ölerek diziye veda ediyor.

Gerçek tarihte Halime Hatun Nasıl Öldü? Ertuğrul’un oğlu Osman’ı dünyaya getiren Halime Hatun doğum sonrasında mı öldü başka nedenler mi öldü gerçek tarihte Halime Hatun Nasıl Öldü? Gerçek tarihte Halime Hatunun ölüm neden yaşlılıktır. Osmanı 1258 tarihinde doğuran Halime Hatun Osmanın doğumundan çok sonra vefat edecektir. 1281 yılında Sögütte vefât eden Hâlime Hânım’ın mezarı yine Söğüt’te kocası Ertuğrul Gazi’nin türbesinin bahçesindedir.

Diriliş Ertuğrulda Halime Hatunu oynayan Esra Bilgiç Kimdir; Başarılı ve Güzel oyuncu 14 Ekim 1992 yılında Ankara’da doğmuştur. Ünlü futbolcu Gökhan Töre ile 2017 yılında evlenmiştir. Diriliş Ertuğrul dizisinde canlandırdığı Halime Hatun karakteri ile çok beğenilmiştir. Ancak evine çok zaman ayıramadığı için diziden bu sezon ölerek ayrılacaktır. Ayrılmasını Osmanı doğurduktan sonraya bırakmıştır.

Diriliş Ertuğrul Halime Ölecek mi Gerçek Tarihte Nasıl öldü, Esra Bilgiç Diziden Ayrıldı mı? sorusuna yanıt verdik, sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazın lütfen..

Not: Çok sorulduğu için yeniden yazıyorum; Halime Sultan’ın ölümü 1281 yılıdır, Osmanın doğumu ise 1258 tarihidir. Yani Osman doğduktan sonra 23 yıl daha yaşamıştır Halime Hatun. Ancak dizide Halime Hatunu oynayan Esra Bilgiç diziden ayrılmak istediği için erken öldürülmüş ve tarihi gerçeklere aykırı davranılmıştır.

Esra Bilgiç Halime Sultan rolünü çok güzel canlandırırken diziden neden erken çıktı niçin ayrılmak istedi iki ihtimal var. 1- Genelde bayan oyuncular daha yüksek ücret talebinde bulunuyor, bu da dizi yapımcısını zor duruma sokuyor. Büyük ihtimal Halime Sultan rolündeki Esra Bilgiç yüksek ücret talep edince dizi ile yolları ayrılmıştır. 2- Esra Bilgiç yeni sezon için bir dizide başrol teklifi almış olabilir. Yeni bir dizide başrol olmayı tercih eden Esra Bilgiç diziden kendi rızası ile ayrılmış olabilir..

Ayrıca evli olduğu için evine daha fazla zaman ayırmak istemiş olabilir, eşinin isteği olabilir, belki hamiledir, bilemiyoruz ama gerçekten üzüldük bu karakterin diziden çıkmasına.. Sizce Esra Bilgiç neden ayrıldı diziden?

Son Dakika: Diriliş dizisinde Halime Hatun rolünde başarılı bir performans sergileyen Esra Bilgiç, dizide Halime Hatun’un öldüğü sahneyle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Bilgiç, yeni sezonda dizinin hikayesinin değişeceğini ve bu sebeple Halime Hatun karakterine son verildiğini bildirdi.İŞTE ESRA BİLGİÇ’İN 3 DİLDE YAYINLADIĞI HALİME HATUN AÇIKLAMASI

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Diriliş Ertuğrul Halime Ölecek mi Gerçek Tarihte Nasıl öldü, Esra Bilgiç Diziden Ayrıldı mı? (124 Yorum)

  1. Benim erturuğul abim var dizinin 1 bölümünü kaçırmış degil gercek böyledir diye çok üzüldü gecen hafta gercek böyledir diye çok agladı ama dizinin tarihi böyle degil diye pretesto ediyoruz bidaha diziyi izlemiyecegiz.

  2. Dizi izlenmesi için aksiyon sahneleri bol olabilir fakat olaylar tamamen tarihten sapilarak veriliyor tarihi dizi cekiyorsaniz önemli olayları bari tarihe bağlı olarak yayinlayin

  3. Bu dizi yi gerçekten severek izliyordum bu bir tarih filmi değiştirilmesi çok saçma şu an soğudum diziden böyle tarihi filmşerin gerçek neyse öyle oynanöalı

  4. Böyle bir tarih filminde Yeni sezonda hikayesi değişecek diye saçma sapan sahneler çekilemez. O zaman bu hikayeyi olması gerektiği gibi bitirin sonra diğer hikayeye geçin. İllada ölmeleri veya karakter olarak çekilmeleri gereken bir döneme girdiyse hızlandırarak tarih olarak gerçeğe uygun dönemlerde gerçekleştirin bu sahneleri. Çok saçma gerçekten hiç yakışmadı.

  5. Dirilis ERTUĞRUL tarihi dizi olması sebebiyle çok severek izlediğim bir yapım,ancak oyuncunun diziden ayrılması neden tarihin akışını değiştiriyor? Madem ki oyuncu diziden ayrılma kararı aldı, o zaman ölüm değil oyuncu değişikliği yapılmalıydı

Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2018
SSL Certificates
SSL Certificate