Diriliş Ertuğrul İlbilge Hatun Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı Hakkında Bilgiler

Diriliş Ertuğrul İlbilge Hatun Kimdir? Tarihteki Yeri Nedir?

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonu ekranlara tamda bıraktığı yerden yani zirveden dönüş yaptı. Bu dönüş bir çok sürpriz ve olaya gebe olduğu gibi birçok yeni isimi de beraberinde getiriyor. Burak Özçivit‘inde Ertuğrul Bey’in oğlu Osman Bey olarak dahil olduğu dizide diğer dikkat çeken önemli isim ise İlbilge Hatun’a hayat veren Hande Soral oldu. Peki İlbilge Hatun kimdir? Tarihteki yeri nedir? Bu karaktere hayat veren Hande Soral kimdir? Bu haberimizde tüm bu sorulara tek tek cevap veriyoruz.

hande-Soral-Diriliş-Ertuğrul

Tarihte İlbilge Hatun kimdir?

Öncelikle İlbilge Hatun ile ilgili tarihi bilgilerden başlayalım. İlbilge Hatun Göktürk Devleti’nin ünlü hakanı Bilge Kağan’ın annesi, 2. Göktürk (Kutluk) Devleti’nin kurucusu Kutluk Kağan’ın eşidir. Orhun Abideleri’nde Kutluk Kağan’ın en büyük destekçisi ve Yardımcısı olarak İlbilge Hatun’un adı tasvir edilmektedir. Yani kısacası aslında tarihimize baktığımızda İlbilge Hatun Ertuğrul Bey zamanında yaşamamış, Göktürk Devleti zamanında yaşamış bir Türk Hatunu olarak karşımıza çıkıyor. Buradanda anlaşıldığı gibi dizide İlbilge Hatun karakteri gerçekten biraz daha farklı olarak işleniyor.

Ertuğrul-Bey-ve-İlbilge-Evlenecek-mi

İlbilge Hatun’a Kim Hayat Veriyor?

Haberimizin ilk cümlelerinde de bahsettiğimiz gibi İlbilge Hatun’a Hande Soral hayat veriyor. Güzelliği ve bir o kadarda oyunculuğu ile dillerden düşmeyen Bensu Soral’ın ikiz kardeşi olan Hande soral ile ilgili biraz daha ayrıntılı bilgi paylaşalım…

 

https://dizihaberi.tv/wp-content/uploads/2018/11/s_7540_1.jpg

Hande Soral Kişisel ve Oyunculuk Özgeçmişi

Hande Soral 2 Şubat 1987′de doğmuştur. Aslen Bursalıdır, ilk ve ortaöğretimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümü ile lisans eğitimini tamamlamıştır. Bensu Soral ve Bedirhan Soral isimli iki kardeşi olan Soral 2017 yılında İsmail Demirci ile dünya evine girmiştir.

NFfOR7v-

Hande Soral’ın oyunculuk hikayesi aslında biraz ilginç. İzleyici olarak gittiği Tolga Çevik’in Komedi Dükkanı programında sahneye konuk oyuncu olarak davet edilmiş ve orada sergilediği performansı ile büyük ilgi çekmiştir. Bunun üzerine programın yapımcısı tarafından oyunculuk teklifi almış ve oyunculuk kariyerinin ilk adımlarını atmaya başlamıştır. Hande Soral birçok projede yer almıştır ancak bunlardan en çok dikkat çeken ve ilk dizi tecrübesi olan 2008 yılı yapımı Küçük Kadınlar olmuştur.

Bunun dışında Gecekondu Kendisi, Bir Günah Gibi dizisinde Figen, Alev Alev dizisinde Ümran, Fatih Gevherhan dizisinde Sultan, Çalıkuşu dizisinde Azelya, Öcü dizisinde Fatma, Birleşen Gönüller filminde Cennet, Kalbim Yangın Yeri dizisinde Leyla ve Evlat Kokusu dizisinde Zeynep karakterlerine hayat vermiştir. Son olarak 5inci sezonuna giren ve reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisine İlbilge Hatun tiplemesi ile giriş yapmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: , Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2018