Diriliş Ertuğrul Kesin Final Tarihi Açıklandı 2019

Diriliş Ertuğrul Kesin Final Tarihi Açıklandı 2019… Diriliş Ertuğrul dizisi geçen sezonda da final yapacak haberi dolanıyordu. Ancak reytingler çok başarılı gittiği için bir sezon daha devam kararı almıştı. Başarılı dizi Diriliş Ertuğrul TRT1’in yüzünü her hafta güldürüyor. Böyle reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisi için final kararı almak zor olmuştur sanırım.

Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcılığını Tekden Film-Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği, kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Barış Bağcı, Hande Soral, Didem Balçan, Ali Ersan Duru ve Öykü Çelik gibi isimlerin yer aldığı Diriliş Ertuğrul bu sezon sonunda kesin olarak final yapıyor. Diriliş Ertuğrul dizisi 150. bölümüyle 29 Mayıs Çarşamba akşamı final yaparak ekran macerasını sonlandıracak.

Diriliş Ertuğrul dizisi bitecek ancak Diriliş dizisinin serisi devam edecek. Yani Diriliş Osman dizisi başlayacak. Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Bey anlatılacak dizi de. Bu zamana kadar kayı boyunu gördük. Tarihimizin en köklü yerinden kayı boyundan başlandı hikayeye. Şimdi de Osmanlı Devletinin kurusunu olan Osman Gazi’nin gerçek hikayesi anlatılacaktır. Tarihimizi Diriliş Ertuğrul dizisi ile daha iyi tanıyıp öğrendik. Şimdi de Diriliş Osman Gazi dizisi ile de Osmanlı Devleti kuruluş çalışmalarını bu devirde neler olduğunu göreceğiz.

Diriliş Ertuğrul dizisi kesin final tarihi 29 Mayıs 2019 olarak açıklandı. Diriliş dizisi sezon molası verecek ve ardından Diriliş Osman Gazi dizisi 2019 yılının ekim ya da kasım ayında TRT1 ekranlarında yayınlanmaya başlayacak. Diriliş Osman Gazi dizisinin başrol oyuncusu çok uzun zaman önce belliydi. Diriliş Osman Gazi dizisi başrolünü yakışıklı oyuncu Burak Özçivit oynayacak. Burak Özçivit Osman Gazi rolünde olacak. Bakalım Diriliş Ertuğrul gibi reyting rekoru kırabilecek mi?

Diriliş Ertuğrul 150. bölümüyle 29 Mayıs Çarşamba akşamı ekran hayatını sonlandıracak. ‘Diriliş’ serisi ise yayınlanmaya devam edecek. Yeni sezonda ‘Osman Gazi’yi anlatacak dizide Ertuğrul Bey’in oğlu olan Osman Bey’i Burak Özçivit canlandıracak. Yepyeni kadrosuyla yayınlanacak dizinin Ekim-Kasım 2019’da yine TRT1’de ‘çarşamba’ akşamları izleyiciyle buluşması planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 21 Mart 2019