Diriliş Ertuğrul Mergen Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı Böyle Bir İsim karakter?

Diriliş Ertuğrul Mergen Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı Böyle Bir İsim karakter? Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezon hazırlıkları yaparken önemli gelişmeler oluyor. Diziye yeni oyuncular dahil oluyor. Diriliş Ertuğrul dizisinde oba Söğüt Domaniç bölgesine göçtü. Sonrasında o bölgeye Noyan ve Moğol akınları oldu.

Diriliş 116. bölümden itibaren diziye Mergen adıyla bir karakter dahil oluyor. Peki Mergen kimdir? Mergen karakterini kim canlandırmaktadır? Mergen tarihte kimdir anlamı ve önemi nedir? Mergen karakteri adıyla bile herkesin dikkatini çekti. Bizlerde sizlerle bu konumuzda Mergen adının anlamını ve kimin oynadığını açıklayacağız.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Mergen Ertuğrul’un obasına kendini tanıtırken Almıla’nın kardeşi diye tanıtıyor. Almıla ve Mergen obaya kendilerini deri ticareti kabilesinin üyeleri olarak tanıtırlar. Ama gerçek çok başkadır onlar Noyan’ın gönderdiği casuslardır. Ertuğrul obasına sızıp bilgi toplamaya çalışırlar.

Mergen dışarıdan sakin yumuşak bir karakter gibi görülmektedir. Ancak psikopat tehlikeli bir savaşçıdır. Mergen ve Almıla Ertuğrul obasına ne gibi zararlar vermeyi planlıyor? Gelecek bölümlerde izleyeceğiz.  Diriliş Ertuğrul dizisine katılan Mergen karakterini canlandıran oyuncu Ali Buhara Mete.

Mergen ne demektir anlamı nedir?

Eski Türk Tanrılarından biri olarak kabul edilir. Her şeyi bilme anlamındadır. Oku ve yayı ile tanınır ve göğün 7. katında bulunur.

Mergen’i canlandıran Ali Buhara Mete Kimdir?

20 Şubat 1983 İstanbul doğumludur. Üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde tamamladı. Babası Ömer Lütfi Mete Türk gazeteci, şair, yazar ve senaristtir. Ali Buhara Mete’nin daha önce rol aldığı yapımlar; Kurtlar Vadisi Pusu, Eşref Saati ve Halil İbrahim Sofrası… Şimdi de Diriliş Ertuğrul adlı dizide Mergen karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 8 Mayıs 2018