Diriliş Ertuğrul Rabia Hatun Kimdir? Gerçek Tarihte Rabia Hatun Nasıldı?

Diriliş Ertuğrul Rabia Hatun Kimdir? Gerçek Tarihte Rabia Hatun Nasıldı?  TRT1 ‘in reyting rekortmeni olan Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezona eylül ayı sonunda ya da ekim ayı başında başlaması bekleniyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezon hazırlıkları devam ederken diziye yeni oyuncular da dahil oluyor. Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezonda katılan oyuncular arasına yeni birisi daha eklendi. Bunu TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan bildirdi. Kurtuluş Zeydan bir gazeteye verdiği röportajda Diriliş Ertuğrul dizisine dahil açıklamalarda bulundu.

Kurtuluş Zeydan’ın da söylediği üzere Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezonuna Hande Soral katılıyor. Hande Soral Diriliş Ertuğrul dizisinde hangi rolde oynayacak? Hande Soral kimdir daha önce hangi projelerde yer aldı? Hande Soral Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’nin aşık olacak kadın rolü ile girecek. İnternette dolaşan bazı haberlere göre Ertuğrul Gazi’nin aşık olacağı kadının adı Zeydan. Ancak gördüğünüz üzere bizim konumuz da Ertuğrul Gazi’nin aşık olacağı kadın karakterin adı Rabia Hatun.

Bu isimlerden hangisi doğru dizi de göreceğiz ancak bence Zeydan ismi TRT 1 kanal koordinatörü Kurtuluş Zeydan ile karıştırıldığı için katılan karakter yanlışlıkla Zeydan olarak duyuruldu. Yani Ertuğrul Gazi’nin Aşık olacağı karakterin adı Rabia Hatun.

Diriliş Ertuğrul dizisi geçen sezon çarşamba günleri yayınlanıyor ve yayınlandığı her bölümde reyting rekoru kırıyordu. Bu sezonda Diriliş Ertuğrul dizisi çarşamba günleri yayınlanmaya devam edecek. Diriliş Ertuğrul dizisine Ertuğrul Gazi’nin aşık olacağı kadın Rabia Hatun karakteri ile dahil olan Hande Soral kimdir bilgileri;

Hande Soral 1987 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Bensu Soral ve Bedirhan Soral adında ikiz kardeşleri var. Hande Soral’ın iki kardeşi de kendisi gibi oyunculuk yapıyor. Hande Soral lise eğitimini Bursa’da tamamladıktan sonra İstanbul’a üniversite için geldi. Bilgi Üniversitesi’nde psikoloji bölümü eğitimi aldı.

Hande Soral arkadaşlarla birlikte gittiği Komedi Dükkanı adlı programda Tolga Çevik’in onu sahneye davet etmesi üzerine tesadüfen oyunculuk hayatına adım atmış oldu. Bildiğiniz üzere Tolga Çevik Komedi Dükkanı programında seyircilerini sahneye davet ederek skeçlerinde oynatıyordu. Hande Soral Komedi Dükkanı programında sahneye çıkmasıyla ve buradaki oyunculuk performansıyla yönetmen Fırat Parlak dikkatini çekti. Yönetmen Fırat Parlak Hande Soral’ın performansını beğendi ve ona oyuncu olayı teklif etti.

Hande Soral Komedi Dükkanı dizisinde tesadüfen oyuncular başlamasının ardından ünlü oldu ve birçok dizi filmde rol aldı. 2008 yılında Komedi Dükkanında oynadıktan sonra onu asıl meşhur eden dizi Küçük Kadınlar dizisinde oynadı.


2008-2011 yılları arasında Küçük Kadınlar dizisinde Armağan rolü ile oynadı Armağan rolü dizinin başında tam bir erkek Fatma idi. Bu rolü hakkıyla oynayan Hande Soral’ın oyunculuk serüveni devam etti. Bir Günah Gibi, Alev Alev, Fatih Gevherhan , Çalıkuşu, Yılanların Öcü , Birleşen Gönüller ,Kalbim Yangın Yeri dizilerinde oynadı.

Hande Soral son olarak 2017 yılında Kanal D’de yayınlanan Evlat Kokusu dizisinin başrol oyuncusuydu. Hande Soral yeni sezonda Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Gazi’nin aşık olduğun karakter olan Rabia Hatun rolünde oynayacak. Reyting rekortmeni olan bir dizide rol almak tüm oyuncuların isteyeceği bir şeydir. Hande Sorala Diriliş Ertuğrul dizisinde rolüyle başarılar dileriz…

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Diriliş Ertuğrul Rabia Hatun Kimdir? Gerçek Tarihte Rabia Hatun Nasıldı? (1 Yorum)

  1. ❤️DİRİLİŞ ERTUĞRUL❤️DİZİSİ❤️RABİYE HATUN❤️OSMAN BEYİN EŞLERİNDEN BİRİ OLMUŞ 600 İLLİK İMPERATORLUĞUN ANESİ OLARAK TARİKE ADI KECMİŞ

Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2018