Kuruluş Osman Akçakoca Kimdir ? Daha Önce Hangi Dizide Oynuyordu ?

ATV’nin yeni dizisinde Kuruluş Osman Akçakoca kimdir ? Reyting rekortmeni Burak Özçivit’in dizisinde Akçakoca karakterini kim oynuyor ? Vural Yayan’ın 2019-2020 yeni projesi belli oldu. Kurtlar Vadisi dizisinden hatırladığımız oyuncu Kuruluş Osman Akçakoca daha önce hangi dizide oynuyordu kendisini nereden hatırlıyoruz bir bakalım.

Kuruluş Osman Akçakoca Kimdir ? Daha Önce Hangi Dizide Oynuyordu

Kuruluş Osman Akçakoca Kimdir ? (Vural Yayan)

Tarihimizde Osman Gazi’nin silah arkadaşı olarak bilinir. Doğum tarihi belli olmayan Gazi Akçakoca 1328 yılında hakkın rahmetine yürümüştür. Anadolu Selçukluları döneminde babası Abdülmelik bin Abdülfettah uç beyliğine atanmıştır. Tarihimizde Ertuğrul Bey’e bağlı olduğu kabul edilmekte olan Türkmen Bey’i dir. Osman Gazi Akçakoca’nın üstün savaş yeteneği ve devletine sadık biri olması nedeni ile kendisini Orhan Bey’in yanına atadı. Osman Bey’in yönetimindeki toprakları genişletebilmesi için Konuralp, Abdurrahman Gazi ve Köse Mihal beylikleri ile birlikte Sakarya ve İzmit bölgesine küçük savaşlar düzenlemesi emredildi. Akçakoca Kuruluş Osman dizisinde Sakarya bölgesinde kurduğu karargahında İzmit’e yapılacak seferleri yönetecek.

Kuruluş Osman Akçakoca Kimdir ? (Vural Yayan)

Vefatından iki yıl önce Kandıra Bölgesi’ni ele geçirmiştir. 1326 yılında Konuralp ve Gazi Abdurrahman Bey ile birlikte çıktıkları seferde önce Aydos’u akabinde Samandıra’ya yürüdüler. Feth ettikleri Samandıra bölgesine karargahını kurdu. Hayali İzmit’i ele geçirmekti. Yıllarca hayal kurduğu İzmit’in işgali için İzmit ve statrejik önemi büyük olan Üsküdar bölgelerine akınlar düzenledi. 1328 yılında İzmit’in fetih haberini alamadan bir yaylada ölü bulundu. Kandıra yakınlarında muhafızların bulduğu Akçakoca öldü. Öldüğü yerde adına anıt yapılarak gömüldü. Uç beyliğinde önemli işgaller yapan Akçakoca’nın kurduğu yönetim Şehzade Murad’a devredildi. Statrejik açıdan önemi büyük olduğundan başkası yönetime getirilemezdi. Sultan Murad Hüdavendigar tarafından İzmit’in adı Koca-ili olarak değiştirildi. Akçakoca’nın Bolu tarihi açısından önemli yeri olduğu için günümüzde halen Bolu Akçakoca ilçesi bulunmaktadır. Oğlu Hacı İlyas Şehzade Sultan Murad Hüdavendigar emrinde babasının beyliğinde yaşamıştır. Akçakoca’nın torunu Fazlullah Osmanlı Devleti’nde önce Kadı olmuş sonra Vezirliğe yükselmiştir. Osman Bey’in takdir edip her zaman arkasında olduğu Akçakoca Diriliş Osman dizisinde Vural Yayan’ın canlandırdığı karakter olacak.

Vural Yayan Kimdir

Kuruluş Osman Akçakoca Nasıl Öldü ? Tarihte Nasıl Yazıyor ?

Diriliş Osman Akçakoca öldü mü diye kritik bir bölüm izleyeceğiz. Ancak bu bölüm için bir hayli zamana ihtiyacımız var. Ancak tarihte Akçakoca nasıl öldü sizin biliyor musunuz? Doğum tarihlerinin belli olmadığı kimlik diye bir belgenin bulunmadığı savaşların olduğu dönemden bahsediyoruz. Akçakoca’nın doğum tarihi yoktur. Ölümü ise 1328 yılı olarak kabul edilir. Nasıl öldüğü konusu tarihimizde çok karanlıktır. Gazi Akçakoca neden o tepeye tek başına gitmiştir ve öldüğünde vücudunda kılıç ya da ok izleri var mıydı? Savaşarak mı öldü eceli ile mi bilinmiyor. Tek bilinen ise Akçakoca’nın Kandıra bölgesinde bir tepede tek başına korumaları tarafından ölü bulunduğuna dairdir. Öldüğü yere beylik güçleri anıt dikmiştir. Karamürsel’de toplanıp Osman Bey’in emri ile Şehzade Sultan Murad Hüdavendigar’ı beyliklerine kabul etmişlerdir.

Kuruluş Osman Akçakoca Nasıl Öldü Tarihte Nasıl Yazıyor

Kuruluş Osman Akçakoca Vural Yayan Kimdir ?

Vural Yayan önemli bir ticaret erbabıdır. 40 Sene İstanbul’un ticaret merkezi olan Kapalıçarşı’da esnaftır. Bir çok dizi ve tiyatroda görev alan Vural Yayan maddi birikimlerini yatırıma dönüştürmek için tanıştığı Remax Gayrimenkul firmasının çalışanı olmuştur. Kendi engin deneyim ve bilgilerini Remax müşterileri ile paylaşarak şirketine katkı sağlamaktadır. Ticaret benim hobim diyen Vural Yayan 2019-2020 dizileri arasında Diriliş Osman Akçakoca olarak kendisine yer bulan önemli isim oldu.

Kuruluş Osman Akçakoca Vural Yayan Kimdir

Kuruluş Osman Akçakoca Hangi Dizide Oynuyordu ?

Vural Yayan kimdir dediğinizde aklınıza sayısız proje gelir. Kendisini en iyi Kurtlar Vadisi Pusu Hoca karakteri ile hatırlıyoruz. 2012 yılında Kurtlar Vadisi 6. Sezon bölümlerinde diziye dahil olan Hoca 2015 yılında Kurtlar Vadisi’nden 9. sezonda ayrılmıştır. Kendisinin medya dünyası ile tanışması 2010 yılında çekilen Kapalıçarşı dizisinin 2. sezonunda emlakçı rolü oldu. Gayrimenkul alakası onu dizi yıldızı yapmış ve Remax’ın önemli pazarlama müdürleri arasına terfi ettirmiştir. 2011 Yılında Akasya Durağı dizisinde Doktor rolünü oynadı. Beren Saat’in reyting rekoru kıran Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde hapishane müdür olmuştur. Yine aynı yıl Sen De Gitme dizisinde yine doktor karakteri ile karşımıza çıkan Diriliş Osman Akçakoca 2016 yılında Mühürlü Taş filminde de oynamıştır. Son rol aldığı proje ise 2018 yılında sinema filmi T.İ.M çok beğenilmiştir. Bu sezonda ATV’nin reyting dizisinde önemli role sahip Diriliş Osman Akçakoca kimdir sorusuna yanıt olarak adını tahtaya yazdırdı.

Kuruluş Osman Akçakoca Hangi Dizide Oynuyordu

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kuruluş Osman Akçakoca Kimdir ? Daha Önce Hangi Dizide Oynuyordu ? (1 Yorum)

 1. ☀️Diriliş Osman Dizisin Hekayesi Yeni Oyuncular Güzel
  ☀️Yeni Oyuncunu Kurtlar Vadisi Pusu Dizisinden Tanıyırığ
  ☀️Dövlete Millete Hidmet Etmiş Görevli Dirliş Osman
  ☀️Dizisinde Bu Görevi Davam Etmesi Cok Gözel Oyuncu
  ☀️Güzel Obraza Yaraşır Kötü Obraz Oyuncuya Yaraşmır
  ☀️Oyuncuya Uğurlar Arzu Ediriz Diriliş Osman Dizisin
  ☀️Ödüleri Kapınızı Acsın Kolektive Uğurlar Arzu Ediriz

Etiketler: Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2019