Kuruluş Osman Dizisi Ne Zaman Başlayacak Osman Kim Olacak?

Kuruluş Osman Dizisi Ne Zaman Başlayacak Osman Kim Olacak?.. Diriliş Ertuğrul dizisi Haziran ayında final yaparak ekranlara veda edecek. Çünkü senaryo gereği ve gerçek hayatta yaşanan tarihe göre de Ertuğrul Gazi hastalanıp ölecek ve diziden ayrılacak. Yani dizinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan diziden ayrılmış olacak. Diriliş Ertuğrul dizisi bitince de yerine Osman Gazinin hayatını anlatan bir dizi ile devam edilecek.

Bu haber Diriliş Ertuğrul izleyenleri çok sevindirdi. Ertuğrul Gazinin yanına olan ve ölmemiş olan oyuncular da dizi de aynen devam edecek. Ancak başrol karakteri Ertuğrul Gazi değil artık Osman Gazi olacak ve Osmanlı Dveletinin temelleri atılmış olacak. Tarihimi en şerefli en layıkıyla anlatan Diriliş dizisini seyirciler de beğenerek izliyordu ve reytinglerde de bu anlaşılıyordu. Çarşamba günlerinin birincisi ya da en kötü 2. oluyordu Diriliş Ertuğrul.

Devam dizisi olacak olan Kuruluş Osman Gazi dizisinde de başrol arayışları devam ediyor. İlk düşünülen isim de Burak Özçivit oluyor. Burak Özçivitin rol aldığı Kara Sevda dizisi bu sezon final yaptı. Ancak Star Tv nin Burak Özçivit’le bir dizi anlaşması daha var yani dizi belli değil ancak başta 2 dizi olarak anlaşma imzalamışlar.

Bu durum Kıvanç Tatlıtuğ, Özcan Deniz için de geçerli. Kıvanç Tatlıtuğ ve Özcan Deniz 2. dizilerinde oynuyorlar şimdi. Ama Burak Özçivit’in bir dizilik daha anlaşması var. Eğer Star tv ile anlaşma sağlanırsa Burak Özçivit’i Osman Gazi rolü ile Kuruluş Osman dizisinde görebiliriz.

Diriliş Ertuğrul da devam eden oyuncular yeni dizide de aynı rollerine devam edecekler. Bu serinin devamı bir dizi olacak. Osman Gazi Ertuğrul’un oğlu olarak diziye girecek. Burak Özçivit Osman Gazi’yi canlandırırsa onun kariyeri içinde çok iyi bir durum olur. Diriliş dizisi reytinglerde çok başarılı bir diziydi çünkü. Devamı da aynı reyting başarısı gösterecektir.

Burak Özçivit olmazsa eğer başka kim olabilir sizce başrol oyuncusu? Ya da siz kim başrolü yani Osman Gazi rolünü oynasın istersiniz? Yorumlarınızı ve beklentilerinizi aşağı yazabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kuruluş Osman Dizisi Ne Zaman Başlayacak Osman Kim Olacak? (73 Yorum)

 1. ne burak özçevit nede kenan imirzalıoglu rol bile yapamıyor yakışıklı olamaları yetmez… ama engin bey tarihimizin gururu

  • Filinta dizisinin mustafasi oynasin.çünkü onur çok yetenekli bu dizi için.
   Engin Altan da çok yetenekli lakin o [diriliş Ertugru dizisinin],Ertugrul olarak kalmali.

   • Cokta super olur. Reyting de degismez. Burak ozcivit magazin reklam sacma sapan yerlerde cok zipliyo.

 2. Engin altan düzyatan olsun dizinin rekorları 1.liği kaybetmez hiç kimse onun yerini tutamaz emin olun ondan başkası olursa dizi hiç ama hiç izlenmez

 3. Sehzade mustafa rolünde oynayan mehmet gunsur filme tavan yaptırır zaten bi hüzün eksiklik vardı bu rolle onu kapatir

 4. Burak özcivit aslaa yakışmaz sert mizaçlı bir oyuncu olmali mehmet akif alakurt murat ünalmış kenan imirzalioglu

 5. Mehmet Akif Alakurt veya İbrahim Demirkol olabilir. Engin Altan olmayacak diyor siz hala o olsun diyorsunuz..

 6. Emre Kıvılcım, Serdar Özer, Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Özçivit. hepside yakışıklı gençler. Ama kim ne derse desin Engin Altan Düzyatan’ın yerini hiçbiri tutamayacak, verdiği o enerjiyi hiçbiri veremeyecek eminim. artık ertuğrul gazi dendiğinde Engin Altan Düzyatan geliyor aklıma. sanki o yıllarda da o kadro varmış gibi. gerçek kişiler onlarmış gibi. bu kadar başarılı bir dizi bütünlüğü ile birdaha çekilebilirmi bilmiyorum. Tüüüüm ekibi gönülden tebrik ediyorum.

 7. Mehmet Gunsur bence cok yakisir Herkes de Burak ozcivit demis ama Mehmet Gunsur olsa tavan yapar o dizi

 8. Engin Altan’ın tekrar oynarsa insanlar onu yine Ertuğrul bey olarak görür. Osman bey i yansıtamaz. Kenan imirzalıoğlu, Onur tuna, kıvanç ta olmaz. Bence de Burak Özçivit olsun. Fahriye Evcen de Bala Hatun olur.

 9. Diriliş ertuğrul da reyting yapıyorsa oda ertuğrul karakterini can veren engin altay duzyataga ama tabi ki de bir kişi iki karakter de. Mümkün değil.

 10. Bende Engin Altan Düzyatan gençleştirilerek Osman Gazi rolünde oynamasını isterim inanın reytingler artar düşmez

  • İnşallah Engin Altan Düzyatan gençleştirilerek Osman Gazi rolünde olur inanın reytingler artar düşmez.

 11. BEN ENGIN ALTAN DUZYATAN’IN “OSMAN GAZI” ROLÜNDE DEVAM ETMESİNİ İSTERİM.GAZIANTEP’TEN SELAMLAR

 12. Burak ozcivit olsun lütfen lütfen lütfen bak çok iyi tutar söyliyim kenan imirzalipglunu kaçırdığım buragida kacirmayin

 13. Burak ozcivit olsun bak kıvanç Tatlıtuğ olmaz mavfedersiniz diziyi yada engin altan duzyatan

 14. Şehzade Mustafa rolüyle her kesim tarafından beğenilen Mehmet GÜNSÜR olması çok iyi olur.

 15. Bana sorarsanız gerçek osman gazi tip olarak BURAK ÖZÇİVİT olarak görüyorum yani burak özçivit yansıtır?

 16. Öncelikle YÜCE ALLAHIN SELAMI RAHMETI BEREKETI SIZIN VE ISLAM ALEMININ UZERINE OLSUN.eğer takdir i ilahi YÜCE MEVLAM IZIN KISMET EDERSE SAYIN BUYUK BASKANIMIZ RECEP TAYYIP ERDOĞAN REISIMIZDE ISTERSE başarılı yönetmenim MEHMET BOZDAğda izin verirse ben Ğazi ANTEPLI KARDESINIZ olmak isterim

 17. Kesinlikle Burak Özcivit ne OzcAn Deniz Nede Kıvanc Tatlıtuga osmaz bey rolu oturmaz Engin Altandüzyatandan sonra bu iki oyuncu zayıf kalıŕ cünki onlar daha cok yöresel ve ask dizilerinde oynasinlar

Eklenme Tarihi: 10 Mayıs 2017