Kuruluş Osman Dündar Öldü mü? Ragıp Savaş Diziden Ayrıldı Mı?

Sezonun en iddialı dizileri arasında olan Kuruluş Osman Dündar Öldü mü Ragıp Savaş diziden ayrıldı mı? Tarihte Dündar’ı kim ne zaman neden öldürdü nasıl öldü ? Usta oyuncu Ragıp Savaş diziden ayrıldı mı tarihte Dündar’ın ölümüne dair tarih bilimcilerinin yorumları nedir ?

Kuruluş Osman Dündar Öldü mü? Ragıp Savaş Diziden Ayrıldı Mı?

Kuruluş Osman Dündar Alp Öldü mü?

Usta oyuncu Ragıp Savaş diziden ayrıldı mı? Bu gün Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey’in kararı ile Dündar’ın ölüm fermanı imzalandı. Ertuğrul Bey’in küçük kardeşi Osman Bey’in ise öz amcası Dündar Alp Osman tarafından öldürüldü. Osman Bey tahta geçtiğinde henüz 23 yaşındaydı. Alacağı tüm karar ve adımlar için amcası Dündar’a danışarak istişare ederdi. İleri zamanlarda özellikle devlet topraklarının genişletilmesi statrejisi Osman ile Dündar arasında fikir ayrılıklarına neden olmuştur. Tahtta her zaman gözü olan Dündar, Osman Bey’in emirlerine karşı çıkmaya başlamış uygulama noktalarında Osman Bey’i zor durumda bırakmıştır.

Tarihte Dündar Alp Nasıl Öldü

Osman Bey gençliğin verdiği enerji ile topraklarını genişletmek için bazı beyliklere savaş kararı alır. Bu savaş kararı ülkenin gücünü kıracağı düşüncesi ile Dündar tarafından red edilir. Hatta bazı beylik başları ile ülke çıkarlarının aleyhinde anlaşmalara yetkili olarak mührünü basar. Bunları öğrenen Osman Bey artık amcasının konuşarak bir yola gelmeyeceğini hatta yaptıklarının kendi itibarını ciddi derecede etkilediğini düşünmeye başlar. Hem ülke içerisinde hem dış beyliklerde Osman Bey’in kararları kanun görmez. İlerisi için Osman Bey, 90 yaşındaki Dündar amcasını öldürdü mü?

Osman Bey Amcası Dündar Alp'i Öldürdü mü

Ünlü Türk tarih bilimcimiz İlber Ortaylı’nın da teyit ettiği şekilde Osman Bey iç ve dış mihraklara ibret olması ve devlet güvenini tekrar kazanması için herkesin içerisinde sefer öncesi inanmadığı ve bir işler karıştıracağını düşündüğü amcasını bir okta yere yığar. Vurulan amcası 90 yaşındadır ve bu acıya dayanamaz olduğu yerde son nefesini verir. Bu Osmanlı Devleti’nin kurulumu açısından önemli bir hareket olmuş Osman Bey’in halk nezdinde itibarını kazandırmıştır. Dış güçlerin görüştüğü anlaşmalar yaptığı Dündar Bey’in mühürleri iptal edilmiş tekrar masaya oturulmuştur. Kuruluş Osman Dündar Öldü mü diye merak edenler için eve t usta oyuncu Ragıp Savaş diziden ayrıldı. Bu sezon yeni bir dizide oynamayacak ve biraz dinlenecek olan Ragıp Bey’in Kuruluş Osman dizisine katkılarından dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz. Peki siz Dündar Alp oyunculuğu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yorumlar kısmından bize iletiniz. Tarihte Dündar Alp kimdir konumuzu okudunuz mu?

Diriliş Osman Dündar Öldü Mü

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 6 Temmuz 2019