Kuruluş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak ? Neden TRT1’de Değil ?

Yeni sezonda Kuruluş Osman hangi kanalda yayınlanacak neden TRT 1 de değil ? Yeni kanalı ve yeni yayın günü ne zaman? Geçtiğimiz yılın en çok reyting alan dizilerinden birisi olan Diriliş Ertuğrul senaryosu gereği artık yerini oğlu Osman Bey’e bırakacak.

Kuruluş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak ?

Yeni sezonun en çok merak edilen dizisinin kanalı belli oldu. TRT 1 ile fiyatta anlaşamayan Diriliş dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ farklı kanal arayışı içerisine girdi. Dizi Ertuğrul Bey’in ölümü ile TRT 1 ekranlarında final yapacak. Oğlunun tahta geçeceği bölüm ise Kuruluş Osman ile başlayacak. Yeni dizinin çekimleri oyuncu giderleri ve daha profesyonel set kurulabilmesi için bütçenin arttırılmasını talep eden Bozdağ TRT 1 kanalından olumsuz yanıt alınca çareyi özel kanallarda aradı.

Diriliş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak - Neden TRT1'de Değil

Yeni kanalını bulmak için ulusal özel kanallar ile görüşen Bozdağ bu gün itibari ile ilk imzayı attı. Çekimlerine yeni başlayacağı Kuruluş Osman dizisi TRT1 ekranları yerine yeni kanalı ATV‘de gösterilecek. ATV’nin geçen sezondan gelen dizilerinin de devam etmesi ile büyük ihtimalle yayın günü de yeniden belirlenecek. Yeni dizi olarak ekranlarda başlayacak Diriliş Osman dizisinde Engin Altan Düzyatan hiç olmayacak. Yaşlanmış halini ise başka bir oyuncu canlandıracak. Kuruluş Osman Dündar kimdir diye merak ederseniz alakalı konumuzda detayları bulabilirsiniz. Dündar Ertuğrul Bey’in en küçük kardeşidir.

Diriliş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak

Yeni dizi Kuruluş Osman‘da Osman karakterini ise Muhteşem Yüzyıl dizisinden tanıdığımız Malkoçoğlu canlandıracak. Bali Bey olarak ta bilinen Burak Özçivit yeni dizide başrol oyuncusu olarak Osmanlı Devleti’nin kurulumunu anlatacak. Diziyi yeni kanalı ATV’den izleyeceğiz. Çok fazla sayıda gelen mesajlar ise neden TRT1’den ayrıldığını yazıyor. Tamamı ile yapımcı firma ile TRT 1 kanalının ticari çıkarlarının bir birine uymamasından dolayı dizi kanal değiştirdi. Siz de düşünürseniz TRT 1 reklamları o kadar iddialı değil. Totalde özel kanalların reytingleri daha yüksek olduğu için pahalı reklamları alabiliyorlar. Bu da güzel projeleri transfer etmesi için yeterli ödenek oluşturuyor.

Kuruluş Osman Neden TRT1’de Yayınlanmıyor?

Mehmet Bozdağ Diriliş Osman dizisi için daha yüksek bir ücret talep etti. Bunu karşılayamayan TRT 1 kanalı ile yollarını ayırdı. Ancak Diriliş Ertuğrul dizisi TRT 1’de final yaptıktan sonra yeni kanalı ATV’de Kuruluş Osman dizisi başlayacak. Ekonomik sebeplerden dolayı verilen kararın ne kadar doğru ya da yanlış olduğuna gelecek reyting oranlarından takip edeceğiz. Diziyi alıştığımız TRT1 de görüp izlemek isterdik ancak böyle güzel bir projeyi TRT’nin kaçırması da hüsran oldu diyebiliriz. Siz Kuruluş Osman‘ın kanal değiştirmesine ne diyorsunuz? Yorumlar kısmından bize düşüncelerinizi iletiniz.

Diriliş Osman Neden TRT1'de Yayınlanmıyor

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kuruluş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak ? Neden TRT1’de Değil ? (2 Yorum)

 1. Diriliş Osman yeni sezon olarak kabul ediyorum ve trt1 kanalı iyi bir kanal çok güzel bir yada sohw TV yayında olsaydı

 2. ☀️Diriliş Osman☀️Dizinin Kanal Deyişmezi İyi Olmadı
  ☀️Diriliş Ertuğrul Osman İsmin Evez Etmesi Oyuncu
  ☀️Kadrosun Deyişmesi Hekayeni Ferkli Boyuta Aparaçak
  ☀️Düşmenler Dostlar Ferkli Osman Obrazı İyi Secilip Bu
  ☀️Obraz Tariki Kahramanlara Benzeri Var Diriliş Ertuğrul
  ☀️Cok Gözel Dizi İdi Hayatda Gercek Kahramanları His
  ☀️Etdirirdi Türk Tarikin Düşmenleri Cok Kahramanların
  ☀️Sayı Az Bir Kahraman Saysız Hesabsız Düşmenlere
  ☀️Meydan Okumuş Eger Tek Bir Kişi Orduya Meydan
  ☀️Okuyursa Bilin Ki O Bir Tek Türkdür Napolyon Söylemiş
  ☀️Bana Türklerden Bir Kurulu Ordu Verin Dünyayı Rehin
  ☀️Alım Rabbim Kecmişin Kahramanların Adın Tarike Kızıl
  ☀️Heriflerle Yazdı İndiki Kahramanlarımız Mehmetciklerdi
  ☀️Rabbim Onları Korusun Melekler Yolarına Hur Getirsin
  ☀️Düşmenlerden Uzak Olsunlar Düşmenlerın Adı Yok Olar
  ☀️Kahramanların Adı Uçalar Hayatımız Zor İndiki Hayatda
  ☀️Bezen Dostlarda Düşmen Ola Bilir Günevara Söylemiş
  ☀️Tanrı Meni Dostlarımdan Korusun Düşmenlerimi Tek
  ☀️Başıma Meğlup Ederem Dostlar Düşmen Olmasın

Eklenme Tarihi: 8 Temmuz 2019