Diriliş Turgut Alp Öldü mü Gerçek tarihte Nasıl Öldü Turgut Alp?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Turgut Alp Öldü mü, Gerçek tarihte Nasıl Öldü Turgut Alp? sorularına yanıt vereceğiz. Dizide 108. bölüme geldik ve olaylar iyice karışmaya başladı. Aresin müslüman olması ile şaşkına dönenler şimdide Turgut Alp öldü mü neden ve nasıl ölecek ne zaman nerede ölecek gerçek tarihte nasıl ölmüştü soruları merak konusu oldu.

 Diriliş Ertuğrul 108. Bölüm Turgut Alp Öldü mü Gerçek tarihte Nasıl Öldü Turgut Alp?

Diriliş Ertuğrul son bölümde Bamsi ve Turgut Alp kavga ediyorlar. Peki bu kavgadan sonra neler olacak Turgut Alp ölecek mi? sorusu akıllara takıldı. Bamsı ve Turgutun asıl amacı Titan’dan intikam almaktı, ikisi bunun için harekete geçmişti ancak olaylar farklı gelişti.

Bamsı ile kavga edip bunu gerçekmiş gibi süsleyen ve aslında bir aldatmaca olan karşı tarafa sızmak için yaptıkları planın bir parçasıdır bu kavga ve ölüm..Gerçek tarihte Nasıl Ölecek Turgut Alp:  Turgut Alp, Osman Bey’in en sadık komutanlarından biridir gerçek tarihte. Sürekli onun yanında bulunmuş bir çok kuşatmaya katılmıştır. Turgut Alp aynı zamanda İnegöl’ün fethiyle görevlendirilmiştir.

Tarihi Kaynaklarda Turgut Alp’in İnegöl’ün fethinden sonra da Orhaneli’nin fethine katılmış olduğunu yazmaktadır. Orhan Bey’in bu fetihte ona yardıma geldiğini yazar ki Orhanelinin alınması ise Bursa’nın da fethini kolaylaştırmıştır sonraki yıllarda.

Gerçek Tarihte Turgut Alp’in nasıl öldüğü hakkında detaylı bilgilere yer almasa da 14.yüzyılın (Yani 1300 lü yılların başında) hayatını kaybettiği, ve yaşamı boyunca Osman Bey’e en iyi hizmet eden askerlerden biri olduğu bilinmektedir. Diriliş Turgut Alp Öldü mü Gerçek tarihte Nasıl Öldü Turgut Alp? konusunda yazacaklarımız şimdilik böyle..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 28 Şubat 2018