Dirilişte Gündüz Alp Öldürüldü mü, Tarihte Gündüz Alp Nasıl Ölecek?

Trt1 ekranlarında devam eden ve soluksuz izlenen Diriliş Ertuğrulda Gündüz Alp Öldürüldü mü, Tarihte Gündüz Alp Nasıl Ölecek? merak konusu oldu. Çünkü son bölümde Gündüz Alp kaçırıldı ve Bizans tekfurlarının elinde bir koz olarak kullanılacak. Ancak bu kaçırılmadan sonra oldukça zorlu bir mücadele de bizi bekliyor..

Ertuğrul’un hayatta en kıymetlisi en değer verdiği şey evladı Gündüz Alp olmakla birlikte bunu bilen düşman obaya sızıp dost gibi görünüp hainlik peşinde koşmakta olan Ares Gündüz Alpi kaçırıp gözden uzaklaştırmak ve kaçırıp onu ya koz olarak kullanmak yada onu öldürmektir asıl amacı.. Gündüz Alp kaçırılır ama obada herkes kendini güvende sandığı için hazırlıksız yakalanır adeta..

Dirilişte Gündüz Alp Öldürüldü mü, Tarihte Gündüz Alp Nasıl Ölecek?

Bu soruya cevap verelim hemen: Dirilişte Gündüz Alp Öldürüldü mü önce onu yazalım: Tarihi kayıtlarda geçen bilgilere göre Gündüz Alp yetişkin bir ömre kadar uzanıyor yaşamı, hatta Ertuğrul Gazi’den sonra Kayı Boyu’nun beyi olmak için öne çıkarak kardeşi Osman Gazi ile mücadeleye giriyor bir süre..

Burdan anladığımıza göre Gündüz Alp çocuk yaşta ölmemiştir, yetişkin kişiliğe ulaşmış diye tarihi kitaplara gördiğine göre çocukken kaçırılmış olsa bile kurtulacak ve ölmeyecektir. Tarihte Gündüz Alp Nasıl Ölecek? derseniz Osman Gazi ile giriştiği beylik mücadelesini kaybetmesine rağmen yine de kardeşinden ayrılmamıştır. Kaybettiği mücadele sonrasında abisi Osmana itaat ederek onun verdiği yerde görev yapmaya devam etmiştir.

Gerçek Tarihte Gündüz Alp Nasıl Ölecek? Abisi Osmana bağlılığını bildirip Eskişehir’de sancak beyliği yapan Gündüz Alp, Bizans ile yapılan hemen hemen her savaşa bizzat katılmıştır. Ancak İnegöl’ün alınışı sırasında Gündüz Alp şehit düşmüştür.. Diriliş Ertuğrul dizisi de gerçek tarihe göre uyarlandığı için Gündüz Alp yeni 100. bölümde ölmeyecek ve Osman Gazi döneminde de yer alacaktır. Bu konuda sizlerin de yorumlarını bekliyoruz..

İşte Diriliş Ertuğrul Gündüz Alpin Tutsak edildiği 100. bölüm fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2017