Dizihaberi.TV Ailesi Özel Sayfası

Dizihaberi.Tv ailesi olarak Adını Sen Koy dizisi öncülüğünde biraraya geldik. Sesini duymasak da kendisini hiç görmesek de oldukça güzel bir arkadaşlık ortamı kuruldu sitemizde.. Konu ne olursa olsun muhabbetimiz koyu oldu, hangi arkadaşımız nereden yazarsa yazsın hiç ayırt etmedik etmeyeceğiz de..

Bu özel ve güzel dostlukları daha da pekiştirmesi için yeni bir sayfa açarak yorumcularımızın hem doğum günlerini hemde kısa bilgi ve fotoğraflarını paylaşmayı deneyelim istedik. Daha önce Demet hoca için yaptığımız Doğum günü oldukça güzel olmuştu.. Yanında olamasak, pastayı birlikte kesemesek de sitemizde paylaşıp kutlamak bile güzeldi.

Diğer arkadaşlarında benzer şekilde doğum günlerini hatırlamak için yorumcu üyelerimizin doğum tarihlerini, kısa özgeçmişleri ile fotoğraflarından oluşan kısa paylaşımları bu sayfada toplayacağız. egitimsitemiz@gmail.com adresine kısa özgeçmişinizi ve resimlerinizi gönderebilirsiniz.. Şimdiden tüm üyelerimize teşekkür ederiz… İlk sırada sitemizin daimi üyesi, analizci ve yorumcusu Gülay hanım var..

Gülay ALBASAN KİMDİR?

11.12.1982. Yılında, KASTAMONU İLİ, TAŞKÖPRÜ İLÇESİ, OZAMANKİ ADIYLA SERÇİMEN, ŞİMDİKİ ADIYLA YEŞİL YURT KÖYÜNDE, soĝuk bir kış gününde, Annem düĝüne gitmeye hazırlanırken, dur anne, nereye gidiyorsun? ben geliyorum deyip, Dünyaya gelmişim..Dört kız kardeşin iki numarasıyım. 8 yaşına kadar bu köyde yaşayıp, sadece birinci sınıfı köy okulunda okuyabildim..Daha sonra Babam İSTANBUL yolcusu kalmasın deyip, bizi İSTANBULA getirdi..yani mecburi göç diyelim biz ona…

Burada ikinci sınıftan beşinci sınıfa kadar okuyup, ilk okul diplomamı aldım..yani hiç diplomasız değilim..şaka biyana, okuldan sonra, Kendi isteğimle diyanetin kız kur’an kursuna gittim bir yıl boyunca..Daha sonra yine kendi isteğimle, sırf çift katlı ranzalarına heves ettiğimden dolayı, yatılı kız kur’an kursuna gittim..TEKİRDAĞ, HAYRABOLU, HİSAR KIZ ÖĞRENCİ YURDUNA..İyikide gitmişim..Burada aileme olan özlem hasret ve yalnız kalışlarımda, onlara karşı daha sımsıkı sarılmam gerektiğini,ve onların benim için ne kadar deĝerli olduklarını anladım..bir buçuk yıl burda okudum..ama tabi herşeyin bir bedeli vardı, ve benim ailem aidatları karşılayamadığı için, beni kurstan aldılar..

Ve hayatımda Tekstil serüveni başlamış oldu..gel zaman git zaman, Derken 2001 yılında eşimle tanıştık, 2004 yılında evlendik..2009 da kızım doğdu..2012 de sarı sıpam doĝdu..Şimdi çalışmıyorum. Çocuklarımla, evimle, ve siz değerli arkadaşlarımla ilgileniyorum..ELHAMDÜLİLLAH, mutluyum.sağlıklıyız. . Sizleri ve hayatı seviyorum..
HERKES ZORLUK ÇEKER..
ÖNEMLİ OLAN, ZORLUĞUN SENİ İÇİNE ÇEKMESİNE İZİN VERMEMEK..

 

Oğuz ÖZDERE KİMDİR?

1978 Yilinda, Kayseri’nin Yesilhisar ilçesine bagli Soganli Köyünde, çiftçi bir ailenin altinci ve son çocugu olarak dünyaya geldi.

Ilkögretimi Soganli Köyü Ilkögretim Okulunda, Orta Okulu Yesilhisar Imam Hatip Lisesinde, Lise ögrenimini de Kayseri Melikgazi Imam Hatip Lisesinde tamamladi.

Üniversite yillarina Dumlupinar Üniversitesi Bilgisayarli muhasebe bölümünde basladi.Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi, Tarih Ögretmenligi bölümünü kazandi.Ardindan Gazi Üniversitesinin ayni bölümüne yatay geçis yaparak Ankara’da lisansini tamamladi. 2001 yilinda mezun olduktan hemen sonra Kirikkale ili Yahsihan Ilçesi, Irmak kasabasina Sosyal Bilgiler ögretmeni olarak atandi. Ayni yil Ankara’da Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yakinçag Tarihi Anabilim dalinda yükseklisans yapmaya basladi.2004 yilinda tezini tamamlayarak yüksek lisansini bitirdi.

2005 yilinda astegmen ögretmen olarak Sirnak ilinde askerligini yapti.

Halen KIRIKKALEDE Sosyal Bilgiler Ögretmeni olarak görev yapmaktadir.

Üniversite yillarinda gezi, kulup ve sosyal etkinliklere katildi. 2000 yilinda Gazi Üniversitesinde ilk Fotograf sergisini açti. Bir çok ulusal Fotograf yarismasina katildi. Fotograf, Müzik, Internet ve Fenerbahçe hayatinda önemli bir yer tutar.

Yaradilani sever Yaradandan ötürü.Insanlara deger verir ama degersizlesenlerede hakettigini verir.Ögrencileri çok sever.Bu yüzden ögretmenlik meslegi onun için idealdir.Sorgulayicidir,hayati ve olaylari sorgular.Tartismayi ve muhalefeti sever ama gerektiginde dogrular karsisinda susmasinida bilir.Hayati dolu dolu yasamayi sever.Engelleri asmak onun için bir hayat felsefedir..

 

ÇALIKUŞU (Gecekuşu) KİMDİR?

Ben Hanife yani sizin bildiğiniz ismimle Çalıkuşu yada gecekuşu. 1998 Konya Meram doğumluyum. Ailemin 4 çocuğundan en büyüğü benim. Çocuğum gayet yaramaz və birazda şımarık geçti. Yani hala biraz öyleyim ama olsun o kadarda. Çalıkuşu ismine uygun olarak ağaçlara tırmanmaya çok severdim. Evimizin yanında bir yol vardı. Annemgil derler o yolda sürekli koşarmışım. Neyse gelelim okul hayatıma. İlkokulu Konya’da okudum. İnanır mısınız evdeki o yaramaz Hanife okulda süt dökmüş kediye dönerdi. Okulda genelde sessizdim. Ve utangaç. İlginç bir şey dimi. Babamın işi nedeniyle ortaokulu Ankara’da okudum. Lise üçe kadarda Ankara’daydık. Ama tabi insanın memleketi bi başka oluyor. Babam tayininde istedi. Ve tekrar Konya ya geldik. Ha bu arada ben liseyi de açıktan okudum. İlk başta istemiyordum ama liselerin durumunu gördükçe bunun benim için daha iyi olduğunu anladım. Şu an Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Hayatımdan memnunum. Annem babam ve dört kardeşimle aynı doğduğum mahallede yaşıyorum. Biraz da hayallerimden bahsedeyim. Şimdiye kadar hep doktor olmak istedim. Ama hem açıktan okunmayacağı için hemde mat ve Fenim pek iyi olmadığı için bu hayalim suya düştü. Artık doktor olamam ama bir ilk yardım kursuna gidip ilk yardımı öğrenmek ve birgün bir insanın hayatını kurtarmak istiyorum. Bunun dışında bazı hayallerim de var tabi. Mesela bunlardan birkaçı ata binmek, ok atmak, İstanbul’a gitmek, denizi görmek… Birkaçda sevdiğim şeylerden bahsedeyim. Kitap okumayı çok severim. Sonra edebiyatı özellikle şiir okumayı severim. Televizyon izlemeyi ve gezmeye çok severim. Tabiki bu siteye girmeyi de Ha bide unutmadan uykuyu çok seviyorum. Hiç demeyin sen gecekuşu değilmişsin diye. Gece uyuyamadığım uykuyu sabah telafi ediyorum merak etmeyin. Neyse kısaca Çalıkuşu bu işte.

ASLINUR KİMDİR?

1 Ağustos 2002’de Manisa’da doğdum, Uşak’lıyım. Burcum aslan. İlkokulun 1. ve 2. sınıfını Ahmet Tütüncüoğlu İlkokulu’nda okudum. Daha sonra o mahalleden taşındık ve geri kalan ilköğretim ve ortaöğretimimi de Gediz Ortaokulu’nda okuyup mezun oldum. Liseyi dee.. neyse böyle yani hayatın daha başındayım, yaşanmışlıklarım çok az.
Burcumun özelliklerini çok taşıyorum, genelde kararlıyımdır her şeyde, bir şeyi kafama koyarsam mutlaka yaparım kimse engel olamaz. Bazen bu kararlılığım inatçılığa dönüşebiliyor tabi 🙂
Arkadaşlarımla gezmeyi tozmayı, film seyretmeyi, boş vakitlerimde kendi çapımda rsim çizmeyi ve keçeden eski malzemelerden bir şey tasarlamayı seviyorum, bu yüzden arada DIY videoları da izliyorum.

Ve 2 tane hayalim var, ben önce güzel ülkem Türkiye’nin tüm illerini daha sonra da dünyadaki bir kaç ülkeyi gezmek istiyorum. Ve ikinci hayalim ise küçüklükten beri İngilizce öğretmeni olmak 🙂 (NOT: tabi bu iki hayalim bu siteyi ve siz güzel insanları tanımadan önceydi, şimdi 3. bir hayalim daha var, bir gün hepinizle aynı şehirde bir araya gelip, yüz yüze tanışmak 🙂

TATLICI ÜLKER KİMDİR?

Ben Tatlıcı Ülker 16 şubat 1999 yılında soguk bir kış gününde Azerbaycanın karpuzun memleketi sayılan bir şehrinde doğdum. 1.52 boyundayım. 45 kiloyum. Rüzgar esse alıp götürecek o kadar yani. Kahve renkli çok fazla uzun saçlarım ve gözlerim var.(ayak ölçüm 35. Her şeyi yaz deyince belki bunuda bikmek istersiniz diye düşündüm. Evin en büyük çocuğuyum. Tüm renleri severim. Ama en çok lerciverdi. FENERBAHÇE takımını tutuyorum. Okulu son sınıfa kadar okudum. Ama maddi ve manevi bir sürü problem yüzünden ünversite hayallerim suya düştü. Bende aile bütcesine yardımcı olmak için çalışıyorum.
Karakter olarak çok deyişik bir insanım. Gülmeyi güldürmeyi seviyorum. Şakacı birisiyim. Yalanı sevmem. Hayvanları çok severim ama çokta korkarım. En çok sevdiyim hayvan kedi. Minnoş adında minicik kedim var. Dizikolikimdir. Fazla dizi izlerim. Tatlıya bayılırım. Zaten ismimde burdan kaynaklı. Sinirlendiyimde bağırmak yerine makyaj yapıyorum. Kitap okumayı seviyorum. Sinirli birisi diyilim. Çok fazla arkadaşım var. Pazıl yapmayı severim. Basketbola hayranım.
Karakterim gibi hobilerimde çok farklı. Resim çiziyorum, kafama göre şiir, hikaye, senaryo yazıyorum. Boncuktan deyişik eşyalar ve takılar yaparım. Çöpe atılan her şeyi geri dönüştürürüm. Mesela dün süt kutusundan telefon kabı yapdım.
Bu arada mehendi sanatıyla uğraşıyorum. Çok güzel bir sanat:-)
Çok fazla hayalim var. Ben en iyisi size sırasına göre söyleyim.
1.hayalim:
Anne olmak(kız annesi)
2.hayalim:
“CiciliBicili.com” adında internet sitesi açıp boncuktan yapdığım takıları ve eşyaları orda satmak.
3.hayalim:
İstanbulu görmek:
DUMAN konserine gidip qurupla birlikte SENDEN DAHA GÜZEL şarkısını söylemek.
4.hayalim
Kapadokida uçan balonlara binmek.
5.hayalim:
Dünyanın tüm çocuklarını mutlu etmek:-)
6.hayalim:
Annesi, babası olamayan kız çocuğunu evlatlık almak:-)
7.hayalim:
Paraşütle uçmak:-)

Bir yıldır DİZİBİLGİ sitesinde daimi yorumcuyum. Ülker azeri adıyla yazıyordum. Ama sonra arkadaşım ASLI TATLICI ÜLKER adını verdi. Ardındanda İR abim TERLİKÇİ ÜLKER ismini verdi.
Bu sene de FRAQMANDİZİ.TV sitesinde analiz yazmaya başladım. Tabiki yorumcusu olduğum sitelerden biri de burası. Her gün seve seve buraya geliyorum.
Burdada sağolsun HANDAN ve GÜLAY ablam beni SARIMSAKCI ÜLKER yapdı:-)

Evet güzel arkadaşlarım işte buda benim:-) Sizce nasıl birisiyim?

RZALİ KİMDİR?

ben Xedice Azerbaycanliyam.23 aralik 1998 dogumluyum.4 cocuktan 3 kizim.160 bolum. 55kq cekim.bir tane erkek kardesim var.Ailemin erkek cocuk beklentisi uzere dogulmusum.kis dogumlu oldugum icin kis aylarini cok severim resmen kar hastasiyim.ailede en cok ilgi goren ben oluyorum.simartiliyorum disem cok dogru olur. bir cok Sporla ilgileniyorum:kacis,valebol ve kickboks.okulda yapilan kacis yarismalarinda hep birincilik benim oluyordu.valebol takimimiz var kizlar uzre hep hucumda oynarim.kickboksu erkek kardesimle yapiyoruz.babam hep beni destekliyor en sevdigim hamle tekme atmak ve cok da iyi basariyorum.%70 kazanan ben oluyorum.yenilgiyi sevmem.kitab okumak hobbim.
tatliyi pek sevmem.acili yemeklere bayiliyorum.
kopekleri severim.en cok korktugum hayvanlar dokunursa olurum dediyim uclu:kurbaga fare ve kedi.
sinirli oldugimda elime gecen her seyi firlaip atmak beni sakinlestiriyor.
konusmayi pek sevmem.dinlemekten yanayim.yardim seven biriyim.
hayallerim
1.insallah hemsire olmak
2.aile kurdugum zaman Allahim nasib ederse ertunmek.
3.hayatda ALEY’imle tanismak.
en cok kullandigim sozler:Inşallah ve Sukur..

SELİN KİMDİR?

18 nisan 1997 kahramanmaraşın elbistan ilçesinde bir ilkbahar sıcağında dünyaya geldim. Evin en büyük çoçuğum okul hayatıma gelelim ilkokul,orta memleketimde okudum lise dışardan okuyorum hayalim polis olmak kitap okumayı çok seviyorum müzik dinlemeyi seviyorum ailemle vakit geçirmeyi seviyorum özellikle yigenlerimle (NOT: burcum koç özelliklerini taşıyorum inatçılığım devreye girdimi kimse bana birşey yaptıramaz. Türkiyede 81 bir iki dolaşmak istiyorum daha sonbahar yerde sizlerle bir araya gelip tanışmak BEN BUYUM İŞTE..

ÖZGÜR TEYZE KİMDİR?

İŞTE BİZİM ÖZÜ SÖZÜ YÜREĞİ GÜZEL ÖZGÜR TEYZECİĞİMİZ.💗💗

1964 /6/ nisan 158 boy 80 kl
Aşık olduğum Sapanca doğumlu tesettürlüyüm…
Çocukluğum ist gaziosmanpaşa‘da unutulmayan
komşululukla geçti Gençliğim her kezin falancanın kızı birbirini tanıdığı,çok güzel aile bağları akraba, arkadaşlık dostluk[annem bu kadar arkadaşı evlenince ne yapıcaksın sorusuna
elbette onlar beni ben onları görücem]hayelmiş
86 aile baskısı evlen bizim sağlığımızda özgürlüğüme evliliğe karşı olmam babamı korkumuş elime fırsatlar geçmeden evde kaldın
demeler birde çocuk sevgim bana kalsaydı o gurur duyduğum hazinelerim olmazdı….
Ahlakıma zıt eş ve ailesi ile filim gibi bir yaşam
hatırlamak istemiyorum.insanlara tepeden bakan
mal mülk Allah‘ın emaneti bilmeyen …..
Değmiycek insanlarla özgürlük yok gençlik bitti
Annem,kardeşlerim,sevenlerim,çocuklarım için
her güne mutlu başlamak yaşama sebebim…..
Hayellerim bir çoktu…..Tek kavuştuğum hayalim gururum çocuklarım…..
KALBİME DOĞAN & SEVDA
Sevdiklerim okumak, yazmak,özgürlük,dürüstlük,hoşgörü,tatlı dil,anlayış sabır,paylaşmak çocuk sevindirmek sokak hayvanlarını doyurmak çevreçi olmak…..
Sevmedikleri,yalan cimrilik,savurganlık çok konuşan,aşağılamak,bencillik ve çevreyi kirleten insan olmayan varlık….
Allah‘ım madden ,mağnen,bedenen,ruhen ve aklen hiç bir kuluna muhtaç etme…..
Sitemizin ve bu dostluğun ömrü uzun olsun…
Gülay‘cım bizimle olsun …Tüm mutluluklara…
Sevgimle….[ilkokul okudum kızsanat okulu el sanatı…….her bölüm şiirlerim var]

 

Tüm Azeri kardeşlerime teessüf ediyorum.. ( Böyle bir şarkıdan mahrum ettikleri için)Kaç zamandır aradığım bir şarkı vardı. Hep duyduğum ama bir türlü tam dinleyemediğim. Dün buldum ve hayli dinledim arabada.. Dinlemeyenlerle de paylaşmak istedim.. Gülbalam ağlama her birşey yahşi olar 🙂

Leyla İzgü Kimdir?

Ağustos 1987 Isparta doğumluyum. Antalya’lıyım ve burada yaşıyorum.Çekirdek ailemin 2 çocuğundan büyük olanıyım.Öncelikle yavrusunu koklaya bilmiş çiçeği burnunda bir anne, sevilen bir eş,işini iyi yapma çalışan bir Diş Hekimi ve ailesine evlat acısı yaşatmamaya çalışan,babamın değimiyle sahradaki bir çöl ahusu Leyla’sıyım.
Şimdi bu süslü sözcüklerle ne anlatmak istedi diyebilirsiniz.Kendi çevremde, ailemde mutlu mesut yaşarken evliliğimin 2. yılında anne olacağımı öğrenip sevincim ve mutluluğum ikiye katlandı. Eşimle bebeğimizi kucağımıza alacağımız günü sabırsızlıkla beklerken hamileliğimin 5.ayında bir boğaz ağrısıyla başlayan nur topu gibi birde (Lenfoma) hastalığım oldu. Hayat güzeldi.Yaşamayı ve çevremdeki insanları seviyor ve seviliyordum.Kısa bir hastalığı red etme isyan dönemi yaşadım.Eşimin ve ailemin desteği ile bu durumu çabuk atlattım.Önce bebeğimi kucağıma aldım ama kızıma bir damla bile süt verememiş bir anneyim.Bunun acısı hala içimi sızlatır.Daha sonra ilaç tedavisiyle hastalığım kontrol altına alındı ve büyümesi durdu.Şu anda kızım iki yaşında.Hem dünyalar tatlısı bir kuzunun annesiyim hemde lenfomasıyla şah damarına milimle şimdilik kardeş kardeş yaşayan yaralı bir çöl ahusu Leylayımmm……
Bu yüzden diziyi yorumlarken olaylara sizin baktığınız pencereden bakmayabilirim.Kimseyi kırmadan, üzmeden nacizane bu platformda dizimiz hakkında yorumlarda bulunmak istiyorum.Yorumlarıma verdiğiniz değer için ayrıca teşekkür ederim.
Görüyorum ki burada bir aile olmuşsunuz.Nacizane şahsım ailenizin arasıra misafiri olmak istiyorum.Yaptığım ve yağacağım yorumlarda kimseyi kızdırmak, üzmek ve kırmak istemem.Bunu istemeyerekte yaptıysam herkesten özür dilerim.

Şule abla kimdir?

BEN ŞULE.. 18 OCAK 1973 doğumluyum.lüleburgazın turgutbey köyünde doğmuşum. Babam daha ben 5 yaşındayken ölmüş anneme teyzemde istanbulda iş bulduğu için istanbula yerleşmeye karar verdi annem.ilk başlarda kadıköy fikirtepeden ilk okula üsküdar şemsi paşada AYAZMA İLKOKULUNU OKUDUM. Sonra akşam kız SANAT OKULUNDA Orta okulu okudum.tek hayalim hemşire olmaktı .olmadı hayat şartları ne dersin işte.ama çok mutlu bir çocukluğum oldu babasız büymeme rağmen 4 kardeşin en küçüğü olduğum için ve anneciğim bizi çok sevdiği için burdan rahmet diliyorum mekânın cennet olsun anneciğim.

Sonra evlendim bağlarbaşında oturdum .uzun bir aradan sonra işlerimiz gereği İzmite yerleştik ve burayada çok zor olsada alışmaya çalışıyorum.şartlar bunu gerektiriyor çünkü .oturduğum yer dağlık tepelik havası güzel burası yuvacık bahçekent konutları olarak geçiyor.herkesin gittiği kayak yaptığı yerde KARTEPEYE yarım saat yakınındayım.millet para verir otelde kalır.benim burası kendi yerim bir kartepe olduğu için mükemmel oluyor. kışımızda yazımızda güzeldir yani.
Evet birazda kendi özelliğimden bahsedeyim OĞLAk BURCUNUN tüm özelliklerine sahibim inatçılık hazim hiç bir işimi yarım bırakmayan işin her bir yönüyle mücadele eden ve çok sevecen arkadaş canlısıyım. 1.64 boyunda sarışın yani röfleli saçlı ama zaten kendi saçımda kumraldır.yeşil gözlüyümdür.TÜRK SANAT müziğini ve FASIL çok severim fırsat bulursam ayda bir giderim ama hoşuma giden arada serdar ortaç tarkanı severek dinlerim aslende BULGARİSTAN GÖÇMENİYİM.
Evet şimdi en önemlisi bizi bu sitede toplayan ve çok güzel arkadaşlık sağlayan site yöneticime çok teşekkür ediyorum .ve bu güveni sağladığı için .tüm arkadaşlığımız daim olsun ve site yöneticim kardeşim bende onun ne mutlu bana ki ŞULE ABLASI oldum .

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Dizihaberi.TV Ailesi Özel Sayfası (437 Yorum)

 1. Alkahuteala CC selami Rizasi Rahmeti Bereketi Peygsmber efendimiz zHz Muhsmmet Mustafa SAV sevgisi sefaati muhabbeti uzerimize olsun Allahuteala CC bizlerin ve butun kardeslerimizin yar ve yardimcisi olsun

  • Allah razı olsun ve canı gönülden amin..
   Acaba eski gönül dostlarımdan biri isimiz? Allah’a emanet olun sevdiklerinizle birlikte amin..

 2. Esselamualeykum ve Rahmetullahu ve Berekatuhu herkese butun ummeti muslumana hayirli huzurlu saglikli bereketli Cumalar Cuma gununuz mubarek olsun

 3. 2020 Yılının Ülkemize Barış ve Mutluluk getirmesi dileğiyle tüm DiziHaberi.com takipçilerine Nice Mutlu Yıllar Dileriz…

  • Âminnn canı gönülden âminnn..
   Hayırlı geceler her şey her zaman gönlünüzce olsun sayın Fatih Bey..

 4. Şu an 2020 yılının ilk dakikaları.. Allah huzur mutluluk la nice güzel senelere inşaAllah.. Bu sayfa benim için çokkkk değerli ve özel.. Allah’a emanet olun tüm yorumcular gönül dostlarım.. Her şey gönlünüzce olsun ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤..

 5. TEŞEKKÜRLER KIZIM VE ALLAH SON ANA KADAR BU SÖZLERE LAYIK OLARAK YAŞAMAYI BANA VE TUM KULLARINA NASIP ETSİN VE İYİ Kİ SENİ TANIDIM İYİ Kİ HAYATIMDASIN ALLAH SENDEN RAZI OLSUN VE HER ŞEY GÖNLÜNCE OLSUN KIZIM AMİNN SEVGİMLE KAL SEVDİKLERİNLE

 6. Ben Fikriye Yildiz 10.04.1960 yilinda Gölcük / Kocaelide dünyaya gelmisim 2 kiz kardesim 1 erkek kardesim var lise ve meslek okulundan mezunum almanyada okudum rahmetli babami 1962 de almanyaya getirmisl Mannesmann firmasi babamda bizi 1964 de almanyaya getirmis 31.08.1978 senesinde evlendim 4 kiz annesiyim en büyük kizim evli 2 erkek bir kiz var ikincisi 34 yasinda dogumdan 2 hafta sonra doktor hatasiyla engelli oldu 3 numaram bilgisayar mühendisligi okuyor 4 numaramda meslek yapti simdi evde esim emekli olursa türkiyeye de uzun kalmak istiyoruz benim ailem burdaydi dayim amcam halamlar hepsi ailece burdaydi onlar döndüler bizler dönemedik rizik daha burdan kesilmemis burda kuran kursuna gitdik cocukken benden bu kadar Herkeze Selam ederim Allaha emanet olun canlar

  • Hayat.. Bu sayfa bana.. Huzur.. Umut.. Mutluluk verıyor… Yıllarca süren o güzel sohbetlerin değerli yorumcuları… Her şey gönlünüzce olsun musmutlu zamanlar Allah’a emanet olun SEVGİMLE KALIN.. ALLAH AHİRETE BULUŞTURUR İNŞAALLAH…

   • Bu sayfa sayesinde sizleri daha iyi tanıyacağım inş. Birlik beraberliğimiz ve muhabbetlerimiz daim olur inş.

 7. Teşekkürler teyzesi ve içine kapanık halini üzerinden at hayat çok değerli hazinedir bu huy mutluluğunu, neşeni engeller bende acımı paylaşmayan biriyim ama burası bana paylaşmayı öğretti ve biz sevincide hüsranı da, mutluluğu neşeyide, paylaşarak bir aile olduk ve seni seviyorum ve iyiki senin gibi şeker kızı kendime yeğen secmişim iyi ki hayatıma almayı Allah cc nasip etmiş her şey gönlünce olsun sevgimle musmutlu sağliklı neşeli huzurlu bereketli zamanlar senin ve sevdiklerinin olsun amin muck SEVGIMLE KAL

 8. 9 MART MERSİN DOGUMLUYUM ADIM ELA
  BOYUM 1,68 50 KİLOYUM
  ÇALIŞIYORUM
  İÇİME KAPANIK BİRİSİYİM
  ACIMDA OLSA KİMSEYE ANLATAMAM SLOW ŞARKI DİNLEMEYİ SEVERİM KİMSEYE KIRMAM BANA SÖYLENMESİNİ İSTEMEDİGİM KELİMEYİ BENDE KİMSEYE SÖYLEMEM
  KISA VE ÖZ OLDU MERSİNLİ ELA ❤️❤️❤️

 9. Su damlam bax bu mənim hesabımdı. Mən arada boşluğ qoyacam. Ama sən yazanda qətiyən boşluq qoyma. Adresi tam yazanda çxmır ona görə məcbur boşluğ qoyuram.

  tatliciulker@ gmail.com

 10. Yıl2018 ülkeme tüm müslüman alemine zorda olan kullarına ümmeti Muhammet’e(sav)huzur bolluk bereket mutluluk sağlık barış tüm gezellikleri nasıp et Allah’ım Amiyn…….Gülay’yıma Oğuz hocaya su damlasın küçük tatlıcı şairime xanım ‘a Aytaç kırçiçeğim Çiçek hanım şüle’m Didem Aygün Leyla ‘cım cici kuşum Aslınur Emine hanım Nır banu ve yorumumu oluyanlar birbirinden güzel günler Allah nasip etsin size ve sevdiklerinize sevgimle kalın

 11. Hhayelerinin ardından koş…..
  Aanasınıfı öğretmeni olmak,çok hoş…
  Nnasıl yıllar geçer ,bilemezsin….
  İinan ki GECEKUŞU sen…..
  Ffazlasıyla sevdirdin kendini….
  Eeminim ki sen de bizi sevdin…
  8 aralık saat01/10 /N/Öden sevgiler

 12. Çiçek hanım sevdiğim kişi ne düşünürse ben ona kalbimin sesi derim çalıkuşu içinde yazmayı düşünüyordum adı ile mi diye soracaktım ki yorumunu okudum ……
  Yaş ne demek insan yedide ne ise yedmiştede odur sevmek sevilmek her kezin hakkı insan bedeni yaşlanıyor elbiseler gibi ama dıygular aynı Allah aklımızı son demlerimizdede bizlere bağışlasın cevap yazmasamda sık sık benim için değerlisiniz bizler yazı okuma arkadaşı olduk çiçek hanım allah her işinizde yar ve yardımcınız olsun iyi geceler ve yorumlar☺️

  • Telefonda şiir yazarsan elin çarpar inşaAllah göndere çarpmışımdır şiiri hatırlamıyorum yorum olarak okurum(
   Nurbanu Akrostiş şiiri yok olmasa)

 13. 21 Nisan 1963 Konya dogumluyum,dogdugum koy merkeze uzak Ankara Konya arasinda 80 Hanelik bir koydu.8 cocuklu bir ailenin 7 numarali cocuguyum,rahmetli babacigim cok bilge ve dindar bir insandi ,abimleri okutabilmek icin Konyadan bir ev kiralayip tasinmistik ilkokuku Konyada okudum babam ciftci oldugu icin senenin yarisini koyde gecirirdi biz annemle kalirdik kizlarin ilkokuldan sonra okumasi hos karsilanmayan bir cevremiz vardi ama babam ilkokul mezunu bile degildi ama kizlarininda okumasini hemde inancindan taviz vermeden okumasini isterdi.Konyada kiz imamgatibi yoktu sadece erkekler okurdu.Ben hafizlik egitimimi tamamladiktan sonra abimlerin yardimiyla imamhatip lisesini disardan bitirdim .Universite sinavlarina hazirlanirken askeri darbe oldu .Basortu yasagi universiteden vazgecip Kuran Kursu ogretmenligine basladim 84 yilinda evlendim iki ccocuk sahibiyken 90 yilinda akademisyen esimin de tesvikiyle unuversite sinavina girdim Selcuk universitesi sosyoloji bolumune girdim mezun olduktan sonra felsefe grubu ogretmenligine gectim 4 yil sonra yine turban yasagi tekrar diyanete gectim 2005 te emekli oldum .Cesitli dernek ve stk larda calistim Fransa Paris bolgesi islam toplumu teskilatlarinda egitim sorumlusu olarak calistim bu yila gelinceye kadar her yil 2 veya 3 ay aile ici egitim seminerleri icin gidiyordum,bu yil gidemedim ,bu arada bu siteyi,ziyaret etmeye basladim genelde okuyorum biraz yazmada zorlaniyorum bir kac,aydir rahatsizim gorme ve titremedem dolayi ,ama cok mutluyum uc cocuk annesiyim universiteyi bitirdikten sonra bir kizim daha oldu .Oglum 32 buyuk kizim 29 Yasinda kucuk kizim 19 yasinda

  • Emine hanım çok sıradışı bir yaşamınız olmuş, Allah saglık sıhhat versin, her zaman sitemizde görmek isteriz sizleri de.. Yorumlarınızı eleştirilerinizi yazmaktan çekinmeyin lütfen..

 14. Özgür hanim çok teşekkür ederim.gerçekten bugün arkadaşlara yazdıklarımızı okurken bana ada yazarım acaba diye içimden geçirmiştim, beni çok mutlu ettiniz allah sizden razı olsun insanın yaşı kaç olursa olsun sevgiye sevildiğini bilme,ihtiyacı duyuyor.sevgiler,iyi geceler,sağ olun

 15. Ççile çekip ,ahhh çekmek….
  İistemeden , yaşanan gerçek…..
  Ççaresiz bırakmasın seni,
  Eelemi unut,bizlere bak…
  Ççok sevildiğine bak..
  7 aralık saat21/15/N/Ö den sevgiler

 16. Hayırlı geceler Özgür teyzeciğim. Aşk olsun yani beni unutmuşsun. Ben senin yiğenin değil miyim 🙁 🙂

 17. aaaayyyyy çok tatlı kızım bana kanatsız melek der çok geçmiş olsun kedine dikkat et çokkk güçlü kalemin var çok oku yaşın küçük iyi yerlere geliçeksin benim hayalimdi hayata yenildim ve yazmayı bıraktım önün açık olsun teyzesiAllah açil şifalar versin….beni çok iyi tanıyıp anlatmışın teşekkürler sevgimle kal öptüm iyi geceler….

 18. ÖZGÜR TEYZEM su an çok fenayım. Ama yazdığın akrostij için teşekkür etmesem uyuyamazdım. Teyzecim çok teşekkur ederim. Bazen deyerli olduğunu hiss etmek çok güzel…

  Buda benden sana.

  Ö-özgür dünyamın meleyi
  Z-zaten mutluluktur tek dileyi
  G-gönül bahçemin inci çiçeyi,
  Ü-üzüntünü alr öyretir sevmeyi,
  R-ruhumu okşayan uğur böceyi…

 19. Ş ŞU GERÇEK Kİ…..
  U UĞURUMUZ OLDUN…..
  L LAZIMSIN BİZLERE…..
  E ENGİN SEVGİNLE….
  6 aralık saat15/45 N/Ö den sevgiler…

 20. G Güneş‘imiz oldun….
  Ü Ümidimiz oldun……
  L Lügatımız oldun…..
  A Aşkımız oldun…
  Y Yaşamımız oldun…

  A Arkadaşımız oldun…
  L Lutfumuz oldun….
  B Balımız oldun….
  A Anlayışımız oldun….
  S Sevdamız oldun…
  N Nedenimiz oldun….
  5 aralık sabahı N/Ö den sevgiler

 21. Günün hayılara vesile olsun kalemlen bütünleşmeyi unutmuşken paslanmışken biraz güzel olmuyor…..senin şiirini bir kaç gün sonra yazıcam duygulu kızım…..sevgimle kal….

 22. AYTAÇ
  A AY……..
  Y YÜZLÜM…
  T TATLI….
  A ANIM…
  Ç ÇOK TATLI…
  5 aralık sabahı N/Ö den sevgiler…

  • Canım özgür teyzem elerine o guzel gonlune sağlık cok guzel yazmisin cok beyendim cok tesekkur ederim elerine den opyorum seni cok sevyorum canım teyzem rabbim sen de razı olsu uzun sağlıkli omurler versin inşallah iyiki var sin cok cok tesekkur ederim gercek den cok mutlu oldum

 23. Ü ÜMİT IŞIĞININ
  L LAMBASI SÖNMESİN…
  K KENDİSİNİ SEVDİĞİN
  E ELLERİNDE KALEM….
  R RESMİNİ ÇİZSİN,KALBİYLE
  5 aralık sabahı N/Ö den sevgiler

 24. D Demet,kırçiçeği….
  D Ellere yakışırsın…
  M Mutluluğu yansıtırsın
  E Elemi yok eder….
  T Tatlı tatlı söylersin….
  6 aralık sabahı N/Ö den sevgiler

  • Özgür teyzeciğim akrostişiniz için çok teşekkür ederim. Çok beğendim gerçekten. Sevmek ve sevilmek güzel. Öpüyorum ellerinizden,iyi günler 🙂

 25. Hayatımda……..☺️
  Var olan………….☺️
  Saydam………….☺️
  Berrak…………….☺️
  Narın………………☺️
  Kırılgan…………..☺️
  Seven……………☺️
  Sevilen…………….☺️
  Hoşgürülü………..☺️
  Tatlı…………. ☺️
  Bir var…………….☺️
  Bir yok…………….☺️
  Özlemen…………..☺️
  SU DAMLAM…….☺️
  Kelebeğim…………☺️
  Seven ve sevilensin

  • Gunaydin hayirli sabahlar gönlü güzel teyzem canim nasilsin? Ya ben ne diyecegimi. Bilemiyorum allah razi olsun tesekkur ederim beni o kadar mutlu etdin ki bitanem nolur kusura bakma bu aralar siteye girmekde zorlaniyorum yalniz gunduzler gire biliyorum o yuzden sana yazamadim oysa hep aklimdasin kendi kendime teyzem bana narin kelebegim diyor deyip duruyorum bana yazsan yine. Bu sayfada yaz .Cok tesekkur ederim huzur buldugum insan ALLAH senden razi olsun opuyorum canim kocaman sariliyorum sana kelebegin seni cok seviyor bitanecik teyzem

 26. Günaydınlar gönül sitesinin,gönül dostları…
  Gülay‘cım Yavuz Selim‘in fotarafını paylatığın için ne söylesem az o sevimliliğini görmek istemiştim
  teşekkürler Allah nazarlardan korusun destek yorumun bana güç verdi Allah cc seni bana sihirli ekrandan getirdi ve bu güzel doslukların ömrü çokkkkkk uzun olur Allahın izni ile…..
  OĞUZ HACAM BU FIRSATI BİZLERE YAŞATTIĞINIZ İÇİN Allah ne muradınız varsa versin zamanınızı bol eylesin her işiniz rast gitsin……siz bu ağacın kökü Gülay‘cım gövdesi Demet‘cim Şule hanım, Su damlam,Aytaç‘ım,Ülker‘cim,Çiçek hanım,Handan hanım ,Çalıkuşu,kendini özletenAslınur,yeni dostlar 1461Nurbanu,Leyla‘cım,Ziyaretçi ve adını anımsamadıklarım bizler dallarıyız GÖNÜL PENCERENİZ GÜZELLİKLERE AÇILSIN SEVGİMLE KALIN…..GÜZEL YORUMLARA….

  • Yok yok tribim geçti. Sana zarar verebildirdim yoksa. Kusura bakma arkadaşım. Neyse benimde uykum geldim. Gülay da kaçtı. Bende gidiyorum. Herkese iyi geceler,tatlı rüyalar. Oğuz hocam umarım yarına fotoğrafı kaldırmış olursun. Iyi geceler.

 27. Beni herkese maymun et,sonra da kıymet bilen nerede? Hadi kaldır artık şu fotoğrafı. Neredeyse bir ay olacak. Herkes beni maymun zannedecek. 🙂

 28. Oğuz abim bu sayfanı yeniden görmek ne güzel ya.
  Bu arada abi koçla sabancı olmadan öncede ben erken uyanıyordum. Hem sevmedim onları ya. Ya bir anlık beni tatlıcı ülker olarak diyilde ülker sabancı, yada ülker koç olarak düşün. Iyyyy düşüncesi bile korkunç.

  • Yalnız Demet ben bu foto.ya çok güldüm. Bak Oğuz hocam’ın mizahı çok güçlü. Kesinlikle sanatçı bir kişiliği var.

    • Alemsiniz yaw. Gerçekten mi? Demet ona küsmemiştir Hocam. Ben Ogün olayları kaçırdım ama demet öyle şeylere küsmez.

     • Kız uyduruyor uyduruyor. Öyle birşey demedim ben. Cezam vardı,o yüzden fotoğrafa birşey demedim. Ama artık cezam bitti. Kaldır şu fotoğrafı Oğuz hocam. Yoksa cidden küserim 🙂

      • Daha iyi çıktığın bir resim yok şimdilik. Baktıkça aklıma geliyorsun 🙂 aslınur da küstü galiba hiç gelmiyor 🙁

       • Senin suçun. Kız bu fotoğrafı görünce direkt kaçtı. Bende kaçacağım yakında ama. Hile yok. Ceza sürem doldu. Artık kaldırmalısın.

 29. Handan hocam sahi ne zamandır soracaktım, 49 kiloyum demişin de kaç yaşındayken? Bu resime göre en az 79 görünüyorsunuz :))

  • Al işte kahkaha attım. Orda oğlum 4 aylıktı. Yani doğum kilolarımı atamamıştım. 60 kiloydum. 2 yıl önceki halim.

   • Ne yani 70 den 49 a mı düştünüz, bizde buna inandık 🙂 bende 59 kiloyum zaten 🙂 🙂

    • 60 hocam 60. Siz benim oğlumu tanısanız haklıymışsın derdiniz. Herkes soruyor zaten nasıl bi diyet uyguluyorsun diye, Uygar diyeti diyorum

 30. Her kese günaydın. Bakıyorumda yine küsen küsene:-( Demet canım arkadaşım lütfen gitme. Eyer buraya yazmak istemezsen dizibilgiye gel. Ama yeterki gitme.

  • Selamün aleyküm. .
   Tatlıcı űlker kardeşim..
   Hayırlı sabahlar hayırlı
   Gůnler…
   Artık kűs lůk kalmadı..
   inşAllah. .insan hayatın da olur bőyle durumlar..
   őnemli olan hatamızı fark edip őzűr dilemek..
   Hayırlı Musmutlu gůnlerimiz olsun..amin

 31. Gülay’cığım seni kıracak,üzecek her ne yaptıysam çok özür dilerim. Bile isteye asla yapmam seni üzecek birşey. Hakkını helal et. Ben bir süre buralarda olmayacağım. En iyisi bu sanırım. Tekrardan özür dilerim senden,kırdığım diğer arkadaşlarımdan. Allah’a emanet ol. Iyi geceler.

 32. Neyse herkes yorgun galiba. Bende ders çalışacağım zaten. Şunun şurasında sınava 9 gün bişey kalmış. Bana çok dua edin olurmu. Hadi herkese hayırlı geceler iyi uykular tatlı rüyalar

 33. Gülay neden benimle konuşmuyorsun? Kendimi çok kötü hissediyorum şu anda. Sanki cinayet işlemiş gibiyim. Lütfen konuş benimle.

 34. Bende burdayım ama benim huysuz virjin Uygarım hala ayakta simdi onu uyuyacağım. Belki yanında sızıp kalırım. Yeni sayfa açılmış resmi özet yazılmış
  Gözatın derim. Herkese Allah Rahatlık versin. Şule pert oldu uyudu kaldı heralde. Iyi geceler gönül dostlarım

 35. Selam canım arkadaşlarım, birtanecik ablalarım, ve değerli öğretmenlerim. Gecekuşu geldiiiiiiiiiiiiii.

 36. Ben Oğuz Hocanın espirilerini özlediğimi farkettim. Nerelerdesin acaba. CV.mi beğenmedim mi? Beni işe almayacak mısın?

  • 🙂 Hocam önce Ankaraya gittik, sonra okuldaki işler, sonra piknik ve sonrada arkadaşlar bizdeydi. Ancak görebildim yazdıklarınızı..

   • Yorucu bi o kadarda keyifli bir gun geçirmişsiniz. Ah Ankara burnumda tütüyor vallahi. Çok özledim.

 37. 2.sayfaya geçmişiz. 1.sayfaya hepinize cevap yazdım arkadaşlar. Yalnız gecekuşuna yazdığım çıkmamış.

 38. Arkadaşlar isim saymayacağım ve herkese hitaben soracağım. Sizler bana kırgın mısınız? Lütfen herkes cevap versin. Benim için önemli.

   • O gün ki olay yüzünden sordum Aslınur. Sen değil ama sanırım bazı arkadaşlarım bana kırılmış. Şu ama kadar birkaç yorum yazdım ama hiçbirine cevap alamadım.

    • Bak beni incitince diğer üyelerinde yazası kalmamış, 🙂 BANA İYİ DAVRANIN LÜTFEN 🙂

       • Ben de onu diyorum zaten, geçti gitti kafana takma bu kadar. Site zaten sabahtan beri durgun.

        E malum sarı sıpa Gülay ablaya fırsat vermemiştir ki siteye girsin. Şule desen kaç günün yorgunluğu var üzerinde belki de çoktan sızmıştır, mışıl mışıl uyuyordur.Çalıkuşu desen gece kuşu o, daha gece onun için yeni başladı birazdan gelir. Su damlası da işinden dolayı çok meşgul. Handan da oğlundan ve okuldan vakit bulursa arada bakıyor.. yani şuanda sadece sen, ben, in bir de cin var sitede. Beraber top oynuyoruz sıkıntıdan 😀 ..

     • Bu güzel ailenin mimarı Oğuz Hocam. Biliyor musunuz bu sayfaya bayıldım. Gerçekten arkadaşları görmek və hayatını bilmek çok daha güzel. Önerim bu sayfa hep 1.sayfa olsun. Ortak sayfamız. Bize özel çok güzel ya.

  • Demet hanım..
   Ben yazdıģınız yazıların..
   Yöneticiler tarafíndan..
   Cevaplanmadıģını fark etti-
   ğim için…
   Biraz konuyu biliyordum..
   Ve..her halde biraz kırkınlık olmuş dedim..
   Őzűr dileyin..bitsin..

   • Ferize Hanım benim o gün o kadar sert tepki vermemin bir nedeni vardı. O yüzden biraz fevri davrandım. Ama kesinlikle olay güvensizlik değil. Bunu herkesin bilmesini isterim. Ben hepinize ayrı ayrı güveniyorum emin olun. O gün en çok Oğuz hocayı kırdım. Sonradan fark ettim ne kadar sert tepki verdiğimin. Oğuz hoca ile konuşup özür de diledim. Sağolsun beni dinledi ve anladı. Özrümü de kabul etti. Ama lütfen sizlerde beni anlayın. O gün boş yere öyle şeyler yazmadım ben. Benimde nedenlerim var lütfen yargısız infaz yapmayın. Ve son olarak herkesten,bütün arkadaşlarımdan canı gönülden özür diliyorum. Affedin lütfen.

    • Ya demet öğretmenim ne özrü. Sen bize bişey yapmadın ki. Bizi kırmadında. Bu da nerden çıktı şimdi.

    • Ne özrü demet öğretmenim. Sen bize birşey yapmadın ki. Bizi kırmadında. Bu da nerden çıktı.

      • Ben sana hiç küser miyim Gecekuşu’m benim? Dünkü o olaya şahit olmuşsundur belki sende. Şu fotoğraf meselesi. O yüzden sordum. Çünkü Gülay benimle konuşmuyor. Ve bu da haliyle beni çok üzüyor. Ama tam olarak neye kırıldığını bilsem kendimi af ettireceğim ama bilmiyorum ki. Gülay’cığım lütfen sende bana cevap ver. Çok üzülüyorum ben böyle olunca. Lütfen birşeyler yaz lütfen.

    • Demet hanım..Affetmek Allah a aittir..ben sizì suçlamadımki..
     Ayrıca; çok samimi içten
     Yorumlarınız..olduģu..için..
     Sizin yazılarınıza cevap yazmadıkları için kírgínlík
     Varsa őzűr dileyin bitsin
     Dedim…
     Bana da bu yůzen kırıldıysanız..
     Hakkınızı helal edin

  • Hayırlı geceler Çalıkuşum 🙂 evet ben de yukarıda sıralamıştım hayallerimi, biri de bu hayallerimden.
   Ama artık benim en büyük hayalim oldu sizlerle tanışmak, ve bir gün bunu gerçekleştireceğime inanıyorum ben.. tabi benim birazcık daha büyümem lazım 🙂 sizden çook küçüğüm çünkü 🙂

 39. Handan öğretmenim sizi tanımakta çok güzeldi. İnşallah bir gün sizinlə tanışmakta nasip olur. Hayırlı akşamlar

  • Gecekuşum teşekkür ederim. Seni tanımakta çok güzel. İnsallah birgün tanışırız. Allah büyük bu kadar gönülden doslar gönülden dualar geri çevrilmez.

 40. Eeee canlarım nasılsınız? Şulem işler bittimi? Ferize hanım olay beni çok etkiledi. Gerçekten hiç ummadığımız insanlar bizi utandırabiliyor. Yada bu olaylar ders oluyor.

   • Afiyet olsun. Hayatım sen bu saatte çay içiyorsunya uykunu kaçırmıyor mu? Ben akşamları çay içince bütün gece uyuya mıyorum. Iyiyim çok şükür. Kaç gündür yazamıyorum. Özledim vallahi. Oğlum biraz düzeldi. Bende hemen siteye daldım.

    • Evet handancıgım biraz kolayladım işlerimi senmi hasta oldun çocukmu hasta oldunuz anlaştıramadım .geçmiş olsun güzelim.ne güzel degilmi birbirimizi görünce konusmak daha keyifli hale geldi ahh cok özlemişim vallahi seninle sohbet etmeyi çok seviyorum seni cansın sen.gönül dostumsun benim

     • Şulem ben hasta oldum.ertesi gün oğlum hastalandı. Ben mecburen iyileştim. Evet birbirimizi görmek çok güzel. Vallahi senin Sürahi nine seni çok yormuş. Dikkat et hasta olma.

  • Sağolun Handan hanım..
   Her yaşadığım..olaydan..
   Ders almayı kendime górev
   Bildim..o yűzden çevre mdeki insanlar bana saygı duyar ..evlatlarınızla őműr boyu mutluluklar dilerim.

   • Çok teşekkür ederim Ferize Hanım. Ne güzel değerli bir insan olmak. Sizde çok güzel bi insansınız. Insanlar birbirini görmezse bile yazdıklarından ne düşündüğü nasıl bi insan olduğu anlaşılabiliyor. İyiki sizde ailemize katılmışsınız. Tekrar Hoş geldiniz.

    • Hoş buldum ..Handan hanım..
     gùzel důşůnceleriniz..
     için Rabbim sizden razı
     Olsun…Amin ecmain

 41. Yıl 1993..bir mahalleye
  taşınmıştık..apartmanımda
  1 kız 1 oğlan iki çocuklu
  Bir komşum vardı
  Karşı binada 5.çocuğunu Dűnya ya getirmiş..bir komşum daha..vardı
  Kendi apartmanımda oturan komşumun çocukları..beni çok severdi..
  5.çocuk olarak doģan çocuk
  Gűnden gűne 2 ay 3 ay Derken
  Yetişkin..bir çocuk oldu
  Sűmůklű diye ben çok sevmiyodum..
  Aradan yıllar geçti
  Ordan taşındık..
  Eşim bazen Cuma namaz larında çocuģu gőrűyormuş..
  Ve…çocuk yengeme selam..
  Sőyle diyormuş..
  Her seferinde içim sızlar..selamını..
  Duyduğumda..
  Ben bu çocuğa ne iyilik yaptımda gőnlůnů..kazandım..
  imtihan..diyorum..sadece
  Ve…ağlıyorum..
  Gerçek benim yaşadığım

  Bir hikaye

  Ve….o Gűnden beri
  2 yaşındaki çocuģu bile dinlerim..saygıyla..

 42. Dizi haberi tv.ailesi ben geldim. Huhu kimse yokmu? Özledim sizleri hadi kimler var bi ses verin lütfen.

 43. S.a …Sevgili gőnůl dostları .. Daģ dağa kůsmůş daģın haberi olmamış..
  Dargınlıkları hiçç sevmiyorum..
  Dűn den beri yorum yazmadınız..rica ediyorum..
  Herzaman ilk őnce adım atan kazanır..
  Belki inanmazsınız ama inanın çok ůzűldűm..
  inşAllah důzelir..ve dost sohbet ler devam eder
  Hadi hayırlısı

 44. Şule ablacığım hosgeldin. Kusura bakma bugün işlerim vardı,sabah günaydın mesajını da görmedim. Ancak müsait oldum şimdi. Nasılsın? Seni çok özledim yokluğunda. 🙂

 45. Wass sagt er??? ich verschtehe nicht!!!

  Yani ne diyor o???.ben anlayamíyorum !!! Diyorum….yoksa onaylamazsınız..(űzeyir mehdizade)

 46. Oğuz hocam fotaraf bu güzel dostluk ve yorumlar
  içinde küçük ayrıntı güven….güvemimiz size sonsuz her gün yorumcu sayımız artıyor ,bu samimiyet güven sizler daha iyi bilirsiniz …
  Bence başka sitede yoktur…..bizler gönül bağı
  ile bağlandık…..Gülay‘cım,Demet‘cim,Aslınur,Çalı kuşu AytaÇ,Sudamla‘m Şule hanım ve diğerleri
  bu dostluğun mimarı Oğuz hacam iyi ki varsınız
  iyi dersler ,günler…..teyzesi…..

 47. Ay Handancım siz anne kız ne kadar tatlı, ne kadar güzelsiniz öyle 🙂 kızın sana çok benziyor gerçekten..
  Seni tanımak da güzeldi Handancım 🙂

 48. Handancıgım bu ne şirinlik o kucagındakide tıpkı sen .bak böyle olunca konuşmak çok eglenceli olacak seni seviyorum beni hatırlayıp sordugun için binlerce kes teşekkür ederim gönül dostumada kocaman günaydınlar olsun.gerçekten çok samimi arkadaşlık yakalamışız çok mutluluyum ben.cansın sen.

  • Şulem hoş geldin gönül dostum. İyiki geldin. Çok özlettin kendini. Kızım bana çok benziyor. Kopyam. Nasılsın? Iyi misin?

   • Hoşbulduk handancıgım yorgunum ama geçecek çünkü arkadaşlarıma kavuşmak en keyiflisi bende çok özledim seninle sohpet etmeyi güzelim iyiki varsın seni cok seviyorum canım sın

 49. Aslınur canım benim çok yorgundum dün çok geç geldik havaalanından güzelim zaten ev ayakta .nasıl işim var ama çok özledim seninle konuşmayı günaydın canımın içi günaydın sitemizin tatlı yorumcusu seni seviyorum çokta özledim.

  • Şulem sana da kocaman Günaydın 🙂
   Yokluğun nasıl belliydi anlatamam, çok özledim seni ve o enerji dolu mesajlarını 🙂

 50. Şirin kötü kraliçem benim kalk bakalım şule ablan geldi .sen nerdesin ?seni seviyorum ve günaydın

 51. Günaydın canım arkadaşım .zor günümde beni hiç yalnız bırakmadın seni nasıl seviyorum bir bilsen üzüntülü günlerimin tesellisi.gönlü güzel gülayım benim.

  • Günaydın ve hoş geldin şule ablacım.
   Biz sevdiklerimizi, iyi günde ve kötü günde severiz..
   Bize yakışmaz sevdiğimizi zor zamanında yarı yolda bırakmak.Bize yakışmaz, arkamızı dönüp ne halin varsa gör demek..biz sevdimmi tam sevip, silmesi gerektiğinde, kırk kere düşünürüz..Biz sevdiğimizi işte böyle severiz..iyiki geldin gönlü ve yüzü güzel ablacım..

 52. İlk seninle başlamak istiyorum site yöneticim .senin sayende senin samimiyetinle biz burada aile gibi olduk birbirimize isimler bulduk .yeri geldi dertleştik yeri geldi güldük herkes fikrinde özgürde samimiyet te güvendir.bilmem anlatabildimmi.bak yine sabah oldu .tekrar teşekkürler ve kocamannnnnn bir günaydın sanada:)::::)

 53. Evetttt çok yorucu geçen günlerin ardından.ve hep size kavuşacagım günü hayal ederekten zorlu günlerimin tek tesellisi olan arkadaşlarıma günaydınlar olsun.ne kadar özlendiginizi bilin kızlar.

 54. Sağ ol oguz bey ben gerçekten fotoğraf göndermeyi bilmiyorum onun için yoksa güvensizlik falan değil öyle olsa hiç yorum yazmam

 55. Iyi akşamlar arkadaşlar eve şimdi geldim Oguz bey fotoğrafımı siteye koydu mu diye bakayım dedim göremedim şaka olduğunu anlamıştım ama Benim için mahsuru yoktu arkadaşım hastalanmış ona gittim siteye girip bakamadim meraktan öldüm ne oldu diye

 56. Bu gecelik benden bu kadar arkadaşlar. Inşaallah yarın sohbetimize devam ederiz. Iyi geceler herkese. 🙂

 57. Oğuz abi uyudunmu? Ya ben geliyorum bu millet gidiyor, millet geliyor ben gidiyorum. Şu ortak noktayı bir türlü yakalayamadım.

 58. Neyse benden bu kadar. Artık telefonu babama vermem lazım. Hatta geç bile kaldım. Herkese hayırlı geceler iyi uykular tatlı rüyalar

 59. Gülay’cığım neredesin? Akşamdan beri hiç yorum yapmadın. Iyi misin canım? Uyudun mu yoksa? 🙂

 60. Bu 6.yorum. Neyse herkes meşgul galiba herkese iyi geceler. Tatlıcı, Rzali, Selin ve özgür teyzecim sizleri tanımakta çok güzeldi

 61. Oğuz hocam erkenden uyudunuz mu yoksa. Yorumlarım niye çıkmıyor. Yoksa bize küstünüzmü. Eğer öyleyse üzülürüm ama. Sizde benim bir hocam sayılırsınız. Öğretmenlerin üzülmesine gönlüm razı olmaz

 62. Ben bu sayfayı seviyorum. Hepinizi tanımaktan çok memnunum. Bende fotoğrafımı koymadım. Ama sebebivar. Hem ben koymak istesem bile babam buna müsaade etmez

 63. Oğuz abi ben sana, güvenmesem kendim hakkında özel şeyleri burda paylaşmazdım. Hem ben Demete de söyledim. Oğuz abi sana şaka yapyor diye. Bide sayfayı silicekmişsin. Zaten az önce öyrendiyim kötü haberin üsüne bide bu yazdıklarını okuyunca çok kötü oldum. Sen sayfayı burdan silsende telefonumdan silemezsin. Ben sayfayı olduğu gibi telefonun hafızasına ekledim. Her bakdığımda sizleri hatrlicam:-)

 64. Biz teşekkür ederiz..ben size güvenmiş olmasaydım eğer, diğer siteyi bırakıp, bu siteyi kurduğunuzda tekrar sizinle çalışmak istemezdim..TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM..BİZE SAĞLADIĞINIZ GÜVEN VE SAMİMİYET İÇİN…

 65. Demetcim neden böyle yapıyorsun, Oğuz hoca blöf yapıyor o kadar belli ki, saat 19:30’da olsa 20:30’da olsa sayfada bir değişiklik olamayacak, niye fevri davranıyorsun ki ?
  Oğuz hocam siz niye bu kadar uzattınız ki bu konuyu, Demet’in bu kadar konuşmasına rağmen hâlâ 19:30 19:30 diyorsunuz, alın ben yazana kadar 19:30 oldu saat ve mesajımı gönderiyorum, ne değişti şimdi hı !

 66. Ne kadar korkaksın sen bizde derlerki yarası olan kocunur.bak gülaya bak şule ye o zaman sakın deme şule ablacıgım seni çok özledim çok seviyorum . O zaman ben senin samimiyetine inanmam ki.nedenmi yürek ister samimiyet ister demekki seni sevgili şule ablanı kutluyorum canı gönülden demekki site yöneticisi, ne ne kadar cok güvenmiş. İste bu samimiyettir demet hanım hemde cok güzel hem cana yakın isminle konusmak başka görerek konusmak başka hemde ne resim şulenin süper vallahi. Hadi sizde sıra

 67. Bi rahat yemek yedirtmedin valla Oğuz hocam, arkadaşlar hiiiç o saati beklemeyin, Oğuz hoca fotoğrafımı koymaz, koyamaz da zaten..! Bu kadar net..

 68. Her kese iyi akşamlar:-) Bakıyorumda bu sefer de fotoraf konusu açılmış. DEMETCİM ben bu konuda senden yanayım. Ben de resmimin yayınlanmasını istemiyorum. Zaten resim gönderecek bir mail adresim de yok. Canım bence Oğuz abi şaka yapıyor. Buna eminim. Ben defalarca Oğuz abinin annayışlı bir adam olduğunu şahiti oldum. Emin ol bu konudada sana annayış gösterecek:-)

 69. Oguz abi sende mi meni erkek sandin.ayy allahim cox guldum vallah.bu gune qeder bu sitelerde daha kac insan beni erkek zann etdi bir bilseniz…Ah Lale canim sen de mi????Rza ismi bizde de var zaten soyumuz Rzali bizim.o yuzden.bu tanisma meselesi iyi oldu vallahi benim icin lap iyi oldu.

 70. Oğuz bey gerçekten böyle bir şey yapabiliyorsunuz Benim fotoğrafımı koyabilirsiniz ben kendim gonderemiyorum ama şaka yaptığınızı düşünüyorum

 71. Böyle birşey yapamazsınız koymadıklarına göre istemiyorlar ben koymadım email adresimde yok zaten oğuz hocam kimseyi kıvrandırmayın lütfen bakın rica ediyorum sizden

 72. Üzgünüm, bu sayfanın amacı fotograflı bir şekilde üyelerimizin birbiri ile tanışmasıydı. Saat 19.30 a kadar Aslınur göndermezse ben yayınlayacam, sana da saat 19.30 a kadar süre veriyorum..

  • İnatçı bir yanım olduğunu sanırım gözden kaçırdın, 19.30 da o resim bu sayfanın en altına eklenecek.. İster sen yolla, ister ben ekleyim.. Tercih senin hocam..

   • Hocam böyle yapmanız gerçekten üzücü. Gülay hanım herkese güvenip koydu ilk önce, bende ekledim, şule abla ekledi, acıkça yazdım, eklemediğin değil ama tavrını doğru bulmuyorum. Bizi aptal yerine koymana da ayrıca üzüldüm. O yüzden size inat dediğim saatte resminizi ekleyeceğim. Aslınur ile beraber.. şimdiden kusura bakmayın..

    • Tüm korkakların yaptıgı gibi kaçmak en kolayı… Bizim de her zamanki dik duruşumuz: GİDENE GİTME, GELENE GELME DEMEYİZ..

 73. Demet‘cim şu duygusal yazılar ve filimlerde elimde olmadan benide ağlatır…..Kızıma vizyona
  girmeden[Ayla]sinemaya gidelim unutmuşken
  pazar günü önce gezdik sonra fillim çıkışta her kezin hemen hemen gözü yaşlı girecek olanlar
  çıkanların suratına bakıyordu belgeselinden etkilenerek düşünülmüş….belgeseli izliycem
  biraz ruhum dinlensin sevgimle….

  • Beni ağlatmıyor ama çok üzülüyorum okuyunca. Birde A.S.K. hakkında olunca daha da bir hüzünlendim. Ben müzikle sakinleşirim genelde. Ne zaman üzülsem veya sinirlensem hemen müzik dinlerim. Bu da benim yöntemim Özgür teyzeciğim. 🙂

 74. 1964 /6/ nisan 158 boy 80 kl
  Aşık olduğum Sapanca doğumlu tesettürlüyüm…
  Çocukluğum ist gaziosmanpaşa‘da unutulmayan
  komşululukla geçti Gençliğim her kezin falancanın kızı birbirini tanıdığı,çok güzel aile bağları akraba, arkadaşlık dostluk[annem bu kadar arkadaşı evlenince ne yapıcaksın sorusuna
  elbette onlar beni ben onları görücem]hayelmiş
  86 aile baskısı evlen bizim sağlığımızda özgürlüğüme evliliğe karşı olmam babamı korkumuş elime fırsatlar geçmeden evde kaldın
  demeler birde çocuk sevgim bana kalsaydı o gurur duyduğum hazinelerim olmazdı….
  Ahlakıma zıt eş ve ailesi ile filim gibi bir yaşam
  hatırlamak istemiyorum.insanlara tepeden bakan
  mal mülk Allah‘ın emaneti bilmeyen …..
  Değmiycek insanlarla özgürlük yok gençlik bitti
  Annem,kardeşlerim,sevenlerim,çocuklarım için
  her güne mutlu başlamak yaşama sebebim…..
  Hayellerim bir çoktu…..Tek kavuştuğum hayalim gururum çocuklarım…..
  KALBİME DOĞAN & SEVDA
  Sevdiklerim okumak, yazmak,özgürlük,dürüstlük,hoşgörü,tatlı dil,anlayış sabır,paylaşmak çocuk sevindirmek sokak hayvanlarını doyurmak çevreçi olmak…..
  Sevmedikleri,yalan cimrilik,savurganlık çok konuşan,aşağılamak,bencillik ve çevreyi kirleten insan olmayan varlık….
  Allah‘ım madden ,mağnen,bedenen,ruhen ve aklen hiç bir kuluna muhtaç etme…..
  Sitemizin ve bu dostluğun ömrü uzun olsun…
  Gülay‘cım bizimle olsun …Tüm mutluluklara…
  Sevgimle….[ilkokul okudum kızsanat okulu el sanatı…….her bölüm şiirlerim var]

 75. Ooo Lalecim gelmiş, nasılsın canım 🙂
  Evet ben de ilk başlarda Rzaliyi erkek sanmıştım hatta ismini Rıza Ali diye okuyordum 🙂 🙂

 76. Şimdi düşünüyorum da benim sayemde akrabalarımda bu dizinin müptelası oldular. Kaç kişiye bulaştırdım bilmiyorum. Bir ara bu siteyi söyledim,gelin konuşuruz diye. Ben yokken nadiren yazıyorlar,bulamıyorum. Birde bazen benim telefondan siteye bakıp yazıyorlar. Bir türlü denk gelemedim. Ah bir bulabilsem şu kızları. 🙂

   • O kadar da uzun boylu değil yani !
    Yüreğime indirmeyin Oğuz hocam, yoksa ben ekleyeceğim ne demek, cevap verir misiniz lütfen ?!

    • Oğuz hocam niye cevap vermiyorsunuz ? Fırtına öncesi sessizlik gibi, her an sitede kendimi göreceğim diye ödüm kopuyor o yazıyı okuduğumdan beri.. cevap verme tenezzülünde bulunur musunuz lütfen !!

 77. Kızlar az önce tesadüfen bir hikaye buldum,Adını Sen Koy wattpad hikâyelerinden. Birkaç bölüm okudum ve çok hüzünlüyüm şu anda. Hikâyede Ayşe bir kız çocuğuna hamileyken Hilmi Yılmaz hapisten kaçıp şirkete geliyor. Ve Ayşe’yi vuruyor. Ardından hastaneye kaldırılıyor ve çocuğu kurtarıyorlar ama Ayşe bir müddet sonra ölüyor. Tabi herkes yıkılıyor. Bende çok üzüldüm okuyunca. Birde yazar çok duygusal bir biçimde yazdığı için insan çok üzülüyor sanki gerçekmiş gibi. Neyseki böyle bir durum dizimizde söz konusu değil. Hikâyeyi okuyup bu kadar hüzünlendiysem,(Allah korusun) dizide böyle bir olay yaşansaydı hüngür hüngür ağlardım herhalde. 🙂 Ee Şule ablacığım sen nerelerdesin? Dört gözle bekliyorum seni. Çabucak gel de biraz neşeleneyim. Gülay’cığım bitirdin mi temizliğini? Keşke yakın olsaydım da sana yardıma gelseydim. Ama mesafeler… Çalıkuşu,Aslınur,Ülker,Aytac sizler nerelerdesiniz? Bir görünüyor,ardından kayboluyorsunuz. Bu gidişle dedektif tutacağım haberiniz olsun. Oğuz hocam biz kızlar konuşuyoruz aramızda,sen hep kaynayıveriyorsun arada. Sen nasılsın? Hiç sesin soluğun çıkmıyor. Yaşını öğrendiğimizden beri yorum yapmadın. Bir sorun yoktur umarım. 🙂 Diğer arkadaşlarım sizlere de selam olsun. 🙂

  • Bitirdim temizliği demetcim..sonra okuldan kızımı aldım..şimdi yemek yiyor. Bir yandan çorba yapıyorum akşam için..biraz sonra oĝlumu almaya gideceğim okula..anlıycan rüzgar gibi esmeye çalışıyorum..yoksa yetişmek çok zor..haa birde kızin ödevleri..sonra benim analiz ödevim, derken akşam olmuş.ooo çok çalışmam lazım çookkk..

  • Ben buradayım Demet, ama sabahtan beri site durgun. Şule:yıl de sabahtan beri bekledim mesaj yazsım diye ama hâlâ siteye girmedi 🙁 acaba diyorum ki Allah korusun kayınvalidesi misafirlik süresini biraz daha mı uzattı 🙁

   Oğuz hocam biz dün baya kaynattık, sen de arada kaynadın tabi.. bir soru boyun kaç Oğuz hocam ? Merak ettim.

   • Kız Aslınur ağzından yel alsın,Allah korusun. Inşaallah süreyi uzatmamıştır. Bende merak ettim şimdi boyunu Oğuz hocam, bir yetmiş beş veya bir seksen tahminlerim. Yüzde kaç tutturdum,söyle bakayım. 🙂

    • Valla ne bileyim, yine hasret yolları gözüküyor gibi. İnşallah yanılıyorumdur.
     Galiba yorumları şuan Oğuz hoca onaylıyor ama hiç cevap verme tenezzülünde bulunmuyor kendisi..

 78. bende kendimi tanıtıcam bu gün ev işlerim yoğun
  ellerimde kireçlenme sorundan hızlı işlerimi bitiremem çok istediği sayfa DOSTLUK kokuyor..
  sevgilerimle…..

 79. ben Xedice Azerbaycanliyam.23 aralik 1998 dogumluyum.4 cocuktan 3 kizim.160 bolum. 55kq cekim.bir tane erkek kardesim var.Ailemin erkek cocuk beklentisi uzere dogulmusum.kis dogumlu oldugum icin kis aylarini cok severim resmen kar hastasiyim.ailede en cok ilgi goren ben oluyorum.simartiliyorum disem cok dogru olur. bir cok Sporla ilgileniyorum:kacis,valebol ve kickboks.okulda yapilan kacis yarismalarinda hep birincilik benim oluyordu.valebol takimimiz var kizlar uzre hep hucumda oynarim.kickboksu erkek kardesimle yapiyoruz.babam hep beni destekliyor en sevdigim hamle tekme atmak ve cok da iyi basariyorum.%70 kazanan ben oluyorum.yenilgiyi sevmem.kitab okumak hobbim.
  tatliyi pek sevmem.acili yemeklere bayiliyorum.
  kopekleri severim.en cok korktugum hayvanlar dokunursa olurum dediyim uclu:kurbaga fare ve kedi.
  sinirli oldugimda elime gecen her seyi firlaip atmak beni sakinlestiriyor.
  konusmayi pek sevmem.dinlemekten yanayim.yardim seven biriyim.
  hayallerim
  1.insallah hemsire olmak
  2.aile kurdugum zaman Allahim nasib ederse ertunmek.
  3.hayatda ALEY’imle tanismak.
  en cok kullandigim sozler:Inşallah ve Sukur

 80. SELİN KİMDİR
  18 nisan 1997 kahramanmaraşın elbistan ilçesinde bir ilkbahar sıcağında dünyaya geldim. Evin en büyük çoçuğum okul hayatıma gelelim ilkokul,orta memleketimde okudum lise dışardan okuyorum hayalim polis olmak kitap okumayı çok seviyorum müzik dinlemeyi seviyorum ailemle vakit geçirmeyi seviyorum özellikle yigenlerimle (NOT: burcum koç özelliklerini taşıyorum inatçılığım devreye girdimi kimse bana birşey yaptıramaz. Türkiyede 81 bir iki dolaşmak istiyorum daha sonbahar yerde sizlerle bir araya gelip tanışmak BEN BUYUM İŞTE 🙂

 81. Günaydın arkadaşlar. Bakıyorumda dün geceki sohbet devam ediyor. Aslınur’cuğum sen çok uzunmuşsun. Bende seni 1.65 falan düşünmüştüm. 🙂 Bu durumda ben kısa oluyorum. 🙂 Şule ablacığım sen bugün gelecektin siteye. Nerelerdesin? Bir sıkıntı yoktur inşaallah. Bende diyorum”şimdi Şule abla gelmiş,birsürü yorum yazmıştır. ” Ama olsun. Sen gel de birkaç saat geç gel. Aytac’cığım canım sanada günaydın. Nasılsın? Seni ne zaman tanıyacağız acaba? Bak Ülker kendini ne güzel tanıtmış. Hayalleri de çok güzelmiş gerçekten. Inşaallah gerçekleştirmek nasip olur. Seni de tanıyıp görmek isteriz. 🙂 Ve diğer arkadaşlarım mutlu bir gün geçirmeniz dileğiyle hepinize günaydın. 🙂 Kimler uyanmış bakalım?

 82. Selam herkese.
  Hayırlı sabahlar..
  Ve….sayfamız..hayırlı
  Olsun…
  inşAllah Allah a kul olma yolunda bize çıģırlar açan
  Bir sayfa olsun..(amin)
  Temennim bu yolda..
  Çok..gűzel sevgi dolu insanlarsınız..
  Rabbim daha iyi etsin
  Hepimizi..Saģlıklı musmutlu kalın..

 83. Benim için hepsi birbirinden değerli arkadaşlarım daha doğrusu kardeşlerim sitede en büyük benim sanırım hepinize gunaydinlar gününüz aydın olsun mutluluklarla dolsun

 84. Bu harika sayfa için teşekkürler Oğuz hacam
  Allah prenseslerinizin tüm mürvetlerini göstersin
  gönlünüzde ki evlat oldukların görün….Allah‘ın izni izni ile…..
  Gülay‘cım Yavuz Selim ne güzel adı var adının
  özelliklerini taşıyordur Zehra ‘mızda Allah tüm mürvetlerini ve her şeyin en güzelini onlarla yaşa…gururunuz olsunlarAllah‘ın izni ile….
  gece siteye girededim sohbet çok güzelll
  [tansiyon uyutuyor] bu yorumlar kaçmazdı….
  gününüz sizler gibi tatlı olsun gününüz aydın olsun ….sevgile ….iyi günlerrr teyzesi…

 85. Gunaydin oğuz abi gunaydin gülay abla demet calsikus handan özgür teyze sule abla aslinur cicek ve diger arkadaslar hepinize gunaydin hayirli sabahlar nasilsiniz inşallah iysinzdir oğuz abi gülay abla bu fotroftakiler gercek den siz misinzi siz tanimak cok guzel cok iyi yapmisinz bu sayfayi acmak la oğuz abi gülay abla cocuklar larin cok tatliALLAH bagislasin RABBIM bahtlarin acik etsi inşallah

 86. gunaydin arkadaslarben 1999-cuilde 1sentyabrda b akinin zire koyunde anada n olmusam burcum kiz orta okulu bitirdim simdi ise QURAN derslerine gidiyorum mersiyeler okuyorum

 87. Her kese günaydın. Oğuz abim fotoraflara baktımda yüzünden resmen nur yağıyor. Küçük kızın aynı sana benziyor. Allah her ikisinin bahtını açık etsin:-)

  Gülay abla senin de kızın sana benziyor. Sarı span da resmen ateş ediyor. O ne gözler, o ne karizma. Vallahi kızlar bu çocuğu gökte kaparlar haberin olsun. Sen de tam hayalim de canlandırdığım gibisin. Allah ailenle birlikte mutlu, huzurlu yuva nasip etsin:-)

  Bu arada ben akşam kendimi tanıtmak için uzunca yorum yazdım. Ama o yorumu göremedim. Ayy nolur sakın bize ulaşmadı demeyin. Çok üzülürüm.
  Neyse ya ben işe hazırlanıyorum akşam görüşürüz:-) HOŞCAKAL:-)

 88. Benim email adresim malesef yok. O yüzden buraya yazıcam.
  Ben Tatlıcı Ülker 16 şubat 1999 yılında soguk bir kış gününde Azerbaycanın karpuzun memleketi sayılan bir şehrinde doğdum. 1.52 boyundayım. 45 kiloyum. Rüzgar esse alıp götürecek o kadar yani. Kahve renkli çok fazla uzun saçlarım ve gözlerim var.(ayak ölçüm 35. Her şeyi yaz deyince belki bunuda bikmek istersiniz diye düşündüm. Evin en büyük çocuğuyum. Tüm renleri severim. Ama en çok lerciverdi. FENERBAHÇE takımını tutuyorum. Okulu son sınıfa kadar okudum. Ama maddi ve manevi bir sürü problem yüzünden ünversite hayallerim suya düştü. Bende aile bütcesine yardımcı olmak için çalışıyorum.
  Karakter olarak çok deyişik bir insanım. Gülmeyi güldürmeyi seviyorum. Şakacı birisiyim. Yalanı sevmem. Hayvanları çok severim ama çokta korkarım. En çok sevdiyim hayvan kedi. Minnoş adında minicik kedim var. Dizikolikimdir. Fazla dizi izlerim. Tatlıya bayılırım. Zaten ismimde burdan kaynaklı. Sinirlendiyimde bağırmak yerine makyaj yapıyorum. Kitap okumayı seviyorum. Sinirli birisi diyilim. Çok fazla arkadaşım var. Pazıl yapmayı severim. Basketbola hayranım.
  Karakterim gibi hobilerimde çok farklı. Resim çiziyorum, kafama göre şiir, hikaye, senaryo yazıyorum. Boncuktan deyişik eşyalar ve takılar yaparım. Çöpe atılan her şeyi geri dönüştürürüm. Mesela dün süt kutusundan telefon kabı yapdım.
  Bu arada mehendi sanatıyla uğraşıyorum. Çok güzel bir sanat:-)
  Çok fazla hayalim var. Ben en iyisi size sırasına göre söyleyim.
  1.hayalim:
  Anne olmak(kız annesi)
  2.hayalim:
  “CiciliBicili.com” adında internet sitesi açıp boncuktan yapdığım takıları ve eşyaları orda satmak.
  3.hayalim:
  İstanbulu görmek:
  DUMAN konserine gidip qurupla birlikte SENDEN DAHA GÜZEL şarkısını söylemek.
  4.hayalim
  Kapadokida uçan balonlara binmek.
  5.hayalim:
  Dünyanın tüm çocuklarını mutlu etmek:-)
  6.hayalim:
  Annesi, babası olamayan kız çocuğunu evlatlık almak:-)
  7.hayalim:
  Paraşütle uçmak:-)

  Bir yıldır DİZİBİLGİ sitesinde daimi yorumcuyum. Ülker azeri adıyla yazıyordum. Ama sonra arkadaşım ASLI TATLICI ÜLKER adını verdi. Ardındanda İR abim TERLİKÇİ ÜLKER ismini verdi.
  Bu sene de FRAQMANDİZİ.TV sitesinde analiz yazmaya başladım. Tabiki yorumcusu olduğum sitelerden biri de burası. Her gün seve seve buraya geliyorum.
  Burdada sağolsun HANDAN ve GÜLAY ablam beni SARIMSAKCI ÜLKER yapdı:-)

  Evet güzel arkadaşlarım işte buda benim:-) Sizce nasıl birisiyim?

  • Hakkındır ablacım 🙂 güzel bir geceydi benim için, ablacım bu yorumu sabah bile onaylayabilirsin, hiç telefona bakma, koş yatağa koş 🙂
   Sabah görüşürüz…

 89. 1 Ağustos 2002’de Manisa’da doğdum, Uşak’lıyım. Burcum aslan. İlkokulun 1. ve 2. sınıfını Ahmet Tütüncüoğlu İlkokulu’nda okudum. Daha sonra o mahalleden taşındık ve geri kalan ilköğretim ve ortaöğretimimi de Gediz Ortaokulu’nda okuyup mezun oldum. Liseyi dee.. neyse böyle yani hayatın daha başındayım, yaşanmışlıklarım çok az.
  Burcumun özelliklerini çok taşıyorum, genelde kararlıyımdır her şeyde, bir şeyi kafama koyarsam mutlaka yaparım kimse engel olamaz. Bazen bu kararlılığım inatçılığa dönüşebiliyor tabi 🙂
  Arkadaşlarımla gezmeyi tozmayı, film seyretmeyi, boş vakitlerimde kendi çapımda rsim çizmeyi ve keçeden eski malzemelerden bir şey tasarlamayı seviyorum, bu yüzden arada DIY videoları da izliyorum.

  Ve 2 tane hayalim var, ben önce güzel ülkem Türkiye’nin tüm illerini daha sonra da dünyadaki bir kaç ülkeyi gezmek istiyorum. Ve ikinci hayalim ise küçüklükten beri İngilizce öğretmeni olmak 🙂 (NOT: tabi bu iki hayalim bu siteyi ve siz güzel insanları tanımadan önceydi, şimdi 3. bir hayalim daha var, bir gün hepinizle aynı şehirde bir araya gelip, yüz yüze tanışmak 🙂

 90. Inanmiycaksiniz ama Ben bu fotoğraf göndermekten falan hiç anlamam bu siteyi bile geç keşfettim benimkisi beceriksizlikten yani

  • Aaa valla çiçek ablacım..sana bir sır vereyimde herkes duysun..ben bu siteye yazı yazmaya başladığımda hiç bir şey bilmiyordum aynı sizin gibi..ama sayın yönetici bu konuda güzel yardımcı oluyor..o size ne yapmanız gerektiĝini anlatır..

 91. Benimki biraz genetik birazda ben dikkat ediyorum 30 yıldır aynı kilodayim Ben kapalı değilim yazmayı unutmuşum

  • Maalesef okudum hepsini, ben müsaade isteyim, bu kadar bayanın içinde yalnız kaldım yaw 🙂 Bu arada yaş kilo yazan arkadaşlar, Çalıkuşu ve Şule ablayı örnek alıp önce bi yazsınlar kendilerini.. Biz ne var ne yok yazdık, onlar yok yazmam yok resim olmaz diyorlar cok üzülüyorum. Eger böyle yapacaksanız oynamayalım.. Sende bende, bu yaş ve kilosuna rağmen 🙂 Şule teyzede yazdı, diğer arkadaşlardan bekliyorum ..

   • Ama bayağı güzel sohbet oldu Oğuz hocam. Sitede bir-iki erkek yorumcu arkadaş olaydı senin için iyiydi ama maalesef. Olmadı kardeş site Dizibilgi.tv’den alırız birkaç tane. Hem Resul Bey de arkadaşındı değil mi? Bak ne güzel olur o zaman. 🙂

   • Bencede yani.. eğer yani yazmayacaklarsa, bize yüz görümlüğü vermeleri lazım..şaka biyana, biz yaptįk ölmedik..onlarda ölmezler bence..yoksa sayfayı kapatalım..onlarada küselim..

 92. Bende 163 boyundayim 57 kiloyu düz uzun kahve rengi saçlı koyu kahverengi gözlü yum 46 yaşındayım 27 yıllık evliyim 25 yaşında bir tanecik oğlum varbandirmada doğdum büyüdüm evlendim yani bandirmaliyim ev hanimiyim

 93. Gecekuşu bende facebook kullanıyorum. Eğer sorun olmayacaksa senin için, ismini soyle ben seni bulayım. Ne dersin?

 94. Neyse benden bu kadar. Böyle giderse babamın internetin bitireceğim. Zaten ders çalışmak için almıştım. Ben derse döner. Size hayırlı geceler. İyi uykular. Tatlı rüyalar.

 95. Aynen Demet, ben de herkesin boyunu çok merak ediyorum, doğum günlerimizi söyledik, şimdi de sıra boyda olsun mu ?

 96. Iyi geceler herkese. Daha yarım saat önce yorum sayısını yirmi yedide bırakmıştım,bir baktım elli iki olmuş. Yokluğumu fırsat bilip yazıyorsunuz hemen. 🙂 Ama bende geldim. Şule ablamda gelmiş. Keyfime diyecek yok. Şule ablacığım yarın güne senin günaydın mesajlarından biri ile uyansam nasıl olur? Ben seni ve günaydın mesajlarını çok özledim. 🙂 Benim için bir tane yazar mısın acaba?

 97. Demet diğer sayfada okumadıklarıma göz gezdiriyordum da senin kapalı olduğunu okuyunca çok şaşırdım, ben de seni açık zannediyordum nedense.

  Belki siz de beni açık zannediyorsunuzdur 🙂 ama değilim ben de kapalıyım 🙂 gözünüzde canlandırmanız daha iyi olacak şimdi beni, bir de hiç eşarp takmam hep şal takarım zaten yaşıma en uygunu da o 🙂

   • Aslınur ben seni hep kahverengi,uzun,düz saçlı biri olarak hayal etmiştim. Hatta gözümde Gülay da siyaha yakın, kısa kıvırcık saçlı biriydi Ama hepimiz kapalıymışız. 🙂 Sende kendi özgeçmişini ve fotoğrafinı paylaşacak mısın?

    • Yani kıvırcık saçlı değilim.dalgalı saçlarım..ama ben hiç izi vermem dalgalanmasına..hemen keserim saçlarımı..en fazla toplayacak kadar uzatırım..açık siyah saçlarım..tabi yüzde yirmi beši ağarmış..belkide yüzde otuzu..neyse yapacak birşey yok..kalan siyahlarla idare edeceĝiz..

  • Bende kapalıyım. Ama ben hep eşarp takıyorum. Şalı denedim ama bi türlü yapamıyorum. Galiba bana olmuyor

   • Aynen bende bir türlü şalı yapamıyorum..eşarp rahat..hatta ben en çok tülbent örtüyorum. Basma etekler, beni yolda bir görün, inanmazsınız bu kızmı yazıyor bunları dersiniz..neyse bir gün pasaklı kontes halimide yüklerim siteye..

     • Hatta dizi setlerinin yanından geçerken diyorum biraz bişeyler sorayım, siteye haber için..sonra diyorum bu basmalì etekliye inanmazlarki sitede yazı yazıyor diye..sonra vaz geçiyorum..hatta bir ara, aşkı roman dizi seti buradaydı..dalga geçiyordum kendimle, yakında bunlar sana rol teklif eder diye..

 98. Eveeet kendini anlatma sırası bende. Ben Hanife yani sizin bildiğiniz ismimle Çalıkuşu yada gecekuşu. 1998 Konya Meram doğumluyum. Ailemin 4 çocuğundan en büyüğü benim. Çocuğum gayet yaramaz və birazda şımarık geçti. Yani hala biraz öyleyim ama olsun o kadarda. Çalıkuşu ismine uygun olarak ağaçlara tırmanmaya çok severdim. Evimizin yanında bir yol vardı. Annemgil derler o yolda sürekli koşarmışım. Neyse gelelim okul hayatıma. İlkokulu Konya’da okudum. İnanır mısınız evdeki o yaramaz Hanife okulda süt dökmüş kediye dönerdi. Okulda genelde sessizdim. Ve utangaç. İlginç bir şey dimi. Babamın işi nedeniyle ortaokulu Ankara’da okudum. Lise üçe kadarda Ankara’daydık. Ama tabi insanın memleketi bi başka oluyor. Babam tayininde istedi. Ve tekrar Konya ya geldik. Ha bu arada ben liseyi de açıktan okudum. İlk başta istemiyordum ama liselerin durumunu gördükçe bunun benim için daha iyi olduğunu anladım. Şu an Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Hayatımdan memnunum. Annem babam ve dört kardeşimle aynı doğduğum mahallede yaşıyorum. Biraz da hayallerimden bahsedeyim. Şimdiye kadar hep doktor olmak istedim. Ama hem açıktan okunmayacağı için hemde mat ve Fenim pek iyi olmadığı için bu hayalim suya düştü. Artık doktor olamam ama bir ilk yardım kursuna gidip ilk yardımı öğrenmek ve birgün bir insanın hayatını kurtarmak istiyorum. Bunun dışında bazı hayallerim de var tabi. Mesela bunlardan birkaçı ata binmek, ok atmak, İstanbul’a gitmek, denizi görmek… Birkaçda sevdiğim şeylerden bahsedeyim. Kitap okumayı çok severim. Sonra edebiyatı özellikle şiir okumayı severim. Televizyon izlemeyi ve gezmeye çok severim. Tabiki bu siteye girmeyi de Ha bide unutmadan uykuyu çok seviyorum. Hiç demeyin sen gecekuşu değilmişsin diye. Gece uyuyamadığım uykuyu sabah telafi ediyorum merak etmeyin. Neyse kısaca Çalıkuşu bu işte. Herkese hayırlı geceler.

  • Çalıkuşu direk sormak istiyorum açık mısın, kapalı mı? Ben de çekinmeden söylüyorum kapalı olduğumu, peki ya sen ? Yani ikimiz de fotoğraf paylaşmıyoruz ya, gözümde canlandırmak için 🙂 neyse foto gerçekten paylaşamam ama size kısaca öz geçmişimden bahsedebilirim aslında, neyse şimdi yazmaya başlayayım bari, uykum gelmezse birazdan yazıyı yazıp gönderirim, uykum gelirse de sabaha artık..
   (Merak etmeyin fotoğrafımı zamanı geldiğinde elbette paylaşacağım ama şimdi gerçekten olmaz!)

   • Yaa biz korkmuyoruz..siz neden korkuyorsunuz foto paylaşmaktan..ben ilk önce siteye güven sağladıktan sonra paylaštım resimlerimi..ne yalan söyleyeyim, yönetici ilk analiz yazmam için mail adresimi istediğinde, aklım korkudan kaçmıştı..
    Hatta sayın yönetici sana mailden nasıl bir zarar verebilirim demişti..
    Ama insan düşünüyor karşındaki in’mi cin’mi diye..ve ilk defa böyle bir siteyle alâkam olmuştu..kendi kendime aferin gülay, dakka bir gol bir. Aldın başına belayı diye düšünmüştüm..
    Ama ALLAH RAZI OLSUN SAYIN YÖNETİCİ hiçbir zaman güvenimi boşa çıkarmadı..ALLAH HER DAİM HALİS NİYETLİ İNSANLARLA KARŞILAŞTIRSIN CÜMLEMİZİ AMİYN..

   • Ya bende isterim ama sadece sizler görməyəcəksiniz. Bu siteye eminim bir sürü kişi giriyordur. Ben fotoğrafımı koyarsam herkes görür. Hem benim facebook ta bile fotoğrafım yok. Ha bu ara da bende kapalıyım

 99. Uuuu 🙂 ya siz ne güzel insanlarsınız Şulem ve Gülay ablacım 🙂 Gülay abla seni bir kere daha görmek çok güzel, bu arada kızın senin kopyan resmen, yüz şekliniz, ağız şekliniz, gülmeniz bile aynı, bir de ikinizin de dudağının biraz üstünde küçük bir ben var 🙂 afacana gelince o nasıl tatlılık, o nasıl gülüştür yaa 🙂 yanakları tam sıkmalık, benim yerime kocamaaan öp o sıpayı 🙂

  Şule benim hayal ettiğimin tam tersi çıktı fotoğraf, mesela ben yüz kemikleri daha zayıf, gözleri iri ve saçı düz biri hayal etmiştim seni. Ama inan hayalimdekinden daha güzel, daha tatlı bir insansın 🙂

  İkinize de 41 kere maşallah, gönlünüzün güzelliği yüzünüze vurmuş resmen 🙂

 100. Kimse yokmu neredesiniz arkadaşlar siteye bir rehavet geldi bu akşam fotoğraflardan sonra herkez en güzel fotoğrafını secmeyemi ugraşiyor

 101. Hepiniz Harikasınız. Hem çocuklarınız hem kendiniz. Maşallah Süphanallah. Her daim mutlu olun. Şulem hoş geldin. Yarın görüşürüz bol bol. Oğuz Hocam, Gülay’ım çocuklarınız çok güzel. Rabbim size bağışlasın. Ömürleri uzun,şansları açık olsun. Şulem o yanaklarından koklaya koklaya öpüyorum.

 102. Bizde seni çok seviyoruz ablacığım. Senin fotoğrafını görmek de güzeldi. İnşallah bir gün tanışmak da nasip olur

 103. Şule ablacığım bu fotoğraftaki sen misin? Çok güzel bir bayansın maaşallah. Seninle yüz yüze tanışmış gibi oldum. Hayalimdeki profilin zıddısın. Ama çok güzelsin. 🙂 🙂

  • Bak tam biraz boşluk varken yazayım demetttt çok özledim seni begendigine sevindim çokta mutlu oldum canım benim benim şirin kötü kralicem seviyorum seni

 104. Sayın yönetici: hani derlerya, kalbinin güzelliği, yüzüne vurmuş diye..işte tamda öğle diyor resimleriniz..miniklerizde çok tatlılar MAAŞALLAH..
  ALLAH,sizi ešinize ve çocuklarınıza..çocuklarınızıda size ve eşinize bağışlasın..MEVLAM hayırlı huzurlu sağlıklı ömürler nasip eylesin..AMİYN..

 105. Şule ablacım, fıstık gibisin MAAŞALLAH..gönlün gibi yüzünde güzel..
  Herkes kolayı sever ablacım..önemli olan, zoru yaşayıp, aşabilecek hale getirmektir zor olanı..hayat hep kolaylıklar ve güzellikler nasip etsin sana ablacım..

  • Sag ol canım arkadaşım benim yüregi gönlü güzel arkadaşım yine dokunmuşsun yüreklere çok güzel olmuş canımın ta icisin sen nasıl severim bir bilsen

 106. Vavv! Şule ablacığım demek makyaj uzmanlığı sertifikan var. Çok güzelmiş. O zaman kıyafeti zaten aldım. (Modaevi olan varsa iletişime geçebilirim :-)) Başı Gülay yapacak. Makyajda Şule ablaya ait. Başka kimin ne gibi yeteneği var bakalım? Düğüne hazırlanıyoruz sonuçta. Benim hiç yeteneğim yok bu konularda. Sizler beni görün artık canlarım. 🙂 🙂

  • Kızlarrrrr nerelerdesiniz? Düğüne hazırlanıyorduk hani? Çok heyecanlıyım ben. 🙂 🙂 Sonunda evleniyorlar. 🙂

 107. Gulaycim seni daha önce görmüştüm zehra ve yavuz selimi de tanımış oldum e vlatlarinla mutluluklar

 108. Oğuz hocam ya ben kendim hakkında bilgi veririm ama resmimi koyamam maalesef. Neyse hayırlı akşamlar

 109. Vay güzel olmuş. Gülay ablacım seni önceden de görmüştüm ama bu kadar net değildi. Sanki yeniden tanışmışız gibi oldu. Ha bi de ne yalan söyleyeyim seni biraz anneme benzettim sanki

 110. Oğuz hocam güzel olmuş sayfa. Eline sağlık ama unuttuğun birşey var. Kendini de tanıt. 🙂 Gülay’cığım seni tekrardan görmek çok güzel. Allah bağışlasın çocukların çok tatlı. Sarı sıpayı yeme isteği doğdu içime bu fotoğrafları görünce. 🙂 Aynı şekilde kızında çok güzel. Peki bu sarı sıpanın adı neydi acaba? 🙂 Prensesimizin adı Zehra’ydı. Ya prens?

Eklenme Tarihi: 1 Ocak 2018