Dizihaberi.TV Ailesi Özel Sayfası

Dizihaberi.Tv ailesi olarak Adını Sen Koy dizisi öncülüğünde biraraya geldik. Sesini duymasak da kendisini hiç görmesek de oldukça güzel bir arkadaşlık ortamı kuruldu sitemizde.. Konu ne olursa olsun muhabbetimiz koyu oldu, hangi arkadaşımız nereden yazarsa yazsın hiç ayırt etmedik etmeyeceğiz de..

Bu özel ve güzel dostlukları daha da pekiştirmesi için yeni bir sayfa açarak yorumcularımızın hem doğum günlerini hemde kısa bilgi ve fotoğraflarını paylaşmayı deneyelim istedik. Daha önce Demet hoca için yaptığımız Doğum günü oldukça güzel olmuştu.. Yanında olamasak, pastayı birlikte kesemesek de sitemizde paylaşıp kutlamak bile güzeldi.

Diğer arkadaşlarında benzer şekilde doğum günlerini hatırlamak için yorumcu üyelerimizin doğum tarihlerini, kısa özgeçmişleri ile fotoğraflarından oluşan kısa paylaşımları bu sayfada toplayacağız. [email protected] adresine kısa özgeçmişinizi ve resimlerinizi gönderebilirsiniz.. Şimdiden tüm üyelerimize teşekkür ederiz… İlk sırada sitemizin daimi üyesi, analizci ve yorumcusu Gülay hanım var..

Gülay ALBASAN KİMDİR?

11.12.1982. Yılında, KASTAMONU İLİ, TAŞKÖPRÜ İLÇESİ, OZAMANKİ ADIYLA SERÇİMEN, ŞİMDİKİ ADIYLA YEŞİL YURT KÖYÜNDE, soĝuk bir kış gününde, Annem düĝüne gitmeye hazırlanırken, dur anne, nereye gidiyorsun? ben geliyorum deyip, Dünyaya gelmişim..Dört kız kardeşin iki numarasıyım. 8 yaşına kadar bu köyde yaşayıp, sadece birinci sınıfı köy okulunda okuyabildim..Daha sonra Babam İSTANBUL yolcusu kalmasın deyip, bizi İSTANBULA getirdi..yani mecburi göç diyelim biz ona…

Burada ikinci sınıftan beşinci sınıfa kadar okuyup, ilk okul diplomamı aldım..yani hiç diplomasız değilim..şaka biyana, okuldan sonra, Kendi isteğimle diyanetin kız kur’an kursuna gittim bir yıl boyunca..Daha sonra yine kendi isteğimle, sırf çift katlı ranzalarına heves ettiğimden dolayı, yatılı kız kur’an kursuna gittim..TEKİRDAĞ, HAYRABOLU, HİSAR KIZ ÖĞRENCİ YURDUNA..İyikide gitmişim..Burada aileme olan özlem hasret ve yalnız kalışlarımda, onlara karşı daha sımsıkı sarılmam gerektiğini,ve onların benim için ne kadar deĝerli olduklarını anladım..bir buçuk yıl burda okudum..ama tabi herşeyin bir bedeli vardı, ve benim ailem aidatları karşılayamadığı için, beni kurstan aldılar..

Ve hayatımda Tekstil serüveni başlamış oldu..gel zaman git zaman, Derken 2001 yılında eşimle tanıştık, 2004 yılında evlendik..2009 da kızım doğdu..2012 de sarı sıpam doĝdu..Şimdi çalışmıyorum. Çocuklarımla, evimle, ve siz değerli arkadaşlarımla ilgileniyorum..ELHAMDÜLİLLAH, mutluyum.sağlıklıyız. . Sizleri ve hayatı seviyorum..
HERKES ZORLUK ÇEKER..
ÖNEMLİ OLAN, ZORLUĞUN SENİ İÇİNE ÇEKMESİNE İZİN VERMEMEK..

dav
dav
bdr

Oğuz ÖZDERE KİMDİR?

1978 Yilinda, Kayseri’nin Yesilhisar ilçesine bagli Soganli Köyünde, çiftçi bir ailenin altinci ve son çocugu olarak dünyaya geldi.

Ilkögretimi Soganli Köyü Ilkögretim Okulunda, Orta Okulu Yesilhisar Imam Hatip Lisesinde, Lise ögrenimini de Kayseri Melikgazi Imam Hatip Lisesinde tamamladi.

Üniversite yillarina Dumlupinar Üniversitesi Bilgisayarli muhasebe bölümünde basladi.Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi, Tarih Ögretmenligi bölümünü kazandi.Ardindan Gazi Üniversitesinin ayni bölümüne yatay geçis yaparak Ankara’da lisansini tamamladi. 2001 yilinda mezun olduktan hemen sonra Kirikkale ili Yahsihan Ilçesi, Irmak kasabasina Sosyal Bilgiler ögretmeni olarak atandi. Ayni yil Ankara’da Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yakinçag Tarihi Anabilim dalinda yükseklisans yapmaya basladi.2004 yilinda tezini tamamlayarak yüksek lisansini bitirdi.

2005 yilinda astegmen ögretmen olarak Sirnak ilinde askerligini yapti.

Halen KIRIKKALEDE Sosyal Bilgiler Ögretmeni olarak görev yapmaktadir.

Üniversite yillarinda gezi, kulup ve sosyal etkinliklere katildi. 2000 yilinda Gazi Üniversitesinde ilk Fotograf sergisini açti. Bir çok ulusal Fotograf yarismasina katildi. Fotograf, Müzik, Internet ve Fenerbahçe hayatinda önemli bir yer tutar.

Yaradilani sever Yaradandan ötürü.Insanlara deger verir ama degersizlesenlerede hakettigini verir.Ögrencileri çok sever.Bu yüzden ögretmenlik meslegi onun için idealdir.Sorgulayicidir,hayati ve olaylari sorgular.Tartismayi ve muhalefeti sever ama gerektiginde dogrular karsisinda susmasinida bilir.Hayati dolu dolu yasamayi sever.Engelleri asmak onun için bir hayat felsefedir..

Şule Teyze KİMDİR?

1975 dogumlu lüleburgazın turgutbey köyünde dogmuşum aslen trakyalıyım. 5 yaşında babam ölünce istanbula baglarbaşına geldim. ilk okulu sokullu mehmet paşada okudum. orta okulu üsküdar şemsi paşa salacakta akşam kız sanat enstitüsü okudum orta okulu. başka okuyamadım çünkü şartlarım el vermedi. 1 sene corciden ders aldım evlenmeden önce makyaj uzmanlıgı sertifikası aldım uzun zaman makyaj yaptım.evlendim çocuklarım oldu çok mutlu bir evliligim var ve şimdi ev hanımıyım. şimdide çok degerli olan bana deger veren arkadaşlarım var sizi çok seviyorum ben sizin beni sevebilme ihtimalinizi sevdim.

Oğlak burcuyum.burcumun tüm özelliklerini taşırım.beyaz sihay yeşil, ve vişne çürüĝü renklerini çok severim.çok duygusalım, çokta kararlı, hiç bir işimi yarım bırakmam. Sevdimmi tam severim..boyum, 1.65 kilom 68.kitap okumayı çok severim. Tarihe aşığımdır.herkesi olduğu gibi kabul ederim. Deniz kum vaz geçilmezim.en son olarakta, site yönetimize binlerce teşekkür ederim. Bizi bir birimizle tanıştırdığı için..hepinizi çok seviyorum..

ÇALIKUŞU (Gecekuşu) KİMDİR?

Ben Hanife yani sizin bildiğiniz ismimle Çalıkuşu yada gecekuşu. 1998 Konya Meram doğumluyum. Ailemin 4 çocuğundan en büyüğü benim. Çocuğum gayet yaramaz və birazda şımarık geçti. Yani hala biraz öyleyim ama olsun o kadarda. Çalıkuşu ismine uygun olarak ağaçlara tırmanmaya çok severdim. Evimizin yanında bir yol vardı. Annemgil derler o yolda sürekli koşarmışım. Neyse gelelim okul hayatıma. İlkokulu Konya’da okudum. İnanır mısınız evdeki o yaramaz Hanife okulda süt dökmüş kediye dönerdi. Okulda genelde sessizdim. Ve utangaç. İlginç bir şey dimi. Babamın işi nedeniyle ortaokulu Ankara’da okudum. Lise üçe kadarda Ankara’daydık. Ama tabi insanın memleketi bi başka oluyor. Babam tayininde istedi. Ve tekrar Konya ya geldik. Ha bu arada ben liseyi de açıktan okudum. İlk başta istemiyordum ama liselerin durumunu gördükçe bunun benim için daha iyi olduğunu anladım. Şu an Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Hayatımdan memnunum. Annem babam ve dört kardeşimle aynı doğduğum mahallede yaşıyorum. Biraz da hayallerimden bahsedeyim. Şimdiye kadar hep doktor olmak istedim. Ama hem açıktan okunmayacağı için hemde mat ve Fenim pek iyi olmadığı için bu hayalim suya düştü. Artık doktor olamam ama bir ilk yardım kursuna gidip ilk yardımı öğrenmek ve birgün bir insanın hayatını kurtarmak istiyorum. Bunun dışında bazı hayallerim de var tabi. Mesela bunlardan birkaçı ata binmek, ok atmak, İstanbul’a gitmek, denizi görmek… Birkaçda sevdiğim şeylerden bahsedeyim. Kitap okumayı çok severim. Sonra edebiyatı özellikle şiir okumayı severim. Televizyon izlemeyi ve gezmeye çok severim. Tabiki bu siteye girmeyi de Ha bide unutmadan uykuyu çok seviyorum. Hiç demeyin sen gecekuşu değilmişsin diye. Gece uyuyamadığım uykuyu sabah telafi ediyorum merak etmeyin. Neyse kısaca Çalıkuşu bu işte.

ASLINUR KİMDİR?

1 Ağustos 2002’de Manisa’da doğdum, Uşak’lıyım. Burcum aslan. İlkokulun 1. ve 2. sınıfını Ahmet Tütüncüoğlu İlkokulu’nda okudum. Daha sonra o mahalleden taşındık ve geri kalan ilköğretim ve ortaöğretimimi de Gediz Ortaokulu’nda okuyup mezun oldum. Liseyi dee.. neyse böyle yani hayatın daha başındayım, yaşanmışlıklarım çok az.
Burcumun özelliklerini çok taşıyorum, genelde kararlıyımdır her şeyde, bir şeyi kafama koyarsam mutlaka yaparım kimse engel olamaz. Bazen bu kararlılığım inatçılığa dönüşebiliyor tabi 🙂
Arkadaşlarımla gezmeyi tozmayı, film seyretmeyi, boş vakitlerimde kendi çapımda rsim çizmeyi ve keçeden eski malzemelerden bir şey tasarlamayı seviyorum, bu yüzden arada DIY videoları da izliyorum.

Ve 2 tane hayalim var, ben önce güzel ülkem Türkiye’nin tüm illerini daha sonra da dünyadaki bir kaç ülkeyi gezmek istiyorum. Ve ikinci hayalim ise küçüklükten beri İngilizce öğretmeni olmak 🙂 (NOT: tabi bu iki hayalim bu siteyi ve siz güzel insanları tanımadan önceydi, şimdi 3. bir hayalim daha var, bir gün hepinizle aynı şehirde bir araya gelip, yüz yüze tanışmak 🙂

TATLICI ÜLKER KİMDİR?

Ben Tatlıcı Ülker 16 şubat 1999 yılında soguk bir kış gününde Azerbaycanın karpuzun memleketi sayılan bir şehrinde doğdum. 1.52 boyundayım. 45 kiloyum. Rüzgar esse alıp götürecek o kadar yani. Kahve renkli çok fazla uzun saçlarım ve gözlerim var.(ayak ölçüm 35. Her şeyi yaz deyince belki bunuda bikmek istersiniz diye düşündüm. Evin en büyük çocuğuyum. Tüm renleri severim. Ama en çok lerciverdi. FENERBAHÇE takımını tutuyorum. Okulu son sınıfa kadar okudum. Ama maddi ve manevi bir sürü problem yüzünden ünversite hayallerim suya düştü. Bende aile bütcesine yardımcı olmak için çalışıyorum.
Karakter olarak çok deyişik bir insanım. Gülmeyi güldürmeyi seviyorum. Şakacı birisiyim. Yalanı sevmem. Hayvanları çok severim ama çokta korkarım. En çok sevdiyim hayvan kedi. Minnoş adında minicik kedim var. Dizikolikimdir. Fazla dizi izlerim. Tatlıya bayılırım. Zaten ismimde burdan kaynaklı. Sinirlendiyimde bağırmak yerine makyaj yapıyorum. Kitap okumayı seviyorum. Sinirli birisi diyilim. Çok fazla arkadaşım var. Pazıl yapmayı severim. Basketbola hayranım.
Karakterim gibi hobilerimde çok farklı. Resim çiziyorum, kafama göre şiir, hikaye, senaryo yazıyorum. Boncuktan deyişik eşyalar ve takılar yaparım. Çöpe atılan her şeyi geri dönüştürürüm. Mesela dün süt kutusundan telefon kabı yapdım.
Bu arada mehendi sanatıyla uğraşıyorum. Çok güzel bir sanat:-)
Çok fazla hayalim var. Ben en iyisi size sırasına göre söyleyim.
1.hayalim:
Anne olmak(kız annesi)
2.hayalim:
“CiciliBicili.com” adında internet sitesi açıp boncuktan yapdığım takıları ve eşyaları orda satmak.
3.hayalim:
İstanbulu görmek:
DUMAN konserine gidip qurupla birlikte SENDEN DAHA GÜZEL şarkısını söylemek.
4.hayalim
Kapadokida uçan balonlara binmek.
5.hayalim:
Dünyanın tüm çocuklarını mutlu etmek:-)
6.hayalim:
Annesi, babası olamayan kız çocuğunu evlatlık almak:-)
7.hayalim:
Paraşütle uçmak:-)

Bir yıldır DİZİBİLGİ sitesinde daimi yorumcuyum. Ülker azeri adıyla yazıyordum. Ama sonra arkadaşım ASLI TATLICI ÜLKER adını verdi. Ardındanda İR abim TERLİKÇİ ÜLKER ismini verdi.
Bu sene de FRAQMANDİZİ.TV sitesinde analiz yazmaya başladım. Tabiki yorumcusu olduğum sitelerden biri de burası. Her gün seve seve buraya geliyorum.
Burdada sağolsun HANDAN ve GÜLAY ablam beni SARIMSAKCI ÜLKER yapdı:-)

Evet güzel arkadaşlarım işte buda benim:-) Sizce nasıl birisiyim?

RZALİ KİMDİR?

ben Xedice Azerbaycanliyam.23 aralik 1998 dogumluyum.4 cocuktan 3 kizim.160 bolum. 55kq cekim.bir tane erkek kardesim var.Ailemin erkek cocuk beklentisi uzere dogulmusum.kis dogumlu oldugum icin kis aylarini cok severim resmen kar hastasiyim.ailede en cok ilgi goren ben oluyorum.simartiliyorum disem cok dogru olur. bir cok Sporla ilgileniyorum:kacis,valebol ve kickboks.okulda yapilan kacis yarismalarinda hep birincilik benim oluyordu.valebol takimimiz var kizlar uzre hep hucumda oynarim.kickboksu erkek kardesimle yapiyoruz.babam hep beni destekliyor en sevdigim hamle tekme atmak ve cok da iyi basariyorum.%70 kazanan ben oluyorum.yenilgiyi sevmem.kitab okumak hobbim.
tatliyi pek sevmem.acili yemeklere bayiliyorum.
kopekleri severim.en cok korktugum hayvanlar dokunursa olurum dediyim uclu:kurbaga fare ve kedi.
sinirli oldugimda elime gecen her seyi firlaip atmak beni sakinlestiriyor.
konusmayi pek sevmem.dinlemekten yanayim.yardim seven biriyim.
hayallerim
1.insallah hemsire olmak
2.aile kurdugum zaman Allahim nasib ederse ertunmek.
3.hayatda ALEY’imle tanismak.
en cok kullandigim sozler:Inşallah ve Sukur..

SELİN KİMDİR?

18 nisan 1997 kahramanmaraşın elbistan ilçesinde bir ilkbahar sıcağında dünyaya geldim. Evin en büyük çoçuğum okul hayatıma gelelim ilkokul,orta memleketimde okudum lise dışardan okuyorum hayalim polis olmak kitap okumayı çok seviyorum müzik dinlemeyi seviyorum ailemle vakit geçirmeyi seviyorum özellikle yigenlerimle (NOT: burcum koç özelliklerini taşıyorum inatçılığım devreye girdimi kimse bana birşey yaptıramaz. Türkiyede 81 bir iki dolaşmak istiyorum daha sonbahar yerde sizlerle bir araya gelip tanışmak BEN BUYUM İŞTE..

ÖZGÜR TEYZE KİMDİR?

1964 /6/ nisan 158 boy 80 kl
Aşık olduğum Sapanca doğumlu tesettürlüyüm…
Çocukluğum ist gaziosmanpaşa‘da unutulmayan
komşululukla geçti Gençliğim her kezin falancanın kızı birbirini tanıdığı,çok güzel aile bağları akraba, arkadaşlık dostluk[annem bu kadar arkadaşı evlenince ne yapıcaksın sorusuna
elbette onlar beni ben onları görücem]hayelmiş
86 aile baskısı evlen bizim sağlığımızda özgürlüğüme evliliğe karşı olmam babamı korkumuş elime fırsatlar geçmeden evde kaldın
demeler birde çocuk sevgim bana kalsaydı o gurur duyduğum hazinelerim olmazdı….
Ahlakıma zıt eş ve ailesi ile filim gibi bir yaşam
hatırlamak istemiyorum.insanlara tepeden bakan
mal mülk Allah‘ın emaneti bilmeyen …..
Değmiycek insanlarla özgürlük yok gençlik bitti
Annem,kardeşlerim,sevenlerim,çocuklarım için
her güne mutlu başlamak yaşama sebebim…..
Hayellerim bir çoktu…..Tek kavuştuğum hayalim gururum çocuklarım…..
KALBİME DOĞAN & SEVDA
Sevdiklerim okumak, yazmak,özgürlük,dürüstlük,hoşgörü,tatlı dil,anlayış sabır,paylaşmak çocuk sevindirmek sokak hayvanlarını doyurmak çevreçi olmak…..
Sevmedikleri,yalan cimrilik,savurganlık çok konuşan,aşağılamak,bencillik ve çevreyi kirleten insan olmayan varlık….
Allah‘ım madden ,mağnen,bedenen,ruhen ve aklen hiç bir kuluna muhtaç etme…..
Sitemizin ve bu dostluğun ömrü uzun olsun…
Gülay‘cım bizimle olsun …Tüm mutluluklara…
Sevgimle….[ilkokul okudum kızsanat okulu el sanatı…….her bölüm şiirlerim var]

 

Tüm Azeri kardeşlerime teessüf ediyorum.. ( Böyle bir şarkıdan mahrum ettikleri için)Kaç zamandır aradığım bir şarkı vardı. Hep duyduğum ama bir türlü tam dinleyemediğim. Dün buldum ve hayli dinledim arabada.. Dinlemeyenlerle de paylaşmak istedim.. Gülbalam ağlama her birşey yahşi olar 🙂

Leyla İzgü Kimdir?

Ağustos 1987 Isparta doğumluyum. Antalya’lıyım ve burada yaşıyorum.Çekirdek ailemin 2 çocuğundan büyük olanıyım.Öncelikle yavrusunu koklaya bilmiş çiçeği burnunda bir anne, sevilen bir eş,işini iyi yapma çalışan bir Diş Hekimi ve ailesine evlat acısı yaşatmamaya çalışan,babamın değimiyle sahradaki bir çöl ahusu Leyla’sıyım.
Şimdi bu süslü sözcüklerle ne anlatmak istedi diyebilirsiniz.Kendi çevremde, ailemde mutlu mesut yaşarken evliliğimin 2. yılında anne olacağımı öğrenip sevincim ve mutluluğum ikiye katlandı. Eşimle bebeğimizi kucağımıza alacağımız günü sabırsızlıkla beklerken hamileliğimin 5.ayında bir boğaz ağrısıyla başlayan nur topu gibi birde (Lenfoma) hastalığım oldu. Hayat güzeldi.Yaşamayı ve çevremdeki insanları seviyor ve seviliyordum.Kısa bir hastalığı red etme isyan dönemi yaşadım.Eşimin ve ailemin desteği ile bu durumu çabuk atlattım.Önce bebeğimi kucağıma aldım ama kızıma bir damla bile süt verememiş bir anneyim.Bunun acısı hala içimi sızlatır.Daha sonra ilaç tedavisiyle hastalığım kontrol altına alındı ve büyümesi durdu.Şu anda kızım iki yaşında.Hem dünyalar tatlısı bir kuzunun annesiyim hemde lenfomasıyla şah damarına milimle şimdilik kardeş kardeş yaşayan yaralı bir çöl ahusu Leylayımmm……
Bu yüzden diziyi yorumlarken olaylara sizin baktığınız pencereden bakmayabilirim.Kimseyi kırmadan, üzmeden nacizane bu platformda dizimiz hakkında yorumlarda bulunmak istiyorum.Yorumlarıma verdiğiniz değer için ayrıca teşekkür ederim.
Görüyorum ki burada bir aile olmuşsunuz.Nacizane şahsım ailenizin arasıra misafiri olmak istiyorum.Yaptığım ve yağacağım yorumlarda kimseyi kızdırmak, üzmek ve kırmak istemem.Bunu istemeyerekte yaptıysam herkesten özür dilerim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Dizihaberi.TV Ailesi Özel Sayfası (424 Yorum)

 1. Su damlam bax bu mənim hesabımdı. Mən arada boşluğ qoyacam. Ama sən yazanda qətiyən boşluq qoyma. Adresi tam yazanda çxmır ona görə məcbur boşluğ qoyuram.

  [email protected] gmail.com

 2. Yıl2018 ülkeme tüm müslüman alemine zorda olan kullarına ümmeti Muhammet’e(sav)huzur bolluk bereket mutluluk sağlık barış tüm gezellikleri nasıp et Allah’ım Amiyn…….Gülay’yıma Oğuz hocaya su damlasın küçük tatlıcı şairime xanım ‘a Aytaç kırçiçeğim Çiçek hanım şüle’m Didem Aygün Leyla ‘cım cici kuşum Aslınur Emine hanım Nır banu ve yorumumu oluyanlar birbirinden güzel günler Allah nasip etsin size ve sevdiklerinize sevgimle kalın

 3. Hhayelerinin ardından koş…..
  Aanasınıfı öğretmeni olmak,çok hoş…
  Nnasıl yıllar geçer ,bilemezsin….
  İinan ki GECEKUŞU sen…..
  Ffazlasıyla sevdirdin kendini….
  Eeminim ki sen de bizi sevdin…
  8 aralık saat01/10 /N/Öden sevgiler

 4. Çiçek hanım sevdiğim kişi ne düşünürse ben ona kalbimin sesi derim çalıkuşu içinde yazmayı düşünüyordum adı ile mi diye soracaktım ki yorumunu okudum ……
  Yaş ne demek insan yedide ne ise yedmiştede odur sevmek sevilmek her kezin hakkı insan bedeni yaşlanıyor elbiseler gibi ama dıygular aynı Allah aklımızı son demlerimizdede bizlere bağışlasın cevap yazmasamda sık sık benim için değerlisiniz bizler yazı okuma arkadaşı olduk çiçek hanım allah her işinizde yar ve yardımcınız olsun iyi geceler ve yorumlar☺️

  • Telefonda şiir yazarsan elin çarpar inşaAllah göndere çarpmışımdır şiiri hatırlamıyorum yorum olarak okurum(
   Nurbanu Akrostiş şiiri yok olmasa)

 5. 21 Nisan 1963 Konya dogumluyum,dogdugum koy merkeze uzak Ankara Konya arasinda 80 Hanelik bir koydu.8 cocuklu bir ailenin 7 numarali cocuguyum,rahmetli babacigim cok bilge ve dindar bir insandi ,abimleri okutabilmek icin Konyadan bir ev kiralayip tasinmistik ilkokuku Konyada okudum babam ciftci oldugu icin senenin yarisini koyde gecirirdi biz annemle kalirdik kizlarin ilkokuldan sonra okumasi hos karsilanmayan bir cevremiz vardi ama babam ilkokul mezunu bile degildi ama kizlarininda okumasini hemde inancindan taviz vermeden okumasini isterdi.Konyada kiz imamgatibi yoktu sadece erkekler okurdu.Ben hafizlik egitimimi tamamladiktan sonra abimlerin yardimiyla imamhatip lisesini disardan bitirdim .Universite sinavlarina hazirlanirken askeri darbe oldu .Basortu yasagi universiteden vazgecip Kuran Kursu ogretmenligine basladim 84 yilinda evlendim iki ccocuk sahibiyken 90 yilinda akademisyen esimin de tesvikiyle unuversite sinavina girdim Selcuk universitesi sosyoloji bolumune girdim mezun olduktan sonra felsefe grubu ogretmenligine gectim 4 yil sonra yine turban yasagi tekrar diyanete gectim 2005 te emekli oldum .Cesitli dernek ve stk larda calistim Fransa Paris bolgesi islam toplumu teskilatlarinda egitim sorumlusu olarak calistim bu yila gelinceye kadar her yil 2 veya 3 ay aile ici egitim seminerleri icin gidiyordum,bu yil gidemedim ,bu arada bu siteyi,ziyaret etmeye basladim genelde okuyorum biraz yazmada zorlaniyorum bir kac,aydir rahatsizim gorme ve titremedem dolayi ,ama cok mutluyum uc cocuk annesiyim universiteyi bitirdikten sonra bir kizim daha oldu .Oglum 32 buyuk kizim 29 Yasinda kucuk kizim 19 yasinda

  • Emine hanım çok sıradışı bir yaşamınız olmuş, Allah saglık sıhhat versin, her zaman sitemizde görmek isteriz sizleri de.. Yorumlarınızı eleştirilerinizi yazmaktan çekinmeyin lütfen..

 6. Özgür hanim çok teşekkür ederim.gerçekten bugün arkadaşlara yazdıklarımızı okurken bana ada yazarım acaba diye içimden geçirmiştim, beni çok mutlu ettiniz allah sizden razı olsun insanın yaşı kaç olursa olsun sevgiye sevildiğini bilme,ihtiyacı duyuyor.sevgiler,iyi geceler,sağ olun

 7. Ççile çekip ,ahhh çekmek….
  İistemeden , yaşanan gerçek…..
  Ççaresiz bırakmasın seni,
  Eelemi unut,bizlere bak…
  Ççok sevildiğine bak..
  7 aralık saat21/15/N/Ö den sevgiler

 8. Hayırlı geceler Özgür teyzeciğim. Aşk olsun yani beni unutmuşsun. Ben senin yiğenin değil miyim 🙁 🙂

 9. aaaayyyyy çok tatlı kızım bana kanatsız melek der çok geçmiş olsun kedine dikkat et çokkk güçlü kalemin var çok oku yaşın küçük iyi yerlere geliçeksin benim hayalimdi hayata yenildim ve yazmayı bıraktım önün açık olsun teyzesiAllah açil şifalar versin….beni çok iyi tanıyıp anlatmışın teşekkürler sevgimle kal öptüm iyi geceler….

 10. ÖZGÜR TEYZEM su an çok fenayım. Ama yazdığın akrostij için teşekkür etmesem uyuyamazdım. Teyzecim çok teşekkur ederim. Bazen deyerli olduğunu hiss etmek çok güzel…

  Buda benden sana.

  Ö-özgür dünyamın meleyi
  Z-zaten mutluluktur tek dileyi
  G-gönül bahçemin inci çiçeyi,
  Ü-üzüntünü alr öyretir sevmeyi,
  R-ruhumu okşayan uğur böceyi…

 11. Ş ŞU GERÇEK Kİ…..
  U UĞURUMUZ OLDUN…..
  L LAZIMSIN BİZLERE…..
  E ENGİN SEVGİNLE….
  6 aralık saat15/45 N/Ö den sevgiler…

 12. G Güneş‘imiz oldun….
  Ü Ümidimiz oldun……
  L Lügatımız oldun…..
  A Aşkımız oldun…
  Y Yaşamımız oldun…

  A Arkadaşımız oldun…
  L Lutfumuz oldun….
  B Balımız oldun….
  A Anlayışımız oldun….
  S Sevdamız oldun…
  N Nedenimiz oldun….
  5 aralık sabahı N/Ö den sevgiler

 13. Günün hayılara vesile olsun kalemlen bütünleşmeyi unutmuşken paslanmışken biraz güzel olmuyor…..senin şiirini bir kaç gün sonra yazıcam duygulu kızım…..sevgimle kal….

 14. AYTAÇ
  A AY……..
  Y YÜZLÜM…
  T TATLI….
  A ANIM…
  Ç ÇOK TATLI…
  5 aralık sabahı N/Ö den sevgiler…

  • Canım özgür teyzem elerine o guzel gonlune sağlık cok guzel yazmisin cok beyendim cok tesekkur ederim elerine den opyorum seni cok sevyorum canım teyzem rabbim sen de razı olsu uzun sağlıkli omurler versin inşallah iyiki var sin cok cok tesekkur ederim gercek den cok mutlu oldum

 15. Ü ÜMİT IŞIĞININ
  L LAMBASI SÖNMESİN…
  K KENDİSİNİ SEVDİĞİN
  E ELLERİNDE KALEM….
  R RESMİNİ ÇİZSİN,KALBİYLE
  5 aralık sabahı N/Ö den sevgiler

 16. D Demet,kırçiçeği….
  D Ellere yakışırsın…
  M Mutluluğu yansıtırsın
  E Elemi yok eder….
  T Tatlı tatlı söylersin….
  6 aralık sabahı N/Ö den sevgiler

  • Özgür teyzeciğim akrostişiniz için çok teşekkür ederim. Çok beğendim gerçekten. Sevmek ve sevilmek güzel. Öpüyorum ellerinizden,iyi günler 🙂

 17. Hayatımda……..☺️
  Var olan………….☺️
  Saydam………….☺️
  Berrak…………….☺️
  Narın………………☺️
  Kırılgan…………..☺️
  Seven……………☺️
  Sevilen…………….☺️
  Hoşgürülü………..☺️
  Tatlı…………. ☺️
  Bir var…………….☺️
  Bir yok…………….☺️
  Özlemen…………..☺️
  SU DAMLAM…….☺️
  Kelebeğim…………☺️
  Seven ve sevilensin

  • Gunaydin hayirli sabahlar gönlü güzel teyzem canim nasilsin? Ya ben ne diyecegimi. Bilemiyorum allah razi olsun tesekkur ederim beni o kadar mutlu etdin ki bitanem nolur kusura bakma bu aralar siteye girmekde zorlaniyorum yalniz gunduzler gire biliyorum o yuzden sana yazamadim oysa hep aklimdasin kendi kendime teyzem bana narin kelebegim diyor deyip duruyorum bana yazsan yine. Bu sayfada yaz .Cok tesekkur ederim huzur buldugum insan ALLAH senden razi olsun opuyorum canim kocaman sariliyorum sana kelebegin seni cok seviyor bitanecik teyzem

 18. Günaydınlar gönül sitesinin,gönül dostları…
  Gülay‘cım Yavuz Selim‘in fotarafını paylatığın için ne söylesem az o sevimliliğini görmek istemiştim
  teşekkürler Allah nazarlardan korusun destek yorumun bana güç verdi Allah cc seni bana sihirli ekrandan getirdi ve bu güzel doslukların ömrü çokkkkkk uzun olur Allahın izni ile…..
  OĞUZ HACAM BU FIRSATI BİZLERE YAŞATTIĞINIZ İÇİN Allah ne muradınız varsa versin zamanınızı bol eylesin her işiniz rast gitsin……siz bu ağacın kökü Gülay‘cım gövdesi Demet‘cim Şule hanım, Su damlam,Aytaç‘ım,Ülker‘cim,Çiçek hanım,Handan hanım ,Çalıkuşu,kendini özletenAslınur,yeni dostlar 1461Nurbanu,Leyla‘cım,Ziyaretçi ve adını anımsamadıklarım bizler dallarıyız GÖNÜL PENCERENİZ GÜZELLİKLERE AÇILSIN SEVGİMLE KALIN…..GÜZEL YORUMLARA….

  • Yok yok tribim geçti. Sana zarar verebildirdim yoksa. Kusura bakma arkadaşım. Neyse benimde uykum geldim. Gülay da kaçtı. Bende gidiyorum. Herkese iyi geceler,tatlı rüyalar. Oğuz hocam umarım yarına fotoğrafı kaldırmış olursun. Iyi geceler.

 19. Beni herkese maymun et,sonra da kıymet bilen nerede? Hadi kaldır artık şu fotoğrafı. Neredeyse bir ay olacak. Herkes beni maymun zannedecek. 🙂

 20. Oğuz abim bu sayfanı yeniden görmek ne güzel ya.
  Bu arada abi koçla sabancı olmadan öncede ben erken uyanıyordum. Hem sevmedim onları ya. Ya bir anlık beni tatlıcı ülker olarak diyilde ülker sabancı, yada ülker koç olarak düşün. Iyyyy düşüncesi bile korkunç.

  • Yalnız Demet ben bu foto.ya çok güldüm. Bak Oğuz hocam’ın mizahı çok güçlü. Kesinlikle sanatçı bir kişiliği var.

    • Alemsiniz yaw. Gerçekten mi? Demet ona küsmemiştir Hocam. Ben Ogün olayları kaçırdım ama demet öyle şeylere küsmez.

     • Kız uyduruyor uyduruyor. Öyle birşey demedim ben. Cezam vardı,o yüzden fotoğrafa birşey demedim. Ama artık cezam bitti. Kaldır şu fotoğrafı Oğuz hocam. Yoksa cidden küserim 🙂

      • Daha iyi çıktığın bir resim yok şimdilik. Baktıkça aklıma geliyorsun 🙂 aslınur da küstü galiba hiç gelmiyor 🙁

       • Senin suçun. Kız bu fotoğrafı görünce direkt kaçtı. Bende kaçacağım yakında ama. Hile yok. Ceza sürem doldu. Artık kaldırmalısın.

 21. Handan hocam sahi ne zamandır soracaktım, 49 kiloyum demişin de kaç yaşındayken? Bu resime göre en az 79 görünüyorsunuz :))

  • Al işte kahkaha attım. Orda oğlum 4 aylıktı. Yani doğum kilolarımı atamamıştım. 60 kiloydum. 2 yıl önceki halim.

   • Ne yani 70 den 49 a mı düştünüz, bizde buna inandık 🙂 bende 59 kiloyum zaten 🙂 🙂

    • 60 hocam 60. Siz benim oğlumu tanısanız haklıymışsın derdiniz. Herkes soruyor zaten nasıl bi diyet uyguluyorsun diye, Uygar diyeti diyorum

 22. Her kese günaydın. Bakıyorumda yine küsen küsene:-( Demet canım arkadaşım lütfen gitme. Eyer buraya yazmak istemezsen dizibilgiye gel. Ama yeterki gitme.

  • Selamün aleyküm. .
   Tatlıcı űlker kardeşim..
   Hayırlı sabahlar hayırlı
   Gůnler…
   Artık kűs lůk kalmadı..
   inşAllah. .insan hayatın da olur bőyle durumlar..
   őnemli olan hatamızı fark edip őzűr dilemek..
   Hayırlı Musmutlu gůnlerimiz olsun..amin

 23. Gülay’cığım seni kıracak,üzecek her ne yaptıysam çok özür dilerim. Bile isteye asla yapmam seni üzecek birşey. Hakkını helal et. Ben bir süre buralarda olmayacağım. En iyisi bu sanırım. Tekrardan özür dilerim senden,kırdığım diğer arkadaşlarımdan. Allah’a emanet ol. Iyi geceler.

 24. Neyse herkes yorgun galiba. Bende ders çalışacağım zaten. Şunun şurasında sınava 9 gün bişey kalmış. Bana çok dua edin olurmu. Hadi herkese hayırlı geceler iyi uykular tatlı rüyalar

 25. Gülay neden benimle konuşmuyorsun? Kendimi çok kötü hissediyorum şu anda. Sanki cinayet işlemiş gibiyim. Lütfen konuş benimle.

 26. Bende burdayım ama benim huysuz virjin Uygarım hala ayakta simdi onu uyuyacağım. Belki yanında sızıp kalırım. Yeni sayfa açılmış resmi özet yazılmış
  Gözatın derim. Herkese Allah Rahatlık versin. Şule pert oldu uyudu kaldı heralde. Iyi geceler gönül dostlarım

 27. Selam canım arkadaşlarım, birtanecik ablalarım, ve değerli öğretmenlerim. Gecekuşu geldiiiiiiiiiiiiii.

 28. Ben Oğuz Hocanın espirilerini özlediğimi farkettim. Nerelerdesin acaba. CV.mi beğenmedim mi? Beni işe almayacak mısın?

  • 🙂 Hocam önce Ankaraya gittik, sonra okuldaki işler, sonra piknik ve sonrada arkadaşlar bizdeydi. Ancak görebildim yazdıklarınızı..

   • Yorucu bi o kadarda keyifli bir gun geçirmişsiniz. Ah Ankara burnumda tütüyor vallahi. Çok özledim.

 29. 2.sayfaya geçmişiz. 1.sayfaya hepinize cevap yazdım arkadaşlar. Yalnız gecekuşuna yazdığım çıkmamış.

 30. Arkadaşlar isim saymayacağım ve herkese hitaben soracağım. Sizler bana kırgın mısınız? Lütfen herkes cevap versin. Benim için önemli.

   • O gün ki olay yüzünden sordum Aslınur. Sen değil ama sanırım bazı arkadaşlarım bana kırılmış. Şu ama kadar birkaç yorum yazdım ama hiçbirine cevap alamadım.

    • Bak beni incitince diğer üyelerinde yazası kalmamış, 🙂 BANA İYİ DAVRANIN LÜTFEN 🙂

       • Ben de onu diyorum zaten, geçti gitti kafana takma bu kadar. Site zaten sabahtan beri durgun.

        E malum sarı sıpa Gülay ablaya fırsat vermemiştir ki siteye girsin. Şule desen kaç günün yorgunluğu var üzerinde belki de çoktan sızmıştır, mışıl mışıl uyuyordur.Çalıkuşu desen gece kuşu o, daha gece onun için yeni başladı birazdan gelir. Su damlası da işinden dolayı çok meşgul. Handan da oğlundan ve okuldan vakit bulursa arada bakıyor.. yani şuanda sadece sen, ben, in bir de cin var sitede. Beraber top oynuyoruz sıkıntıdan 😀 ..

     • Bu güzel ailenin mimarı Oğuz Hocam. Biliyor musunuz bu sayfaya bayıldım. Gerçekten arkadaşları görmek və hayatını bilmek çok daha güzel. Önerim bu sayfa hep 1.sayfa olsun. Ortak sayfamız. Bize özel çok güzel ya.

  • Demet hanım..
   Ben yazdıģınız yazıların..
   Yöneticiler tarafíndan..
   Cevaplanmadıģını fark etti-
   ğim için…
   Biraz konuyu biliyordum..
   Ve..her halde biraz kırkınlık olmuş dedim..
   Őzűr dileyin..bitsin..

   • Ferize Hanım benim o gün o kadar sert tepki vermemin bir nedeni vardı. O yüzden biraz fevri davrandım. Ama kesinlikle olay güvensizlik değil. Bunu herkesin bilmesini isterim. Ben hepinize ayrı ayrı güveniyorum emin olun. O gün en çok Oğuz hocayı kırdım. Sonradan fark ettim ne kadar sert tepki verdiğimin. Oğuz hoca ile konuşup özür de diledim. Sağolsun beni dinledi ve anladı. Özrümü de kabul etti. Ama lütfen sizlerde beni anlayın. O gün boş yere öyle şeyler yazmadım ben. Benimde nedenlerim var lütfen yargısız infaz yapmayın. Ve son olarak herkesten,bütün arkadaşlarımdan canı gönülden özür diliyorum. Affedin lütfen.

    • Ya demet öğretmenim ne özrü. Sen bize bişey yapmadın ki. Bizi kırmadında. Bu da nerden çıktı şimdi.

    • Ne özrü demet öğretmenim. Sen bize birşey yapmadın ki. Bizi kırmadında. Bu da nerden çıktı.

      • Ben sana hiç küser miyim Gecekuşu’m benim? Dünkü o olaya şahit olmuşsundur belki sende. Şu fotoğraf meselesi. O yüzden sordum. Çünkü Gülay benimle konuşmuyor. Ve bu da haliyle beni çok üzüyor. Ama tam olarak neye kırıldığını bilsem kendimi af ettireceğim ama bilmiyorum ki. Gülay’cığım lütfen sende bana cevap ver. Çok üzülüyorum ben böyle olunca. Lütfen birşeyler yaz lütfen.

    • Demet hanım..Affetmek Allah a aittir..ben sizì suçlamadımki..
     Ayrıca; çok samimi içten
     Yorumlarınız..olduģu..için..
     Sizin yazılarınıza cevap yazmadıkları için kírgínlík
     Varsa őzűr dileyin bitsin
     Dedim…
     Bana da bu yůzen kırıldıysanız..
     Hakkınızı helal edin

  • Hayırlı geceler Çalıkuşum 🙂 evet ben de yukarıda sıralamıştım hayallerimi, biri de bu hayallerimden.
   Ama artık benim en büyük hayalim oldu sizlerle tanışmak, ve bir gün bunu gerçekleştireceğime inanıyorum ben.. tabi benim birazcık daha büyümem lazım 🙂 sizden çook küçüğüm çünkü 🙂

Eklenme Tarihi: 1 Ocak 2018