Dizihaberi.TV Ailesi Özel Sayfası

428 yorum
10 kez okundu

Dizihaberi.Tv ailesi olarak Adını Sen Koy dizisi öncülüğünde biraraya geldik. Sesini duymasak da kendisini hiç görmesek de oldukça güzel bir arkadaşlık ortamı kuruldu sitemizde.. Konu ne olursa olsun muhabbetimiz koyu oldu, hangi arkadaşımız nereden yazarsa yazsın hiç ayırt etmedik etmeyeceğiz de..

Bu özel ve güzel dostlukları daha da pekiştirmesi için yeni bir sayfa açarak yorumcularımızın hem doğum günlerini hemde kısa bilgi ve fotoğraflarını paylaşmayı deneyelim istedik. Daha önce Demet hoca için yaptığımız Doğum günü oldukça güzel olmuştu.. Yanında olamasak, pastayı birlikte kesemesek de sitemizde paylaşıp kutlamak bile güzeldi.

Diğer arkadaşlarında benzer şekilde doğum günlerini hatırlamak için yorumcu üyelerimizin doğum tarihlerini, kısa özgeçmişleri ile fotoğraflarından oluşan kısa paylaşımları bu sayfada toplayacağız. egitimsitemiz@gmail.com adresine kısa özgeçmişinizi ve resimlerinizi gönderebilirsiniz.. Şimdiden tüm üyelerimize teşekkür ederiz… İlk sırada sitemizin daimi üyesi, analizci ve yorumcusu Gülay hanım var..

Gülay ALBASAN KİMDİR?

11.12.1982. Yılında, KASTAMONU İLİ, TAŞKÖPRÜ İLÇESİ, OZAMANKİ ADIYLA SERÇİMEN, ŞİMDİKİ ADIYLA YEŞİL YURT KÖYÜNDE, soĝuk bir kış gününde, Annem düĝüne gitmeye hazırlanırken, dur anne, nereye gidiyorsun? ben geliyorum deyip, Dünyaya gelmişim..Dört kız kardeşin iki numarasıyım. 8 yaşına kadar bu köyde yaşayıp, sadece birinci sınıfı köy okulunda okuyabildim..Daha sonra Babam İSTANBUL yolcusu kalmasın deyip, bizi İSTANBULA getirdi..yani mecburi göç diyelim biz ona…

Burada ikinci sınıftan beşinci sınıfa kadar okuyup, ilk okul diplomamı aldım..yani hiç diplomasız değilim..şaka biyana, okuldan sonra, Kendi isteğimle diyanetin kız kur’an kursuna gittim bir yıl boyunca..Daha sonra yine kendi isteğimle, sırf çift katlı ranzalarına heves ettiğimden dolayı, yatılı kız kur’an kursuna gittim..TEKİRDAĞ, HAYRABOLU, HİSAR KIZ ÖĞRENCİ YURDUNA..İyikide gitmişim..Burada aileme olan özlem hasret ve yalnız kalışlarımda, onlara karşı daha sımsıkı sarılmam gerektiğini,ve onların benim için ne kadar deĝerli olduklarını anladım..bir buçuk yıl burda okudum..ama tabi herşeyin bir bedeli vardı, ve benim ailem aidatları karşılayamadığı için, beni kurstan aldılar..

Ve hayatımda Tekstil serüveni başlamış oldu..gel zaman git zaman, Derken 2001 yılında eşimle tanıştık, 2004 yılında evlendik..2009 da kızım doğdu..2012 de sarı sıpam doĝdu..Şimdi çalışmıyorum. Çocuklarımla, evimle, ve siz değerli arkadaşlarımla ilgileniyorum..ELHAMDÜLİLLAH, mutluyum.sağlıklıyız. . Sizleri ve hayatı seviyorum..
HERKES ZORLUK ÇEKER..
ÖNEMLİ OLAN, ZORLUĞUN SENİ İÇİNE ÇEKMESİNE İZİN VERMEMEK..

dav
dav
bdr

Oğuz ÖZDERE KİMDİR?

1978 Yilinda, Kayseri’nin Yesilhisar ilçesine bagli Soganli Köyünde, çiftçi bir ailenin altinci ve son çocugu olarak dünyaya geldi.

Ilkögretimi Soganli Köyü Ilkögretim Okulunda, Orta Okulu Yesilhisar Imam Hatip Lisesinde, Lise ögrenimini de Kayseri Melikgazi Imam Hatip Lisesinde tamamladi.

Üniversite yillarina Dumlupinar Üniversitesi Bilgisayarli muhasebe bölümünde basladi.Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi, Tarih Ögretmenligi bölümünü kazandi.Ardindan Gazi Üniversitesinin ayni bölümüne yatay geçis yaparak Ankara’da lisansini tamamladi. 2001 yilinda mezun olduktan hemen sonra Kirikkale ili Yahsihan Ilçesi, Irmak kasabasina Sosyal Bilgiler ögretmeni olarak atandi. Ayni yil Ankara’da Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yakinçag Tarihi Anabilim dalinda yükseklisans yapmaya basladi.2004 yilinda tezini tamamlayarak yüksek lisansini bitirdi.

2005 yilinda astegmen ögretmen olarak Sirnak ilinde askerligini yapti.

Halen KIRIKKALEDE Sosyal Bilgiler Ögretmeni olarak görev yapmaktadir.

Üniversite yillarinda gezi, kulup ve sosyal etkinliklere katildi. 2000 yilinda Gazi Üniversitesinde ilk Fotograf sergisini açti. Bir çok ulusal Fotograf yarismasina katildi. Fotograf, Müzik, Internet ve Fenerbahçe hayatinda önemli bir yer tutar.

Yaradilani sever Yaradandan ötürü.Insanlara deger verir ama degersizlesenlerede hakettigini verir.Ögrencileri çok sever.Bu yüzden ögretmenlik meslegi onun için idealdir.Sorgulayicidir,hayati ve olaylari sorgular.Tartismayi ve muhalefeti sever ama gerektiginde dogrular karsisinda susmasinida bilir.Hayati dolu dolu yasamayi sever.Engelleri asmak onun için bir hayat felsefedir..

ÇALIKUŞU (Gecekuşu) KİMDİR?

Ben Hanife yani sizin bildiğiniz ismimle Çalıkuşu yada gecekuşu. 1998 Konya Meram doğumluyum. Ailemin 4 çocuğundan en büyüğü benim. Çocuğum gayet yaramaz və birazda şımarık geçti. Yani hala biraz öyleyim ama olsun o kadarda. Çalıkuşu ismine uygun olarak ağaçlara tırmanmaya çok severdim. Evimizin yanında bir yol vardı. Annemgil derler o yolda sürekli koşarmışım. Neyse gelelim okul hayatıma. İlkokulu Konya’da okudum. İnanır mısınız evdeki o yaramaz Hanife okulda süt dökmüş kediye dönerdi. Okulda genelde sessizdim. Ve utangaç. İlginç bir şey dimi. Babamın işi nedeniyle ortaokulu Ankara’da okudum. Lise üçe kadarda Ankara’daydık. Ama tabi insanın memleketi bi başka oluyor. Babam tayininde istedi. Ve tekrar Konya ya geldik. Ha bu arada ben liseyi de açıktan okudum. İlk başta istemiyordum ama liselerin durumunu gördükçe bunun benim için daha iyi olduğunu anladım. Şu an Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Hayatımdan memnunum. Annem babam ve dört kardeşimle aynı doğduğum mahallede yaşıyorum. Biraz da hayallerimden bahsedeyim. Şimdiye kadar hep doktor olmak istedim. Ama hem açıktan okunmayacağı için hemde mat ve Fenim pek iyi olmadığı için bu hayalim suya düştü. Artık doktor olamam ama bir ilk yardım kursuna gidip ilk yardımı öğrenmek ve birgün bir insanın hayatını kurtarmak istiyorum. Bunun dışında bazı hayallerim de var tabi. Mesela bunlardan birkaçı ata binmek, ok atmak, İstanbul’a gitmek, denizi görmek… Birkaçda sevdiğim şeylerden bahsedeyim. Kitap okumayı çok severim. Sonra edebiyatı özellikle şiir okumayı severim. Televizyon izlemeyi ve gezmeye çok severim. Tabiki bu siteye girmeyi de Ha bide unutmadan uykuyu çok seviyorum. Hiç demeyin sen gecekuşu değilmişsin diye. Gece uyuyamadığım uykuyu sabah telafi ediyorum merak etmeyin. Neyse kısaca Çalıkuşu bu işte.

ASLINUR KİMDİR?

1 Ağustos 2002’de Manisa’da doğdum, Uşak’lıyım. Burcum aslan. İlkokulun 1. ve 2. sınıfını Ahmet Tütüncüoğlu İlkokulu’nda okudum. Daha sonra o mahalleden taşındık ve geri kalan ilköğretim ve ortaöğretimimi de Gediz Ortaokulu’nda okuyup mezun oldum. Liseyi dee.. neyse böyle yani hayatın daha başındayım, yaşanmışlıklarım çok az.
Burcumun özelliklerini çok taşıyorum, genelde kararlıyımdır her şeyde, bir şeyi kafama koyarsam mutlaka yaparım kimse engel olamaz. Bazen bu kararlılığım inatçılığa dönüşebiliyor tabi 🙂
Arkadaşlarımla gezmeyi tozmayı, film seyretmeyi, boş vakitlerimde kendi çapımda rsim çizmeyi ve keçeden eski malzemelerden bir şey tasarlamayı seviyorum, bu yüzden arada DIY videoları da izliyorum.

Ve 2 tane hayalim var, ben önce güzel ülkem Türkiye’nin tüm illerini daha sonra da dünyadaki bir kaç ülkeyi gezmek istiyorum. Ve ikinci hayalim ise küçüklükten beri İngilizce öğretmeni olmak 🙂 (NOT: tabi bu iki hayalim bu siteyi ve siz güzel insanları tanımadan önceydi, şimdi 3. bir hayalim daha var, bir gün hepinizle aynı şehirde bir araya gelip, yüz yüze tanışmak 🙂

TATLICI ÜLKER KİMDİR?

Ben Tatlıcı Ülker 16 şubat 1999 yılında soguk bir kış gününde Azerbaycanın karpuzun memleketi sayılan bir şehrinde doğdum. 1.52 boyundayım. 45 kiloyum. Rüzgar esse alıp götürecek o kadar yani. Kahve renkli çok fazla uzun saçlarım ve gözlerim var.(ayak ölçüm 35. Her şeyi yaz deyince belki bunuda bikmek istersiniz diye düşündüm. Evin en büyük çocuğuyum. Tüm renleri severim. Ama en çok lerciverdi. FENERBAHÇE takımını tutuyorum. Okulu son sınıfa kadar okudum. Ama maddi ve manevi bir sürü problem yüzünden ünversite hayallerim suya düştü. Bende aile bütcesine yardımcı olmak için çalışıyorum.
Karakter olarak çok deyişik bir insanım. Gülmeyi güldürmeyi seviyorum. Şakacı birisiyim. Yalanı sevmem. Hayvanları çok severim ama çokta korkarım. En çok sevdiyim hayvan kedi. Minnoş adında minicik kedim var. Dizikolikimdir. Fazla dizi izlerim. Tatlıya bayılırım. Zaten ismimde burdan kaynaklı. Sinirlendiyimde bağırmak yerine makyaj yapıyorum. Kitap okumayı seviyorum. Sinirli birisi diyilim. Çok fazla arkadaşım var. Pazıl yapmayı severim. Basketbola hayranım.
Karakterim gibi hobilerimde çok farklı. Resim çiziyorum, kafama göre şiir, hikaye, senaryo yazıyorum. Boncuktan deyişik eşyalar ve takılar yaparım. Çöpe atılan her şeyi geri dönüştürürüm. Mesela dün süt kutusundan telefon kabı yapdım.
Bu arada mehendi sanatıyla uğraşıyorum. Çok güzel bir sanat:-)
Çok fazla hayalim var. Ben en iyisi size sırasına göre söyleyim.
1.hayalim:
Anne olmak(kız annesi)
2.hayalim:
“CiciliBicili.com” adında internet sitesi açıp boncuktan yapdığım takıları ve eşyaları orda satmak.
3.hayalim:
İstanbulu görmek:
DUMAN konserine gidip qurupla birlikte SENDEN DAHA GÜZEL şarkısını söylemek.
4.hayalim
Kapadokida uçan balonlara binmek.
5.hayalim:
Dünyanın tüm çocuklarını mutlu etmek:-)
6.hayalim:
Annesi, babası olamayan kız çocuğunu evlatlık almak:-)
7.hayalim:
Paraşütle uçmak:-)

Bir yıldır DİZİBİLGİ sitesinde daimi yorumcuyum. Ülker azeri adıyla yazıyordum. Ama sonra arkadaşım ASLI TATLICI ÜLKER adını verdi. Ardındanda İR abim TERLİKÇİ ÜLKER ismini verdi.
Bu sene de FRAQMANDİZİ.TV sitesinde analiz yazmaya başladım. Tabiki yorumcusu olduğum sitelerden biri de burası. Her gün seve seve buraya geliyorum.
Burdada sağolsun HANDAN ve GÜLAY ablam beni SARIMSAKCI ÜLKER yapdı:-)

Evet güzel arkadaşlarım işte buda benim:-) Sizce nasıl birisiyim?

RZALİ KİMDİR?

ben Xedice Azerbaycanliyam.23 aralik 1998 dogumluyum.4 cocuktan 3 kizim.160 bolum. 55kq cekim.bir tane erkek kardesim var.Ailemin erkek cocuk beklentisi uzere dogulmusum.kis dogumlu oldugum icin kis aylarini cok severim resmen kar hastasiyim.ailede en cok ilgi goren ben oluyorum.simartiliyorum disem cok dogru olur. bir cok Sporla ilgileniyorum:kacis,valebol ve kickboks.okulda yapilan kacis yarismalarinda hep birincilik benim oluyordu.valebol takimimiz var kizlar uzre hep hucumda oynarim.kickboksu erkek kardesimle yapiyoruz.babam hep beni destekliyor en sevdigim hamle tekme atmak ve cok da iyi basariyorum.%70 kazanan ben oluyorum.yenilgiyi sevmem.kitab okumak hobbim.
tatliyi pek sevmem.acili yemeklere bayiliyorum.
kopekleri severim.en cok korktugum hayvanlar dokunursa olurum dediyim uclu:kurbaga fare ve kedi.
sinirli oldugimda elime gecen her seyi firlaip atmak beni sakinlestiriyor.
konusmayi pek sevmem.dinlemekten yanayim.yardim seven biriyim.
hayallerim
1.insallah hemsire olmak
2.aile kurdugum zaman Allahim nasib ederse ertunmek.
3.hayatda ALEY’imle tanismak.
en cok kullandigim sozler:Inşallah ve Sukur..

SELİN KİMDİR?

18 nisan 1997 kahramanmaraşın elbistan ilçesinde bir ilkbahar sıcağında dünyaya geldim. Evin en büyük çoçuğum okul hayatıma gelelim ilkokul,orta memleketimde okudum lise dışardan okuyorum hayalim polis olmak kitap okumayı çok seviyorum müzik dinlemeyi seviyorum ailemle vakit geçirmeyi seviyorum özellikle yigenlerimle (NOT: burcum koç özelliklerini taşıyorum inatçılığım devreye girdimi kimse bana birşey yaptıramaz. Türkiyede 81 bir iki dolaşmak istiyorum daha sonbahar yerde sizlerle bir araya gelip tanışmak BEN BUYUM İŞTE..

ÖZGÜR TEYZE KİMDİR?

İŞTE BİZİM ÖZÜ SÖZÜ YÜREĞİ GÜZEL ÖZGÜR TEYZECİĞİMİZ.💗💗

1964 /6/ nisan 158 boy 80 kl
Aşık olduğum Sapanca doğumlu tesettürlüyüm…
Çocukluğum ist gaziosmanpaşa‘da unutulmayan
komşululukla geçti Gençliğim her kezin falancanın kızı birbirini tanıdığı,çok güzel aile bağları akraba, arkadaşlık dostluk[annem bu kadar arkadaşı evlenince ne yapıcaksın sorusuna
elbette onlar beni ben onları görücem]hayelmiş
86 aile baskısı evlen bizim sağlığımızda özgürlüğüme evliliğe karşı olmam babamı korkumuş elime fırsatlar geçmeden evde kaldın
demeler birde çocuk sevgim bana kalsaydı o gurur duyduğum hazinelerim olmazdı….
Ahlakıma zıt eş ve ailesi ile filim gibi bir yaşam
hatırlamak istemiyorum.insanlara tepeden bakan
mal mülk Allah‘ın emaneti bilmeyen …..
Değmiycek insanlarla özgürlük yok gençlik bitti
Annem,kardeşlerim,sevenlerim,çocuklarım için
her güne mutlu başlamak yaşama sebebim…..
Hayellerim bir çoktu…..Tek kavuştuğum hayalim gururum çocuklarım…..
KALBİME DOĞAN & SEVDA
Sevdiklerim okumak, yazmak,özgürlük,dürüstlük,hoşgörü,tatlı dil,anlayış sabır,paylaşmak çocuk sevindirmek sokak hayvanlarını doyurmak çevreçi olmak…..
Sevmedikleri,yalan cimrilik,savurganlık çok konuşan,aşağılamak,bencillik ve çevreyi kirleten insan olmayan varlık….
Allah‘ım madden ,mağnen,bedenen,ruhen ve aklen hiç bir kuluna muhtaç etme…..
Sitemizin ve bu dostluğun ömrü uzun olsun…
Gülay‘cım bizimle olsun …Tüm mutluluklara…
Sevgimle….[ilkokul okudum kızsanat okulu el sanatı…….her bölüm şiirlerim var]

 

Tüm Azeri kardeşlerime teessüf ediyorum.. ( Böyle bir şarkıdan mahrum ettikleri için)Kaç zamandır aradığım bir şarkı vardı. Hep duyduğum ama bir türlü tam dinleyemediğim. Dün buldum ve hayli dinledim arabada.. Dinlemeyenlerle de paylaşmak istedim.. Gülbalam ağlama her birşey yahşi olar 🙂

Leyla İzgü Kimdir?

Ağustos 1987 Isparta doğumluyum. Antalya’lıyım ve burada yaşıyorum.Çekirdek ailemin 2 çocuğundan büyük olanıyım.Öncelikle yavrusunu koklaya bilmiş çiçeği burnunda bir anne, sevilen bir eş,işini iyi yapma çalışan bir Diş Hekimi ve ailesine evlat acısı yaşatmamaya çalışan,babamın değimiyle sahradaki bir çöl ahusu Leyla’sıyım.
Şimdi bu süslü sözcüklerle ne anlatmak istedi diyebilirsiniz.Kendi çevremde, ailemde mutlu mesut yaşarken evliliğimin 2. yılında anne olacağımı öğrenip sevincim ve mutluluğum ikiye katlandı. Eşimle bebeğimizi kucağımıza alacağımız günü sabırsızlıkla beklerken hamileliğimin 5.ayında bir boğaz ağrısıyla başlayan nur topu gibi birde (Lenfoma) hastalığım oldu. Hayat güzeldi.Yaşamayı ve çevremdeki insanları seviyor ve seviliyordum.Kısa bir hastalığı red etme isyan dönemi yaşadım.Eşimin ve ailemin desteği ile bu durumu çabuk atlattım.Önce bebeğimi kucağıma aldım ama kızıma bir damla bile süt verememiş bir anneyim.Bunun acısı hala içimi sızlatır.Daha sonra ilaç tedavisiyle hastalığım kontrol altına alındı ve büyümesi durdu.Şu anda kızım iki yaşında.Hem dünyalar tatlısı bir kuzunun annesiyim hemde lenfomasıyla şah damarına milimle şimdilik kardeş kardeş yaşayan yaralı bir çöl ahusu Leylayımmm……
Bu yüzden diziyi yorumlarken olaylara sizin baktığınız pencereden bakmayabilirim.Kimseyi kırmadan, üzmeden nacizane bu platformda dizimiz hakkında yorumlarda bulunmak istiyorum.Yorumlarıma verdiğiniz değer için ayrıca teşekkür ederim.
Görüyorum ki burada bir aile olmuşsunuz.Nacizane şahsım ailenizin arasıra misafiri olmak istiyorum.Yaptığım ve yağacağım yorumlarda kimseyi kızdırmak, üzmek ve kırmak istemem.Bunu istemeyerekte yaptıysam herkesten özür dilerim.

Şule abla kimdir?

BEN ŞULE.. 18 OCAK 1973 doğumluyum.lüleburgazın turgutbey köyünde doğmuşum. Babam daha ben 5 yaşındayken ölmüş anneme teyzemde istanbulda iş bulduğu için istanbula yerleşmeye karar verdi annem.ilk başlarda kadıköy fikirtepeden ilk okula üsküdar şemsi paşada AYAZMA İLKOKULUNU OKUDUM. Sonra akşam kız SANAT OKULUNDA Orta okulu okudum.tek hayalim hemşire olmaktı .olmadı hayat şartları ne dersin işte.ama çok mutlu bir çocukluğum oldu babasız büymeme rağmen 4 kardeşin en küçüğü olduğum için ve anneciğim bizi çok sevdiği için burdan rahmet diliyorum mekânın cennet olsun anneciğim.

Sonra evlendim bağlarbaşında oturdum .uzun bir aradan sonra işlerimiz gereği İzmite yerleştik ve burayada çok zor olsada alışmaya çalışıyorum.şartlar bunu gerektiriyor çünkü .oturduğum yer dağlık tepelik havası güzel burası yuvacık bahçekent konutları olarak geçiyor.herkesin gittiği kayak yaptığı yerde KARTEPEYE yarım saat yakınındayım.millet para verir otelde kalır.benim burası kendi yerim bir kartepe olduğu için mükemmel oluyor. kışımızda yazımızda güzeldir yani.
Evet birazda kendi özelliğimden bahsedeyim OĞLAk BURCUNUN tüm özelliklerine sahibim inatçılık hazim hiç bir işimi yarım bırakmayan işin her bir yönüyle mücadele eden ve çok sevecen arkadaş canlısıyım. 1.64 boyunda sarışın yani röfleli saçlı ama zaten kendi saçımda kumraldır.yeşil gözlüyümdür.TÜRK SANAT müziğini ve FASIL çok severim fırsat bulursam ayda bir giderim ama hoşuma giden arada serdar ortaç tarkanı severek dinlerim aslende BULGARİSTAN GÖÇMENİYİM.
Evet şimdi en önemlisi bizi bu sitede toplayan ve çok güzel arkadaşlık sağlayan site yöneticime çok teşekkür ediyorum .ve bu güveni sağladığı için .tüm arkadaşlığımız daim olsun ve site yöneticim kardeşim bende onun ne mutlu bana ki ŞULE ABLASI oldum .

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 1 Ocak 2018