Dolunay Dizisi Tutar mı İzlenir mi? Özge Gürel ve Can Yaman Uyumlu mu?

6 yorum
27 izlendi

Çok yakında yeni bir dizi başlıyor. Dizinin başrollerinde yer alan oyuncular hep gördüğümüz görmek istediğimiz oyuncular. Birisi Kiraz Mevsimi dizisi ile duyup çok sevdiğimiz bir oyuncu olan Özge Gürel. Özge Gürel ve Can Yaman‘in Başrolde Olduğu “Dolunay” Dizisinden İlk görüntüler ulaştı elimize ve bizde sizlere sormak istedik.

Dolunay Dizisi Tutar mı İzlenir mi? Özge Gürel ve Can Yaman Uyumlu mu? diye. Aslında her dizinin mutlak izleyeni oluyor, Her dizi emek istiyor, bir çok oyuncu iş yapıyor emek veriyor, ışıkçısından müziğine kamerasından yapımcısına herkes bir işin ucundan tutuyor ve öyle sandığınız gibi kolayca çekilmiyor bir dizi.

Ancak diziler bin bir zahmetine rağmen bazen çok kolay bir şekilde final yapmak ve erkenden bitmek zorunda kalabiliyor. İşte Dolunay dizisi de daha başlamadan eleştirilmeye ve erken final mi yapar yoksa yayından bir kaç bölümde kaldırılır mı gibi sorulara daha şimdiden maruz kalmaya başladı. Peki bunun gerçek sebebi nedir?

Dolunay dizisi erken final yapar mı tutar mı devam eder mi bilemem ama bildiğimiz bir şey var ki dizilerin tutmamasına sebep olan bir kaç unsur var. Birisi senaryo. Kaliteli bir senaryo yoksa dizinin erken bitmesi kaçınılmaz oluyor. Diğer etken de oyuncuların birbiri ile uyumsuz olması. Uyumlu baş roller genelde çok iyi götürüyor diziyi.

Bunu Gördün mü>>  24 Nisan Çarşamba Diriliş Ertuğrul 145. Bölüm Tüyoları Fragmanı? Diriliş Neden Final Yapıyor

Yapımcılığını Yağmur Ünalın yaptığı ve Med Yapım’ın ortaklaşa üstlendiği yeni dizi Dolunay çekimlerine devam ediyor. Dizinin yönetmenliğini Çağrı Bayrak’ın yapacak ve başrollerinde Özge Gürel, Can Yaman gibi ünlü oyuncular dışında Nik Xhelilaj ve Türkü Turan’ın da yer yer aldığı ”Dolunay” dizisinin çekimleri son hız devam ediyor. Yardımcı oyuncu ve figüran alımları da devam ediyor. İlgi duyanlar aşağıya yorum yazabilir..

Özge Gürel ve Can Yaman başrolünde oldukları Dolunay Dizisini götürebilirler mi dizi Tutar mı İzlenir mi? zamanla göreceğiz ama bir gerçek var ki artık diziler pamuk ipliğiyle bağlı reytinglere yenik düşmesi çok kolay. Her geçen gün dizilere olan ilgi azalıyor. Sizce Dolunay dizisi tutar mı reytingleri nasıl olur izlenir mi dizi? Yorumlarınızı bekliyoruz. Özge Gürel ve Can Yaman Uyumlu mu sizce?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Dolunay Dizisi Tutar mı İzlenir mi? Özge Gürel ve Can Yaman Uyumlu mu? (6 Yorum)

  1. kesinlikle uyumlu değiller.aynı klasmanda değiller bir kere..bir röportajında hayat dolu eglenceli şen şakrak karakterleri canlandırmak daha keyifli,olgun roller için acele etmeye gerek yok demiş.özge hanım maalesef eglenceli kadın ve ergen kız konseptini birbirine karıştırıyor.hareketleri çok cocuksu.ben hayat dolu cool bir genç kızdan cok cocuksu tavırlar sergileyen bir ergen görüyorum.cok sıkıcı bir karaktersin kusura bakmasın ama!ayrıca görsel olarak da can’a denk değil.cocugu görmüyor musunuz bakışları mimikleri diksiyonu yüzü tipi herşeyi kusursuz.özge ille de birseyi olacaksa can’ın kankası olur:)ona ayrıca tavsiyem acilen bir diksiyon dersi alması.bu işi söylediği gibi ciddiye alıyorsa bu konuda birsey yapmalı.sesi oldukça ümitsiz.bir de unutmadan make up artistini degiştirmeli.assolist makyajı gibi agır makyaj yapıyorlar kıza.yüzünü seçemiyoruz:)

  2. Ben diziyi çok sevdim zaten bence başrol oyuncuları da çok başarılı. Zaten Reyting sonuçlarına bakacak olursak Dolunay dizisi ilk sırada. Bu da demek oluyor ki dizi sevilmiş. Bence dizi devam etmeli.

  3. bence dizi tutar sonuçta o kadar emek verilmiş e tabi bide başrölde özge gürel ve can yaman olunca…bir başka oluyor

  4. Dizilerin erken bitmesi için sayılan her iki sebep de doğru. Ancak hem senaryo iyi, hem oyuncu-set ekibi uyumu olsa bile dizilerin erken bitmesine sebep bir 3. şık var: Dizi süreleri çok uzun. Senaristler bu konuyu özetle “Senaryoyu, haftada 120 ila 150 dk’lık yazmak zorundayız. Böyle olunca da belki 100 bülümlük hikayeyi 15-20 bölümde tüketiyoruz. Elimizde malzeme kalmayınca diziyi bitiriyoruz. Dizi süreleri kısalsın” diye anlatırlar.

    Haksız da sayılmazlar. 2 saatlik bir dizi 1 saat özet, 45 dk reklam derken 3 saat 45 dk hatta 4 saat 15 dk sürüyor. Mesela 2005’te diziler ortalama 45 dk idi (Özet yoktu, reklamlar dahil 1 saat). 2008’de 90 dk. oldu. Bugün çok daha uzun. Yanlışsam düzeltin.

    • Yazdıklarınız doğru ancak kısa olduğunda bu kadar merak edilen bir yapım olur mu o kısımdan şüpheliyim..

Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2017