Dostlar Mahallesi Kaç Bölüm Sürecek Kaçıncı Bölümde Bitecek Final Yapacak?

Kanal D ekranlarında devam eden Dostlar Mahallesi dizisi ilk bölümleri ile hayal kırıklığı yaşattı. Aldığı düşük reytinglerden sonra final yapma ihtimalini sormaya başladı izleyiciler. Meraklı sorularla Dostlar Mahallesi dizisinin gidişatı hakkında sorular geliyor. Dostlar Mahallesi Kaç Bölüm Sürecek Kaçıncı Bölümde Bitecek Final Yapacak? yanıt verelim istedik..

Cumartesi akşamları kanal D de ekrana gelen ve oldukça esprili bir dizi olan Dostlar Mahallesi Kaç Bölüm Sürecek? konusunda öncelikle bilgi verelim. Dostlar mahallesi aslında yapımcı ile kanal arasında yapılan sözleşme gereği 15 bölüm hazır stok çekilecek eğer izlenme oranları yeterli ise devamı gelecek ve 30 bölüme çıkacak şekilde ayarlandı.

Elbette dizilerin kaç bölüm süreceğini artık kanallar değil seyirci belirliyor. Örneğin seyirci izlemezse bazı diziler bir veya iki bölümde bile bitebiliyor. Örneğin Show tv de yayınlanan Yüz yüze dizisi sadece 2 bölüm devam etti sonra yayından kaldırıldı. Yine kanal D de yayınlanan Hayati ve Diğerleri dizisi sadece 1 bölüm yayınlandı ve apar topar kaldırıldı dizi.

Dostlar Mahallesi Kaç Bölüm Sürecek sorusu da maalesef çok uzun ömürlü olmayacak gibi görünüyor. Dizinin aldığı reytingler çok düşük çıkınca kısa süre sonra bitecek izlenimi verdi. Dostlar Mahallesi Kaçıncı Bölümde Bitecek sorusunu da bu anlamda sorabiliriz. Dizinin normalde bitiş bölümü 30. bölüm ama o bölüme kadar bu reytinglerle gelmesi imkansız gibi görünüyor. İşte dizinin aldığı son reytingler:

Dostlar Mahallesi dizisi erken Final mi Yapacak? Dizinin henüz açıklanan resmi bir final tarihi bulunmasa da her an kanal D yönetimi tarafından dizi sonlandırılabilir. En son 13 Ocak 2018 tarihli fragman yayınlandı aşağıdan izleyebilirsiniz. Ancak eğer reytingler düşük gelmeye devam ederse dizinin 6. veya 8. bölümde erkenden biteceği final yapabileceği konuşuluyor.

Sosyal medyada da dizi hakkında önemli eleştiriler yapıldı. Senaryosunun ve oyunculuk kalitesinin çok zayıf olduğu hatta 6-14 yaşına hitap ettiği ve seviyesinin oldukça düşük olmasından dolayı kısa sürede final yapacağı sosyal medyada dillendiriliyor. Ne diyelim hayırlısı artık be sezon kanal D bir türlü dizilerde yüzü gülmedi zaten..

Lütfen sizlerde Dostlar Mahallesi Kaç Bölüm Sürecek Kaçıncı Bölümde Bitecek Final Yapacak? sorusu hakkında görüş ve yorumlarınızı aşağı yazınız. Şimdiden teşekkür ederiz.. İşte Dostlar Mahallesi dizisinin yayınlanan son fragmanı 4. bölüm 13 Ocak 2018 de Kanal D de..

https://www.youtube.com/watch?v=iceRYra-FlQ

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Dostlar Mahallesi Kaç Bölüm Sürecek Kaçıncı Bölümde Bitecek Final Yapacak? (12 Yorum)

 1. Dostlar mahallesini geri baslasin lutfen bitmesini istemiyoruz luzumsuz filimleri kaldirmiyonuzda sevilen dizileri kaldiriyonuz

 2. Biz bu dizinin kesinlikle bitmesini istemiyoruz sayın kanal D biz bu diziyi çok sevdik ve ailecek izliyoruz… Bu dizinin
  bitecek bir mazereti yok…(KESİNLİKLE BİTMESİN!!)

 3. erler film yapım sirketi sesleniyorum acilen senaryo ve hikaye düzetme lazım sayın türkerinanoglu yorumları ve reyting durumları kötüacilen önlem alırsın severek izliyorum bitmesi istemem yeni diziler yapmaya devam etsin

 4. Gerçekten herkes o kadar kötü oynuyor ki kötülerin içinde genç yetenekler ortaya çıkıyor. Kanal D’nin sitesine fotoğrafını bile koymadığı Görkem karakterini oynayan Çağdaş Tekelioğlu dışında öne çıkan bir tane oyuncu yok.

  Bence de senarist acilen kovulmalı fakat yerine gelen senarist kaçan seyiriciyi nasıl ve kaç bölümde geri getirebilir bu da ayrı bir tartışma konusu.

  Türker İnanoğlu büyük bir isim sektörde, İkisini de sevdimden sonra bu işi de erken final yaparsa karizması çizilir. Bence ne yapar eder neşteri vurur ve bu projeninde bitmesine izin vermez

 5. erler filme sesleniyorum dostlar mahallesi senaryo hikaye degisikligi yapsın önlem alsın final yapmasın bitmesin senaryosu etkilici olsun sayın türker inanoglu seslenirim dizilerin severek izlerim lütfen türk izleyicisi dostlar mahallesini izleyin rica ediyorum minnettar olurum türk izleyicisi saygılar tebrikler izleyiciler lütfen unutma

Eklenme Tarihi: 31 Aralık 2017