Dünya’da ‘La Casa De Papel’ Çılgınlığı: Türk karakter tepki çekti!

La Casa De Papel dizisinin 4. sezonu 4 Nisan 2020 Netflix platformundan hayranlarıyla buluştu. 4. sezon beğenildi mi? Dizide tepki çeken Türk karakteri! Dünya’dan “La Casa De Papel” fotoğrafları ve daha fazlası.

La cas de papel 4. sezon

 

LA CASA DE PAPEL 4. SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Tüm dünyayı kasıp kavuran, hayranlarının merakla beklediği La Casa De Papel 4. sezonu, 3 Nisan 2020 Cuma günü Türkiye saati ile 10.00’da tüm Dünya ile aynı anda yayınlanmaya başladı. Profesörün liderliğini yaptığı hırsız çetesi İspanya hükümetine zor anlar yaşatıyor. İspanya Merkez Bankasını soymaya kalkışan çete bunda başarılı olacak mı? 4. sezonu sizde merak edenlerdenseniz okumaya devam edin.

La casa de papel sezon 4 ne zaman başlıyor

 

4. SEZON KAÇ BÖLÜMDEN OLUŞUYOR?

Netflix’e göre 4. kısım bizlere göre 4. sezon olarak tanımlayabilceğimiz sezon 8 bölümden oluşuyor. Her bölüm ortalamaa olarak 45-50 dk sürüyor. Bir oturuşta 4. sezonu bitirmek isterseniz 7-8 saat civarında ekran karşısında zaman geçirmeniz gerekecektir.

la casa de papel sezon 4 kaç bölüm

 

4. SEZON BEĞENİLDİ Mİ? YORUMLAR NASIL?

Yeni sezonu ilk 4 bölüme göre değerlendirmeye kalktığımızda biraz yavaş ilerleyen ve eski sezonların havasından uzak bulabilirsiniz. 4. bölümden sonra ise tempo giderek yükseliyor ve en son bölümde de tempo tavan yapıyor. Böylece yeni sezonu merakla beklemeniz amaçlanmış. Aksiyon olarak çok fazla kayıp yaşamayan 4. sezonda en çok dikkatimizi çeken mantık hatalarının artmış olmasıydı. Mesela bir sahnede asansörde el bombası patlıyor ama askeri kask ve kurşun geçirmez yelekleri bombanın üstüne kapatarak neredeyse burunları bile kanamadan oradan sağ çıkabiliyorlar. Bir başka sahnede eski bir asker olan İspanya Merkez Bankası güvenlik müdürü tek başına bütün çeteyle 30-40 metrekarelik bir alanda çatışmaya giriyor ama neredeyse tek yara almadan oradan matrix 1 deki Trinity’nin bina girişinde olduğu yerde ters dönerek kurşunlardan kaçtığı gibi kaçabiliyor.

Yorumlara genel olarak baktığımızda, kendi düşüncelerimizi de ekleyerek 4. sezonunda oldukça sürükleyici ve tek solukta izlenebilir olduğunu söyleyebiliriz. Kabul ediyoruz, dizinin her anından keyif almayabilirsiniz ama genel olarak izleme keyfinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Genel izleyici yorumları da bizimle aynı yönde. Mantık hatalarına çok vurgu yapılsada keyfile bir çırpıda zileyenlerin sayısı hiç te az değil.

 

Sezon 4’te en çok üzüntü veren ise Nairobi’nin ölmesiydi. Birçok kişi Nairobi olmadan dizide eksiklik hissedileceğini düşünüyor.

La Casa de Papel Nairobi

La Casa de Papel Nairobi

La Casa de Papel Nairobi öldü

 

TÜRK KARAKTER OSMAN KIZDIRDI!

La Casa De Papel’in 4. sezonunda diziye dahil olan ama dizinin Türk hayranlarınca uzun zamandır İstanbul adında bir Türk karakterin girmesi beklenirken, Osman adında işkenceci ve mezar kazıcı bir Türk karakter girdi ve bu Osman, Rio’ya Cezayir’de 12 gün işkence eden, kendi mezarını kazdıran kişi çıktı. İspanya istihbaratına çalışan ve Oğulcan Güzeller’in canlandırdığı Cezayir’de yaşayan işkenceci Osman neden bir Cezayirli değil de Türk!? Bu soru sizi de rahatsız etmiyor mu? Dizinin ilk bölümlerinden itibaren Türklere karşı gizli bir propaganda yürüttüğü iddia edilen La Casa De Papel, 4. sezondaki Osman karakteriyle birlikte bu iddiaları da iyiden iyiye güçlendirmiş oldu. Sosyal medyada Netflix’in yapımlarında Türk karakterlerin genelde “kötü adam” olarak gösterildiği yönünde ortak bir fikir birliği söz konusu ve buna karşı ciddi bir tepki var. Osman’ın esmer ve bıyıklı olması, Türk karakterlerin Netflix platformundaki ortak yönleri olarak gösteriliyor. Açıkcası bu Netflix’in bu gidişatı bizimde dikkatimizi çekmiş durumda. Bunu düzeltmezlerse kaybeden kendileri olur!

La Casa De Papel Osman

DÜNYA’DA “LA CASA DE PAPEL” ÇILGINLIĞI

3 Nisan 2020 Cuma günü tüm dünyadaki La Casa De Papel hayranları aynı saatte ekran karşısında geçti. Uzun süredir dizinin 4. sezonunu merakla bekleyen birçok hayran ise üstlerinde dizinin sembol olmuş kıyafet ve maskeleriyle topluca yeni bölümleri meydanlarda izlediler. İşte hayranlardan o görüntüler:

 

LA CASA DE PAPEL 4. SEZON FRAGMANI

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.