Dünyanın En Uzun Nil Nehri Nereye Dökülür Cevap: Akdeniz

Dünyanın En Uzun Nil Nehri Nereye Dökülür Cevap: Akdeniz

Dünyanın En Uzun ırmağı olan Nil Nehri Afrikadan doğar ve Mısırdan Akdenize Dökülür.. Tam bir Murat Yıldırım hayranı olan Saadet Kul, yarışmaya Yalova’dan katılıyor. 52 yaşındaki yarışmacımız Saadet Hanım, Ankara Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu. 29 yıldır öğretmenlik yapan yarışmacımız, şu anda Yalova Lisesinde matematik öğretmeni olarak çalışıyor. 60.000 TL kazanmayı hedefleyen Saadet Hanım, ödül kazanması durumunda, bu parayla vefat eden babasının adına hastanede bir oda yaptırmak istediğini söylüyor.

Sefinetüs Sahra ne demek Çöl halısı çöl Atı çol Halısı Çöl rüzgarı. eskiden develer için kullanılan Sefinetüs Sahra ne demek Çöl halısı çöl Atı çol Halısı Çöl rüzgarı seceneklerinden hangisidir doğru cevap: Çöl Gemisi

Yarışmamıza okuldayken arkadaşlarının ısrarıyla başvuran Hüseyin Umut Serin, Avusturya Lisesi son sınıf öğrencisi. 18 yaşındaki yarışmacımız, üniversitede kimya mühendisliği bölümünü okumak istiyor. Eğitim hayatını İsviçre’de tamamlamak isteyen yarışmacımız, ödül kazanması durumunda, bu parayı yurt dışındaki eğitim hayatının giderleri için kullanacağını söylüyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2018