E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır Soy Ağacında Ailesi Çıkmayanlar Ne Yapmalı?

E devlet tarafından çok güzel bir uygulama başlatıldı. Soy ağacını merak edenler için çok gelişmiş bir nüfus dökümünü hayata geçiren İç İşleri bakanlığı Nüfus idaresi müdürlüğü tüm bireyler için nüfus kayıtlarını ortaya döktü ve dileyenlere bu bilgileri sağlıyor. Peki E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır Soy Ağacında Ailesi Çıkmayanlar Ne Yapmalı? sorusuna hemen yanıt verelim.

Yeni sisteme uyarlanan soy kütükleri ailenin geçmişte yaşamış tüm bireylerini kapsıyor. E-Devlet tarafından başlatılan alt üst soy bilgisi uygulaması sayesinde kişiler dedelerini ebelerini geçmişlerindeki tüm aile büyüklerini ilk nüfus sayımının yapıldığı 2. Mahmut döneminde 1827 yılına dek öğrenebiliyorlar.  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e devlet üzerinden başvurmaları halinde kendi soylarını 1800’lü yıllara kadar öğrenmiş oluyorlar. Özellikle aile büyüklerini kaybetmiş yada unutma durumuna gelmiş bireylerin çok işine yarayacak bir tarih bilinci oluşturacak uyulamadan dolayı Nüfus müdürlüğünü tebrik ediyoruz.

08.02.2018 tarihinde E-Devlet üzerinden hizmete açılmış olan Alt-Üst Soy Raporu uygulaması bazı aksaklıklar olsa da zaman zaman hatalar verse de amacına uygun hizmet ediyor. E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır diyorsanız vereceğimiz bilgileri lütfen sırası ile takip ediniz. Sıralı yapılan tüm işlemler sonrasında soyunuza ait tüm bilgiler size sunulmuş olacak:

E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır? 1- giris.turkiye.gov.tr sitesinden e-devlet şifreniz yada bir banka aracılığı ile rahatça e-devlete giriş yapabilirsiniz. 2- Giriş yaptıktan sonra arama kısmına Soy ağacı yazarsanız size başvuru kısmı açılır, telefon veya e-mail doğrulama işleminden sonra soy ağacı bilgileriniz sizlere gönderilecektir. Ancak gönderme işlemi biraz zaman almakta olduğundan anında gelmesini beklemeyin lütfen.

E-Devlet Soy Ağacında Ailesi Çıkmayanlar Ne Yapmalı? E-Devlet Soy Ağacında Ailesi Çıkmayan kişiler en yakın nüfus müdürlüğüne giderek başvurabilir ve yetkili ekrandan bakarak herhangi bir sorun mu var veya geçmiş tarihlere ait bilgi bulunmadı mı ya da ailede farklı bir durum mu var bunları öğrenebilirler. E edevlet üzerinden E-Devlet Soy Ağacında Ailesi Çıkmayanlar için her hangi bir hizmet sağlanmıyor, sadece Nüfus müdürlükleri işlem yapabilir onlar için.,

E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama Nasıl Yapılır Soy Ağacında Ailesi Çıkmayanlar Ne Yapmalı?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.