Ege’nin Hamsisi Horoz Ağa Kubat Kimdir? (Peker Açıkalın) Hakkında Bilgiler

Ege’nin Hamsisi Horoz Ağa Kubat Kimdir? (Peker Açıkalın) Hakkında Bilgiler… Ege’nin Hamsisi dizisi yeni bölümleri yayınlanmaya devam ederken diziye yeni oyuncular dahil olmaya devam ediyor. Ege’nin Hamsisi dizisi yapımcılığını Köprü Film üstlenirken İclal Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir, Asuman Dabak, Eser Eyüboğlu, Haldun Boysan gibi isimler başrol oyunculuğunu yapıyorlar.

Ege’nin Hamsisi dizisinde Horoz Ağa rolü ile seyircinin karşısına yeni bir oyuncu çıkıyor. Bu yeni oyuncu daha önce ekranlardan tanıdık olan bir sima. Peker Açıkalın. Ege’nin Hamsisi dizisinde Horoz Ağa Kubat karakterini canlandıracak olan Peker Açıklaın bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Ege’nin Hamsisi dizisinde İclal Aydın’ın canlandırdığı Melahat’in abisi rolü ile diziye Horoz Ağa Kubat katılıyor. Horoz Ağa denme sebebi ise sürekli yanında gezdirdiği Horoz’u. Horoz Ağa Kubat agresif sinirli tavırları ile diziye katılıyor. Ege’nin Hamsisi dizisine renk katacağından eminiz. Ege’nin Hamsisi dizisi Horoz Ağa Kubat bilgileri;

Horoz Ağa Kubat Peker Açıkalın Kimdir?

1963 yılında Kars’ta dünyaya gelen Peker Açıkalın küçük yaşlardan itibaren sanatla ilgilenmeye başlamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Sonrasında ünlü oyuncularla Nedim Saban, Taner Barlas ve Ali Poyrazoğlu tiyatrolarında oyunculuk yaptı. 1992 yılında “Kim Bunlar?” programı ile Trt1 de seyirci karşısına çıkmıştır.

Peker Açıkalın’ın rol aldığı yapımlar; Kariyeri boyunca; Gülşen Abi, Çiçek Taksi, Ekmek Teknesi, Ev Hali, Mert ile Gert, Türkün Uzayla İmtihanı, Yahşi Cazibe, Yalan Dünya. Son zamanlarda en akılda kalıcı rolü Avrupa Yakası dizisindeki Gaffur karakteriydi.

Ege'nin Hamsisi Horoz Ağa Kubat Kimdir

Başarılı oyuncu bir çok komedi filminde de rol oynamıştır. Baba 1.5, Karımı Gördünüz mü?,Vezir Parmağı, Bende Kal, Polis Akademisi, Gülcemal, Türkün Uzayla İmtihanı, Maskeli Beşler,Türkler Çıldırmış Olmalı, Bana Bunlarla Gel, Destere, Amerikalılar Karadenizde… gibi bir çok filmde rol almıştır.

Başarılı oyuncu şimdi de Trt1’in komedi dizisi Ege’nin Hamsisi dizisinde Horoz Ağa karakteri ile yine güldürmeye geliyor. Ege’nin Hamsisi yeni bölümüyle 26 Kasım Pazartesi 20.00’de TRT1’de yayınlanacak. Peker Açıkalın’ın bu dizideki karakterini nasıl buldunuz? Yorumlarınızı ve beklentilerinizi aşağı yazabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2018