Ekotürk Ekonomi Kulübü Sunucuları Kimdir ? Abdurrahman Yıldırım, Şeref Oğuz, Hakan Güldağ kim

Ekotürk kanalı yeni programının tanıtımını gerçekleştirdi. Para üzerine kurulu Ekonomi Kulübü sunucuları kimdir merak edildi. Türkiye’nin para ve finans dediğinde akla gelen üç ismi Abdurrahman Yıldırım, Şeref Oğuz ve Hakan Güldağ kimdir aynı programda Türkiye ekonomisini ve kobileri konuşacak. Ekonomi Kulübü yeni bölüm ne zaman hangi kanalda saat kaçta yayınlanıyor ?

Ekotürk Ekonomi Kulübü Sunucuları Kimdir ? Abdurrahman Yıldırım, Şeref Oğuz, Hakan Güldağ kim

Haftada bir bölüm olarak verilecek ekonomi programı her perşembe 20:00 itibari ile Ekotürk kanalında yayınlanacak. Özellikle programın konusu Türkiye Ekonomisi değerlendirmeleri, kısa ve uzun vade tüyoları altında olacak. Dünyaya açılmak isteyen kobilere destek nasıl bulunur bilgilendirmeler ve ticareti geliştirmeye dair her şey bu programda olacak. Ekonomi Kulübü sunucuları kimdir biraz tanıyalım. Program üç sunucu ve zaman zaman konuklar ile devam edecektir.

Ekonomi Kulübü Abdurrahman Yıldırım Kimdir ?

Küçük yaşından beri aklında hep para olsa da üniversitede alakalı bölümde okumadı. Ancak deneyimleri onu sunucu yapmaya yetti. Boğaziçi Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu oldu. Sabah gazetesi ile görüşmeleri olumlu sonuçlandı yazıları kısa sürede trend oldu ve takip edilen ekonomist olarak anılmaya başlandı. Köşe yazarlığına başladığı ilk günleri onun en heyecanlı zamanlarıydı. 2007 yılında bu başarısını fark eden MÜSİAD kendisine yılın ekonomi yazarı ödülünü laik gördü. 1995 yılından beri Habertürk Gazetesi’nin ekonomi köşe yazarlığını yapmaktadır. Deneyimi ile her daim bir sonraki adımı gerçek değerine en yakın olacak şekilde tahmin etmeyi başarmıştır.

Ekonomi Kulübü Abdurrahman Yıldırım Kimdir

Ekonomi Kulübü Şeref Oğuz Kimdir ?

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu 1955 Bayburt doğumludur. Mezun olduktan sonra aynı üniversitede İstatistik ve Sosyal Siyaset üzerine master yapmıştır. Ekonomi alanında da doktora yaparak eğitim hayatını başarı ile tamamlamıştır. Ekonomi Kulübü sunucusu Şeref Oğuz olmadan önce çok yol kat etmiştir. 1980 yılında Sabah Gazetesi şemsiyesi altında ekonomi yazıları yazmaya başladı. Kendisi daha çok Londra Üniversitesi’ndeki Sufficent Knowledge çalışmaları ile bilinmektedir. Sadece yazı değil uygulama alanlarında da bulunmuştur. Tercüman Gazetesi’nin ekonomisini yine Şeref Bey yönetmiştir.

Ekonomi Kulübü Şeref Oğuz Kimdir ?

İnternette ilk büyük gazete projesinin yönetim koltuğunda yıllarca oturmuştur. Milliyet.com projesini başarı ile tamamlamış diğer gazetelere örnek olmuştur. Aynı zamanda ise ekonomi düşünmeyi ve yazarlığı da hiç bırakmamıştır. 1996 yılında ilk sanal mitingi gerçekleştirmeyi başarmış, ” Her Okula İnternet ” projesinin uygulanmasında baş rol oynamıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır. Müzik konusu onun en büyük hobileri arasındadır. Ney çalarak ufkunu açtığını söylüyor. Şimdi ise bu deneyimler onu Ekonomi Kulübü Şeref Oğuz kimdir dediğinizde sunucunun ününe ün katmaktadır.

Ekonomi Kulübü Sunucusu Hakan Güldağ Kimdir ?

1961 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda gazetecilik bölümünü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi’nde tarih okudu. Ancak o doğuştan bir ekonomistti. 2008 yılından beri halen Dünya Gazetesi’nin genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır. Tüm dünyanın bildiği uluslar arası bir kuruluşta görev alıyor. Avrupa Ekonomi Basını Federasyonu’nda (EBP) İcra Kurulu Üyesi olarak Türkiye’yi temsil ediyor. Hanife adında bir eşi ve Deniz adında bir oğlu bulunmaktadır.

Ekonomi Kulübü Sunucusu Hakan Güldağ Kimdir

Ekotürk Ekonomi Kulübü Sunucuları Kimdir ne iş yapar deneyimleri ve geçmişlerini sizin için özetledik. Sizin eklemek istediklerinizi bize yorumlar kısmından gönderiniz.

Ekonomi Kulübü Sunucuları Kimdir
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2019