EKYS soru ve cevapları açıklandı mı? 2019 Yılı EKYS sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

EKYS soru ve cevapları açıklandı mı? 2019 Yılı EKYS sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

2019 EKYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

EKYS soru cevapları açıklandı mı? 21 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen  sınav hakkında konuşan Aygün, ‘Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için ilk defa uygulanacak 2019-MEB-EKYS, pazar günü 50 il de ve 57 sınav alanında uygulanacak. Sınava toplam 56 bin 381 kişi girecek.’ dedi. EKYS soruları ve cevapları şimdilik açıklanmadı. Sınavdan sonra birkaç gün içinde soruların açıklanmasını bekliyoruz. Açıklandığı zaman sayfamızda  göreceksiniz..Haberin detayları….

ÖSYM tarafından uygulanan MEB EKYS soru cevaplarıyla ilgili son dakika açıklamaları sınava giren kişiler tarafınca takip ediliyor. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, yaptığı konuşmada MEB okullarına müdür ile müdür yardımcısı seçimi yapmak  için ilk defa uygulanacak “Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı“na bu yıl 56 bin 381 kişinin katılacağını söyledi. “2019 EKYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? EKYS soru cevapları açıklandı mı?” sorularına cevap isteniyor. Haberin devamı konumuzun içinde yer almakta…..

2019 EKYS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından uygulanacak 2019 MEB-EKYS ‘nin sonuçları 16 Mayıs 2019 günü yayınlanacak.

EKYS SIVANI NASIL NERELERDE YAPILIYOR? EKYS SINAVI NE ZAMAN YAPILDI

Sınav, 21 Nisan Pazar günü saat 10.15’te başladı ve bitti sıvan süresi tam 150 dk sürdü. Sınavda adaylara  verilen soru kitapçığında 80 soruluk test vardı. Geç kalan adaylar 10:00 dan sonra sıvan alanına alınmadı..

Yazılı sınavda konular ve içerikler bu şekildeydi:

“Genel yetenek ve genel kültür yüz üzerinden 35, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi yüz üzerinden 10, değerler eğitimi yüz üzerinden 5, eğitim ve öğretimde etik yüz üzerinden 5, eğitim bilimleri yüz üzerinden 35, mevzuat yüz üzerinden 10.”

EKYS PUAN HESAPLAMASI NASIL YAPILACAK?

Adayların girdikleri sınavdan aldıkları puanları, doğru cevap verdikleri ile toplanarak 100  puan üzerinden hesaplanacaktır. Değerlendirme esnasında sadece doğru cevaplar dikkate alınacaktır

Adaylar tam 180TL sınav ücreti yatırmıştır

SORULARI NASIL SORUYORLAR?

Çoktan seçmeli 80 sınav sorusundan belirlenen testin yapılacağı ve soruları yanıtlama zamanının 150 dakika olmuştur sınavda, yazılı  konular ve çoğunlukları genel yetenek ve genel kültür yüz üzerinden 35, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi yüz üzerinden 10, değerler eğitimi yüz üzerinden 5, eğitim ve öğretimde etik yüz üzerinden 5

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2019