En yakın karaya 2700 km olan uzay aracı mezarlığınin adı nedir - Dizi Haberleri – Oyuncuları


En yakın karaya 2700 km olan uzay aracı mezarlığınin adı nedir

En yakın karaya 2700 km olan uzay aracı mezarlığının adı nedir: Dünyadaki Bütün Okyanuslar Arasında Kıyıya En Uzak Mesafede Bulunan Yer: Nemo Noktası olacaktı.  En yakın karaya 2700 km olan uzay aracı mezarlığı Nemo Noktası nerede bilenler bilmeyenler için yazalım: Nemo Noktası, Pasifik Okyanusu’nda, 48°52.6′ Güney ve 123°23.6′ Batı koordinatlarında yer alır.

Aslen Elazığlı olan 25 yaşındaki yarışmacımız İrem Bağcı, üç gün önce Elazığ’dan İstanbul’la taşınmış. Fırat Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olan İrem Hanım, ileride oyuncu olmak istediğini söylüyor. Yarışmada 60.000 TL kazanmayı hedefleyen İrem Bağcı, hedefine ulaşması durumunda, bu parayla Türkiye’de gezmediği yerlere gitmek istediğini söylüyor.
En yakın karaya 2700 km olan uzay aracı mezarlığı

Evli iki çocuk babası olan 55 yaşındaki Gürbüz Gürer, aslen Eskişehirli. Yarışmaya Ankara’dan katılan Gürbüz Bey, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir Planlama Bölümü mezunu. Yirmi iki senedir özel bir şirketten pazarlama koordinatörü olarak çalışan Gürbüz Gürer, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı çocuklarının eğitim hayatı için kullanmayı planlıyor.

Titanik kazasında denize bırakılan şişedeki Notta ne yazıyordu? Cevap: “Titanik’ten, Hepinize elveda hoşçakalın. “Batmaz” denilen Titanik 14 Nisan 1912 gecesi bir buz dağına çarparak okyanusa gömülürken 19 yaşındaki Jeremiah’nın, içindeki kısa veda notuyla birlikte denize attığı küçük şişe zarar görmeden İrlanda kıyılarına ulaştı. Bulunduktan sonra gencin ailesine teslim edilen veda notu kısa ve özdü:
“Titanik’ten,
Hepiniz hoşçakalın.

Tavuk balığı hangisinin diğer adıdır? Kalkan Mezgit Palamut uskumru Cevap: Mezgit  : Kış aylarında balık tezgahlarında sıkça karşımıza çıkan mezgit, kılçıksız ve tavuk tadında olduğu için tavuk balığı olarak da bilinir.

Yarışmaya İzmir’den katılan 20 yaşındaki Merve Taşan, aslen Kütahyalı. Manisa Celal Bayar Tıp Fakültesi öğrencisi olan Merve Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla yurt dışında eğitim almak istediğini söylüyor.
Tavuk balığı hangisinin diğer adıdır? Kalkan Mezgit Palamut uskumru


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

En yakın karaya 2700 km olan uzay aracı mezarlığınin adı nedir (1 Yorum)

Eklenme Tarihi: 15 Nisan 2019