Erkenci Kuş Gün Değiştiriyor, Dizi Salıdan Cumartesiye neden alındı?

Erkenci Kuş dizisi Neden Gün Değiştiriyor, Erkenci Kuş Dizisi Salıdan Cumartesiye neden alındı? Salı akşamları Star TV’de yayınlanan ve oldukça yüksek reytingleri alan Erkenci Kuş dizisi 2018 yaz aylarına damga vurmuş reyting  olarak hem kalbimize hem beynimize yazılmış durumda.

Ancak son gelen bilgilere göre Star TV’nin salı akşamları yayınlamış olduğu ve reyting rekorları kıran Yaz aylarının en yüksek izlenme oranına sahip olan Can Yaman ve Demet Özdemir’in başrollerini paylaştığı erkenci kuş değilse Salı akşamı yayından kaldırılıyor.

Peki salı akşamları yayınlanan Erkenci kuş dizisi Salı günü neden yayından kaldırılıyor Öncelikle günü neden değiştiriliyor bunu kısaca açıklayalım. Arkadaşlar bildiğiniz üzere ufak tefek cinayetler Geçtiğimiz sezon Star TV’nin salı günleri yayınlamış olduğu diziydi. yeni sezonun başlamasıyla ufak tefek cinayetler dizisi de yeni sezon tanıtım fragmanı yayınlandı ve artık salı günü ekrana gelmeye başlayacağını bizlere gösterdi.

Oysa Salı günü Yaz ayları boyunca büyük bir performans gösteren ve ufak tefek cinayetler dizisinin bile alamadığı reytingler erkenci kuş dizisi vardı. Peki 2 dizi Aynı günde olur mu? Elbette olmaz bu yüzden de geçen yıl iyi reytingler alan ve diğer dizilerde başa baş bir mücadele sergileyen ufak tefek cinayetler dizisi herkesin alıştığı gibi salı günleri ekrana gelmeye devam edecek.

Erkenci Kuş dizisi gün değiştirecek mi

Erkenci Kuş Neden Gün Değiştiriyor, Dizi Salıdan Cumartesiye neden alındı?

1- Okullar açıldığı için büyük bir öğrenci topluluğunu hafta içi kaçırmak istemeyen Star tv nin isteği üzerine..
2- Ufak Tefek Cinayetler dizisi geçen yıl salı günleri iyi reytingler aldığı için..
3- Yaz dizisi olan Erkenci Kuş dizisinin yeni sezonla birlikte reytinglerinin düşebileceği ihtimaline karşı.. dizi cumartesi gününe alınmıştır..

O zaman yol erkenci kuş dizisine görülmeye başladı. Erkenci Kuş almış olduğu kararla salı gününden Cumartesi gününe alındı Star TV tarafından. Peki erkenci kuş dizisinin hayranları fan kitlesi erkenci kuşun salı gününden Cumartesi gününe alınmasına nasıl bakıyorlar tepki mi verecekler yoksa olumlu mu karşılayacaklar?

Erkenci Kuş Neden Gün Değiştiriyor

Öncelikle belirtmek gerekir ki Salı günü Geçtiğimiz sezon da herkes ufak tefek cinayetler dizisine alışmıştır. hemen hemen her hafta Star TV’ye iyi reytingler kazandıran ve uzun soluklu bir dizi olan ufak tefek cinayetler Salı günü yayınlanmaya devam edecektir. Her ne kadar ondan daha yüksek reytingler aldığı görülse de erkenci kuş dizisi bir yaz dizisi olduğu için yeni sezon dizilerinin başlamasıyla illaki reyting kaybedecek eski aldığı izlenme oranlarını kaybedecek. Bu durum daha önceki Kiraz Mevsimi kiralık aşk gibi yaz dizilerinde de yaşandığı için Star TV aynı duruma düşmemek için erkenci kuş dizisini cumartesi günleri Fazilet Hanım ve Kızları dizisinin boşalan yerine koydu.

Erkenci Kuş Dizisi Cumartesi Günleri Ekrana Gelecek

Erkenci Kuş dizisi salıdan sonra hangi gün ekrana gelecek

Artık bundan sonra Erkenci Kuş dizisi cumartesi günleri ekrana gelecek. 22 Eylül Cumartesi gününden itibaren hafta günleri Star TV’de ekrana gelecek olan erkenci kuş dizisinin neden gün değiştirdi yine kısaca özetlemeye çalıştık. Sizler de yorum ve görüşlerinizi de erkenci kuş dizisinin gün değiştirmesini nasıl bulduğunuzu aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

Demet Özdemir ve Can Yaman’ın başrollerinde ki erkenci kuş dizisi 22 Eylül Cumartesi gününden itibaren her hafta aynı gün haftasonu yani Cumartesi günleri Star TV’de yayınlanacak. Salı gününden cumartesi gününde alınan erkenci kuş dizisi ufak tefek cinayetler dizisine Salı günü devam etmesi sebebiyle cumartesiye alındı.

Yeni yayın döneminde 2018-2019 da Star TV pazartesi günleri söz dizisi ile salı günleri ufak tefek cinayetler dizisi ile Çarşamba Akşamları nefes nefese ve perşembe akşamları Avlu dizisi ile reytingleri kovalamaya çalışacak. Cuma günü İstanbullu Gelin dizisi yayınlanırken Star TV’de cumartesi günleri erkenci kuş dizisi ekrana gelecek. erkenci kuş dizisinin yeni günü olan cumartesi gününde umarız istediği reytingleri almaya devam eder ve yıl boyunca sevenlerine üzmez.

Not: Ufak tefek cinayetler dizisinin Salı günü ekrana gelmesi erkenci kuş dizisinin cumartesi gününe alınmasına sebep oldu demiştik. Ancak bir neden daha var ki orada mutlaka belirtmemiz lazım. bildiğiniz üzere 17 Eylül’de okullar açılıyor. Okullar açıldıktan sonra yeni eğitim öğretim yılından dolayı birçok öğrenci hafta içi ders durumlarından veya ailesinin koymuş olduğu yasaklardan dolayı diziyi izlemek için Hafta sonuna gelmesi için Star TV’ye mail göndermiş. Star TV bunları da dikkate alarak yeni sezonda erkenci kuş dizisinin öğrenciler tarafından daha rahat izlenebilmesi için cumartesi günü alındığını açıklanmıştır. yeni sezonda erkenci kuş dizisine yeni günü cumartesi gününde başarılar dileriz.

Erkenci Kuş salıdan cumartesi gününe alındı

Star TV’nin ilgiyle izlenilen dizisi ”Erkenci Kuş” gün değiştiriyor! Yapımcılığını Gold Film’in, yönetmenliğini Çağrı Bayrak’ın üstlendiği; başrollerinde Demet Özdemir, Can Yaman, Öznur Serçeler, Özlem Tokaslan, Berat Yenilmez, Birand Tunca, Sevcan Yaşar, Ceren Taşçı ve Tuan Tunalı’nın yer aldığı dizi salı gününden cumartesi gününe geçiyor. Sevilen dizi 11 Eylül’de son kez salı akşamı yayınlanacak. ”Erkenci Kuş” 22 Eylül Cumartesi gününden itibaren her cumartesi 20.00’de Star TV’de! İşte yeni sezon Salı ve Cumartesi akşamı tv ekranındaki diziler:

SALI
Atv: ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’
Star TV: ‘Ufak Tefek Cinayetler’
FOX: ‘Kadın’
Kanal D: Muhteşem İkili

CUMARTESİ
Star TV: Erkenci Kuş
Show TV: Yeni Gelin
TRT 1: Kalk Gidelim
FOX: Bir Deli Rüzgar
Kanal D: İkizler

Erkenci Kuş dizisinin gün değiştirip salıdan cumartesiye alınması konusunda sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazın lütfen..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Erkenci Kuş Gün Değiştiriyor, Dizi Salıdan Cumartesiye neden alındı? (7 Yorum)

  1. Hiç fark etmez hafta içi hafta sonu olsun yeter ki erkenci kuş olsunn başka birşey istemem çok güzel harika bir dizi

  2. ingiltereden takip ettigim icin farketmiyor benim icin zaten yayinlandiktan sonra youtube yada startv den izliyorum

  3. kadın dizisinden de olabalir kadın reytingleri daha yüksek ya ondan olabilir başka sebep.
    İYİ GÜNLER

  4. Salı akşamı iple çekiyoruz cumartesi olursa reytingler düşer çok güzel bir dizi zaten perşembeye Alin bari kiralık askıda böyle yapmıştı uz star dibi biz salı idtoyoruz

Eklenme Tarihi: 6 Eylül 2018