Erkenci Kuş Sanem’in hayali Galapagos neresi Albatros nedir?

Galapagos nedir nerededir? sorusu eminiz sizlerin de merakını celbetti. Erkenci Kuş dizisinin başrolünde oynayan Sanem’in (Demet Özdemir) hayali olan yer Galapagos hakkında bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz bu konuda.. Galapagos nerede? Galapagos Adalarıyla ilgili bilgileri sizlere hemen sunalım..

Erkenci Kuş’da Geçen Galapagos nerede?

Erkenci Kuş dizisinde Sanemin sık sık bahsettiği Galapagos Büyük Okyanus’un doğusunda bulunan bir adadır ve Ekvador’a bağlıdır. Eski çağlardan beri fantastik bir ada olarak bilinir. Galapagos Adaları oldukça uzak olduğu gibi çevresiyle bağlantısı olmayan herkesten ayrı özel bir alandır. Galapagos adası Güney Amerika kıtasının batısında yer alır.

Erkenci Kuş sanem Galapagos adaları nerededir
Galapagos Adalar grubundan oluşur ve toplamda 14 büyük ada ve beraberinde 40 tane de küçük ada bulunur. Galapagos Adalarında tahmini olarak 25.000 civarında insan yaşar. Galapagos Adalarında resmi dil İspanyolcadır. Oldukça korunaklı olan ve adeta balta girmemiş cinsten bu adalarda bir çok canlı türü de yaşar..

Erkenci Kuş dizisi Sanem galapagos nedir nerededir

 

Galapagos Adalarında Albatroslar da büyük bir yer tutar. Sanemin sık sık sözünü ettiği Albatros nedir? İşte Galapagos Adalarında görülen tabi sadece orası değil bir çok yerde olan bir kuş türüdür. Galapagos Adalarında kara kaplumbağaları, pembe flamingolar gibi pek çok canlı da kendine yer bulur. Galapagos adaları, her yıl yüzlerce turistin ziyaret etmeye geldikleri önemli bir turizm mekanıdır.

Erkenci Kuş Sanemin bahsettiği Albatros kuşu nerede yaşar?

Albatros kuşu her yerde yaşar ama bu gizemli ve fantastik ada olan Galapagos Adaları, albatros kuşlarının uğrak mekanlarından birisidir. İşte Erkenci Kuş dizisinin başrolünde oynayan Demet Özdemir yani Sanemin sık sık bahsettiği ve dile getirdiği Galapagos adası ve Albatros kuşu hikayesi böyle.. Ha bu arada Albatros kuşunun en önemli özelliği şudur: Eşini bulduktan sonra asla onu bırakmaz ve hayatının tamamını onunla geçirir. Eğer bir gün eşi ölürse aska başka eş aramaz ve hayatının kalanını tek başına geçirir. İşte o sevimli Albatros kuşu:

Erkenci Kuş Sanemin söylediği albatros kuşunun özelliği

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Erkenci Kuş Sanem’in hayali Galapagos neresi Albatros nedir? (3 Yorum)

Eklenme Tarihi: 3 Temmuz 2018