Evde Doğal El Dezenfektanı Yapımı

Doğal yollarla evde ele yapımı Dezenfektan, Maske ve Kolonya yapmaya ne dersiniz? Videomuzu izleyin, malzemleri temin edin, açıklamarı okuyun ve dezenfektanlara yüksek ücret ödemeyin!

Doğal El ve Oda Dezenfektan Sprey nasıl yapılır

Tüm dünyayı kasıp kavuran virüs tehdiitleri kişisel bakımızın ne kadar önemli olduğunu daha da net bir şekilde ortaya çıkardı. Ülke vatandaşı olarak her na kadar gerek köken gerek se de inançtan kaynaklı olarak diğer ülkelere göre kişisel hijyen konusunda önde olsak ta bunlar virüslerden korunmamız için yeterli olmayabilir. Daha sert önlemlerle virüsleri karşılamalıyız. Bunun için yüksek ücretler ödemeye gerek kalmadan evde doğal el dezenfektanı, kolonya ve maske yapımını anlatacağız.

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ardından dezenfektanlara ilgi arttı. Dezenfektanların tükenmesi ve fiyatlarının bir anda artmasıyla birlikte doğal dezenfektan yapımı bilgisi arayışı da arttı. Dezenfektanlar genel olarak kuvvetli zehirlerdir; bu yüzden ancak belirli koşullarda uygulanmalıdır. Dezenfekte edilen ürünlerin doğrudan insan tarafından tüketilmesi yada kullanılması konusunda dikkatli olunmalıdır.

El için Doğal Dezenfektan nasıl yapılır?

Gerekli Malzemeler:

  • 200 ml temiz su
  • 2,5 yemek kaşığı doğal aloe vera jel
  • 23 damla limon yağı
  • 10 damla tarçın yağı 10 damla kekik yağı
  • 10 okaliptus yağı
  • 10 damla karanfil tomurcuğu yağı

Yapılışı:

Karışımı çalkayabileceğiniz kapaklı bir şişeye su ve aloe vera jeli boşaltın. Üzerlerine geriye kalan malzemeleri ekleyin ve şişenin kapağını kapatarak iyice çalkalayın. Çalkalama işleminin yanı sıra malzemeleri bir kaşık yardımıyla da karıştırabilirsiniz. Tüm malzemeler tamamen karıştıktan sonra püskürtmeli bir şişeye koyun. Hazırladığınız anti bakteriyel sıvıyı elinize sıkarak kullanabilirsiniz.

Doğal El ve Oda Dezenfektan Sprey nasıl yapılır? – 2

Gerekli Malzemeler:

  • 250 ml beyaz sirke
  • 250 ml su
  • 10 damla lavanta esansı

Sirkenin mikroplara karşı ne kadar etkili olduğunu bilmeyen yoktur. Bu video da sirke ile el ve oda spreyi hazırlayarak virüslere karşı oldukça güçlü bir dezenfekra yapmış olacaksını.

Yapılışı:

250 ml elma ya da beyaz sirkeye eşit oranda soğuk su koyun. İçerisine on damla kadar bergamot ya da lavanta esansı ekleyin. Bu kadar basit! Spreyimiz hazır. Bu karışımı sprey şişesine koyup çalkalayın ve el, vücüt ve oda için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.