Ferhatla Şirinde Ferhat Dağı Niçin Delmiştir? Su Getirmek için

Ferhatla Şirinde Ferhat Dağı Niçin Delmiştir? Su Getirmek için

Ferhat Dağı Niçin Delmiştir

Anadolu halkı Amasya civarında, suyun bol olduğu yörede, bir yudum su için, insanın böylesine uğraşıp, dağları delme nedeninin Sevdiğine Su bulma olduğuna inanmış, bunun sevdiğine kavuşamamış bir aşığın işi olabileceğini düşünüp, bu ünlü kanalı efsaneye bağlayıp Ferhat Su Kanalı olarak isimlendirmiştir.. Ferhatla Şirinde Ferhat Dağı Niçin Delmiştir? SU BULMAK İÇİN DELMİŞTİR..

Umut Ulaş Tarhan Kim milyoner olmak ister 1 eylül

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi olan Umut Ulaş Tarhan, ocak ayında dört aylık değişim programına katılarak Amerika’ya gitmiş. Amerika’ya gitmek için 60.000 TL kredi çektiğini söyleyen Ulaş Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla kredi borcunu ödemek istediğini söylüyor.

Şen Neşeli Güleç anlamındaki Kelime Handan Gülten Nalan Ceren

Şen Neşeli Güleç anlamındaki Kelime Handan Gülten Nalan Ceren Doğru Cevap: Handan Handan kelimesinin Osmanlıca – Türkçe sözlükte anlamı handan / handân / خندان / خَنْدَانْ Gülen, gülücü, mesrur. (Farsça) Gülen anlamlarına gelir. Doğru cevap da Handan olacaktı..

Evli ve iki çocuk annesi olan 57 yaşındaki yarışmacımız Sema Dizdaroğlu, yarışmaya Kastamonu’dan katılıyor. Otuz yedi yıldır Kastamonu halk eğitim merkezinde makine ve el nakış öğretmenliği yapan Sema Hanım, yarışmada 30.000 TL kazanmayı hedefliyor. Yarışmacımız, ödül kazanması durumunda, bu parayla borçlarını ödemek istediğini söylüyor.

Sema Dizdaroğlu Kim milyoner olmak ister 1 eylül

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ferhatla Şirinde Ferhat Dağı Niçin Delmiştir? Su Getirmek için (1 Yorum)

  1. ❤️FERHAD VE ŞİRİN DASTANI❤️FERHAD VE ŞİRİN DASTANINDA GÖSTERİLİR FERHADIN KARŞISINA ŞERT KOYULAR EĞER ŞİRİNLE BİR OLMAK İSTEYİRSENSE DAĞI DEL SU ÇIKAR FERHAD❤️AŞKIMDAN❤️UZAK OLAMARAM SONRA KÜLÜNÇLE DAĞI DELİR DAĞDAN SU GELİR FERHAD DURUP DURARKEN DAĞI DELMİR Kİ SU GELSİN SADEÇE SEVDİYİ KIZ ÜCÜN YAPIR FERHAD ŞİRİN AŞKI ÜCÜN HER ŞEY YAPARDI FERHAD VE ŞİRİN DASTANIN SÖZLERİ☀️TÜRK KOMUTANIN☀️DİLİNDEDE SÖYLENİLMİŞDİ FERHADAM ŞİRİN ÜCÜN DAĞLAR YARARAM

Eklenme Tarihi: 1 Eylül 2018