Film Gibi Hayatlar Sunucusu Hülya Koçyiğit Kimdir ?

TRT2 kanalında sunulan Film Gibi Hayatlar programının sunucusu kimdir? Yeşilçam filmlerinden tanıdığımız usta oyuncu Hülya Koçyiğit kimdir merak ediyor musunuz? Son zamanlarda aktif film ve dizilerde yer almayan ancak Türkan Şoray kadar ünlü Kadir İnanır ile sayısız filme imza atmış başarılı oyuncunun programı TRT2 kanalında yayınlanıyor. Hep birlikte Film Gibi Hayatlar sunucusu kimdir yakından tanıyalım.

Film Gibi Hayatlar Sunucusu Hülya Koçyiğit Kimdir ?

Hülya Koçyiğit Kimdir ?

12 Aralık 1947 doğumludur. 72 yaşında olmasına rağmen güzelliğini kaybetmeyen her zaman bakımlı oluşu ile yaşıtlarına taş çıkartan Hülya Koçyiğit’in deneyimlerini biraz hatırlayalım. Annesi’nin 15 yaşında Hülya için hamile kaldığını 16 yaşında iken dünyaya getirdiği Hülya’nın annesi rahmetli olmuştur. Babası ise Hülya doğduğunda sadece 22 yaşındaydı. İstanbul’un yerlisi diyebiliriz. Üsküdar Kuzguncuk’ta doğmuştur. Aile içerisindeki üç kız çocuktan en büyüğüdür. Feryal ve Nilüfer’in ablasıdır. 1948 yılında Bağlarbaşı’nda bir daireye taşınmışlardır. Babalarının mütevazi bir maddi durumu vardı. Nilüfer okumaya çok hevesliydi. Henüz beş yaşındayken okula gitmek için her gün ağlıyordu. O yıllarda yasalarımız 6 yaşından itibaren okula başlamasına izin verdiği için gidememişti. Ailesi okul müdürü ile konuşmuş ve yaşını büyütme fikrini vermişti. Mahkemeye okula gitmek için yaşını büyütme davası açan Koçyiğit ailesi çok farklı sonuç ile karşılaşır. Hülya’nın yaşını aynı bırakan hakim, özel karar ile Hülya’nın okula gitmesi için karar verir. Böylece beş yaşında hakim izni ile okula kaydını yaptırmıştır.

Hülya Koçyiğit Kimdir ?

Hülya o yıllarda sürekli sınıfta dans ediyor şarkılar söylüyordu. Okulun müzik koluna katılması için öğretmenleri aracılık etti. Oyunculuk o yıllarda onun içerisindeki enerjiyi göstermeye başlamıştı. Okulca gittikleri sirki izlerken çalan müziğe dayanamayan ve sahneye atlayan küçük Hülya bir anda dans ederek farklı bir hava oluşturmayı başarmış ve yöneticiler tarafından göze çarpmıştır. Sahne ve oyunculuk alt yapısı onun içinden gelmektedir.

Film Gibi Hayatlar programının sunucusu kimdir ?

Ankara Devlet Konservatuarı o yıllarda bale bölümü için öğrenci alınacağını ilan eder. Koçyiğit ailesi bu habere çok sevinir. Güvendikleri kızlarını hemen ön elemelerin yapıldığı Taksim’deki Galatasaray Lisesi’ne götürürler. O yıllarda nereden bilsinler ileride Film Gibi Hayatlar sunucusu olacağını… İngilizlerin jüri üyesi olduğu 310 kişinin ön elemelere katıldığı yarışma programından seçilen dokuz çocuktan birisi Hülya Koçyiğittir. Henüz yedi yaşında iken Ankara’da Devlet Konservatuvarı okuluna kaydı yapılmış ve annesinden ayrı yatılı bale eğitimi almaya başlamıştır. O yıllarda okulun en küçüğü idi. Eğitim gördüğü sınıf arkadaşları 11-12 yaş grubunda idi.

Film Gibi Hayatlar programının sunucusu kimdir ?

Üçüncü sınıfta babası Ankara’da okuldan almış ve yalnız kalmasına daha fazla dayanamamıştır. Tek başına hem ilk okula hem bale için Ankara Devlet Konservatuvarına giden kız çocukları için baba endişe duymuştur. İstanbul’da iyi bir müzik eğitimi için kursa yazdırılmış aynı zamanda okuldan tayin edilmiştir. Artık Hülya tekrar ailesi ile birlikte yaşıyor ancak konuştuğu İngilizce aksanı ile etrafındaki herkesi şaşırtıyordu.

Film Gibi Hayatlar programının sunucusu kimdir ?

Başarılı yetenek büyümüş ve 1964 yılında Erol Taş tanışmıştır. Kardeşi Nilüfer ablasından önce medya dünyasına girmiş Bir Yetim’in Hasreti filminde rol almıştır. Hülya’nın yeteneği ise o yıllarda henüz keşfedilmemiştir. Hülya kardeşinin rol aldığı filmin çekimlerine gittiğinde Gülistan Güzey ile tanışır. Film dünyasında ilk adımı Gülistan Güzey ile birlikte atar. Şuan Yeşilçam denildiğinde onlarca filmi olan ilk on sanatçıdan birisidir.

Film Gibi Hayatlar Sunucusu Kimdir ?

TRT2’de yayınlanan Film Gibi Hayatlar sunucusu kimdir merak ediliyor. Bazılarımızın 72 yaşındaki halini hatırlayamadığı ancak sesini duyunca kimdi diye düşündüğü o güzel Yeşilçam oyuncusu kimdir ? Şimdilerde yeni programına Türkiye’nin usta oyuncularını davet ediyor Yeşilçam hakkında sohbetler etmektedir. Eski Türk Film’lerinin baş karakteri olan Hülya Hanım kadar tecrübeli deneyimli ve bilgili daha sanatçı zor bulunur. Ülkemize gelmiş muhteşem bir insandır. Kendisini Film Gibi Hayatlar sunucusu olduğu için tebrik ediyor ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Film Gibi Hayatlar Sunucusu Kimdir ?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.