FOX’un Baraj Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi Şehir ve Baraj?

Fox TV’nin salı akşamları için yeni dizisi nerede çeliyor biliyor musunuz? Hangi şehirde çekiiyor? Dizinin adını aldığı baraj hangisi?

FOX Baraj Dizisi Nerede Çekiliyor - Hangi Şehir ve Baraj

Türkan Şoray ve Tarık Akan’ın başrollerini paylaştığı eski Türk Filmi “Baraj” ın dizi versiyonu olarak ekran karşısına çıkan yapım ekranara fırtına gibi girmeyi başardı. Peki, bu dizinin çekim yeri bilgileri neler bakalım.

BARAJ DİZİSİNİN ÇEKİLDİĞİ ŞEHİR, İLÇE ve BARAJ

Türkan Şoray ve Tarık Akan’ın başrollerinde oynadığı efsane film “BARAJ” ın dizisi Sakarya’da çekiliyor. Diziye ismini veren baraj ise Sakarya ilinin Akyazı ilçesine bağlı Ballıkaya mahallesinde bulunan Ballıkaya Barajı. Dizinin sahnelerinin büyük bölümüm Ballıkaya Barajı şantiyesi ve çevresinde çekilmektedir.

BALLIKAYA BARAJI – SAKARYA

Sakarya ve Kocaeli’nin içmesuyu ihtiyacını karşılamak ve enerji üretimi amacıyla Sakarya ili Akyazı ilçesinde Mudurnu çayı üzerinde yapılan Ballıkaya barajı,  silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) baraj tipindedir. Baraj yüksekliği 100 m, kret boyu 370 m, derivasyon tüneli 6 m çapında ve 360 m boyundadır. Baraj toplam gövde dolgu hacmi 900.000 m3 tür. Proje bedeli 120 milyon TL dir. Baraj su tutmaya başlamıştır.

Baraj Dizisi - Sakarya Akyazı Ballıkaya Barajı

Baraj Dizisi - Sakarya Akyazı Ballıkaya Barajı

Baraj Dizisi - Sakarya Akyazı Ballıkaya Barajı

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.