Fox Tv Dizisinin Yeni Başlayan Dizisi “ Bir Aile Hikayesi “ nin konusu nedir?

Fox Tv Dizisinin Yeni Başlayan Dizisi “ Bir Aile Hikayesi “ nin. konusu nedir? Dizinin Adı neden Değişmiştir ? Oyuncuları kimdir ? Oyuncuların Dizi Analizleri

Önce ismi Hayat Gibi olarak açıklanan dizi çekimlerine 2018 Kasım ayın da başlamıştır. ilk bölüm çekildikten sonra çekimlere bir süre ara verilmişti. 6 Şubat 2019 da yeniden başlayan çekimlerde ise dizinin ismi değişmiş ve Aile olmuştu. This İs Us isimli Amerikan yapımı dizinin uyarlaması olacak dizinin resmi tanıtımı ise 19 şubat salı akşamı yapıldı ve son kez karar verilen isim “Bir Aile Hikayesi” oldu.

Bir Aile Hikayesi dizisinin yapımcılığını Med Yapım’dan Fatih Aksoy üstlenmiştir. yönetmenliğini ise son olarak Anne ve Kadın dizilerinde de görev alan Merve Girgin  yapacak. Dizinin uyarlama senaryosu ise daha çok tiyatro oyunları yazarlığı ile bilinen Deniz Madanoğlu yapacaktır.

Bir Aile Hikayesi  dizisi üç ülkede aynı anda yayına başlayacak ve dizinin başrollerini Songül Öden, Birkan Sokullu, Olgun Toker, İrem Sak, Duygu Yetiş ve Alper Saldıran üstlenecektir. Türkiye’nin en önemli isimlerinin yer alacağı Bir Aile Hikayesi  dizisinin cumartesi akşamları Fox TV de yayınlanacaktır.

Bir Aile Hikayesi Dizisi Konusu

Bir Aile Hikayesi dizisinde tesadüf eseri karşılaşan ve aynı gün doğan üç farklı kişinin bir aile olmayı başarması ve bir birlerine destek olmaları sımsıcak bir hikaye eşliğinde anlatılıyor.
Aile dizisinde Cem mutlu bir hayatı olan ve üçüz çocuk beleyen heyecanlı bir baba olarak karşımıza çıkarken yine aynı gün doğan Berk bir dizi yıldızı ama son dönemde dizileri tutmamış ve bunalıma girmiş biri. Cem’in yanında kiloları ile başı dertte bir kadın.  Aynı gün doğan üçüncü karakterimiz ise eşi ve çocukları ile mutlu ancak kendisini terk eden babası ile yüzleşmek zorunda kalmış ve sıkıntılanmış bir adam olacak. Bu üç karakter 36. yaş günlerinde büyük bir tesadüf tarafından bir araya getiriliyorlar ve aralarında güzel bir bağ kurarak hem bir birlerine destek oluyorlar hemde aile olmayı başarıyorlar.

Bir Aile Hikayesi Oyuncuların dizide hayat verdikleri karakterler nedir ?

Celil Nalçakan (Cem)

Cem Reyhan ile mutlu bir evlilik yaşar. Cem’in eşi  Reyhan üçüz bebek dünyaya getirmek üzeredir; ancak doğumda bir bebekleri ölür ve bir kız ve bir erkek bebekleri dünyaya gelir. Cem Reyhan’ı koşulsuz ve sonsuz sever.

Songül Öden ( Reyhan )

Reyhan erken doğum yapan ve ikiz çocuk sahibi olan bir anne. Kocasını çok seven Reyhan’ın evde en büyük yardımcısı eşi Cem’dir. Reyhan aslında çok zengin bir ailenin kızıyken Cem’e aşık olmuş ve artık vefakar bir eş olarak hayatına devam etmektedir. Aslında üçüz bebek dünyaya getirmeyi beklerken birini doğumda kaybetmiştir ve bunun psikolojisinden bir türlü çıkamamıştır.

Birkan Sokullu ( Berk )

Berk büyük bir çikolata firmasının değişmeyen yüzüdür; ancak uzun soluklu bir anlaşma imzaladığı için firma onu başka bir projede yer almaması konusunda kısıtlar. Berk’i herkes çikolata reklamından tanısa da ismini kimse bilmez; herkes onu gofret güzeli olarak tanır. Berk başka projelerde yer almak ister ama firma sözleşme gerekçesi ile bunu kabul etmez. Kendini kaybeden Berk reklam firmasının patronu ile kavga eder ve artık hiç bir firmadan oyunculuk teklifi alamaz bu nedenle büyük bir psikolojik bunalımın içindedir. Berk ve Beste ikiz kardeşlerdir.

Elçin Efecan ( Beste )

Beste çocukluğundan beri kiloları ile başı dertte olan bir kızdır. Berk’in ikiz kardeşi olan Beste aslında güzel bir kız olsa da kiloları yüzünden asla kendini beğenmez. İyi bir anne olamayacağını ve iyi bir eş bulamayacağını düşünün Beste’nin en büyük destekçisi ikiz kardeşi Berk’e. Berke’nin asistanlığı tek işi.

Seren Şirince ( Derya )

Derya başarılı bir tiyatro oyuncusudur; güzelliği ve sıcak tavırları ile harika bir insandır. Dizilerde oynamayı reddeden Derya kirasını bile ödemekte zorlanmaktadır; ama sanata ve sanatçıya aşıktır. Özellikle Berk gibi burnu havada adamlara hiç tahammülü yok ama ona aşık olmaktan da kendini alamayacakAlper Saldırgan (Erdem)

Erdem büyük bir depresyonun ardından her şeyini kaybetmiş ama yaşama sevincini kaybetmemiş bir adamdır. Pasta yaparak  yeniden hayata tutunmayı başaran yakışıklı Erdem tatlıya ve eğlenceye çok düşkünken acıyla hiç arası yoktur. Hayatında artık hiç bir acıyı istemeyen Erdem kendi pastahanesini açmıştır ve mutludur.  Kötü günlerinde kalbi çok kırılan Erdem artık yeni birine güvenemeyeceğini düşünüyor.   Bakalım Erdem’in akılını kim başından alacak ve onu kendine aşık edecek.

Olgun Toker (Mahur)

Mahur çok zengin bir aileye evlatlık verilmiştir. Babası onu daha bebekken cami avlusuna bırakıp kaçmıştır. Mahur şimdi çok zengin bir adamdır. Karısı ve çocukları ile mutlu bir aile babası olan Mahur bir süredir herkesten habersiz gerçek babasını bulmaya çalışmaktadır ve öz babasını doğum gününde bulmuştur. Mahur yaşadıklarında sonra herkesten daha çok başarmak zorundaymış gibi hissediyor.  Çok iyi olmaya çalışmak Mahur’u biraz yormuştur. Babasının ölecek olduğunu öğrenmesi ile babasına bakışı bir anda değişir.

İrem Sak ( Müjde)

Müjde Mahur’un eşidir. Mahur ile mutlu bir evlilikleri vardır. Müjde kendinden emin, sezgileri kuvvetli ve cengaver bir annedir. Kocası Mahur’u çok iyi tanıdığı ve zaaflarını iyi bildiği için hep en doğru zamanda müdahale eder ve eşini sıkıntılardan kurtarır. Müjde duygularıyla hareket etmekten ziyade aklıyla kararlar alır ve yüzleşmekten kaçınmaz. Lafı eğip bükmekten hoşlanmayan Müjde her zaman dürüstlükten yanadır eşinden de bunu bekler.

Ali Seçkiner Alıcı ( Şakir )

Şakir Mahur’un biyolojik babasıdır. Mahur’u cami avlusuna bırakmıştır. Şakir çok iyi bir kemancıdır ama bir türlü hayatını düzene sokmayı başaramamış ve yanlış yollara sapmıştır. Şakir’in hayatı pişmanlıklarla doludur ve kanser hatalığı ile mücadele ederken karşısına çıkan büyük bir sürpriz ona yaşamak için sebebi olur; artık Mahur onu ailesine almıştır.

Serkan Ercan ( Nedim )

Nedim Cem’in en yakın arkadaşı ve dert ortağıdır. Nedim ve Cem’in gençlikleri de beraber geçmiştir; aslında Nedim Cem’in kader arkadaşıdır; çünkü beraber aşık olmuşlar, aynı zamanlarda evlenip baba olmuşlar. Nedim’in Cem’den sakladığı büyük bir sırrı vardır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2019