Game of Thrones 8. sezon ne zaman? Final sezonu ne zaman? Final tarihi belli oldu!

Game of Thrones Final sezonu olan 8. sezonun yayın tarihi belli oldu;

Dünyanın hemen her yerinde büyük bir izleyici kitlesine sahip Game of Thrones dizisi final sezonu yayınlandı mı? Game of Thrones final sezonu ne zaman? Game of Thrones kaçıncı sezonda final yapacak? Game of Thrones 8. sezon yayın tarihi belli oldu mu? Bu haberimizde tüm bu soru işaretlerine tek tek açıklık getireceğiz.

https://dizihaberi.tv/wp-content/uploads/2018/11/game_of_thrones_wallpaper_ice_by_mattze87-dbk5a5s.jpg

Game of Thrones Ne Demektir? Konusu Nedir?

Game of Thrones’in kelime anlamı Taht Oyunları‘dır. Dizi David Benioff ve D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik bir televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO‘da yayınlanmaktadır. George R.R. Martin‘in epik fantezi serisi olan Buz ve Ateşin Şarkısı‘ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır. Filmin konusunu ise şu şekilde özetleyebiliriz;

Yazların onlarca yıl, kışların ise bir ömür sürebildiği bir diyar, içten içe nifakla ve entrikayla kaynamaktadır. Köklerini saldıkları topraklar kadar soğuk ve sert olan Starklar’ın kalesi Kıştepesi’nin kuzeyinde, Yedi Krallık‘ı koruyan Sur’un ardında tekinsiz güçler toplanmaktadır. Kuşkulu bir ölümün ardından kralı ve dostu tarafından saltanat makamı olan güneye çağrılan Eddard Stark kendisini Demir Taht‘ı arzulayanların baş döndürücü entrikalarının arasında bulur. Dostuyla düşmanını, gerçekle yalanı ayırt edemez olan Eddard’ın ne kıyısında yürüdüğü uçurumdan, ne de Ejderkrallar‘ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşlerin taştan ejder yumurtaları ve soylu atların sırtında serpilen iktidar düşlerinden haberi vardır. Kış, Starklar ve yandaşları için olduğu kadar Yedi Krallık için de uğursuz alametlerle gelmektedir. Taht mücadeleleri her zamankinden daha sert geçecektir.

https://dizihaberi.tv/wp-content/uploads/2018/11/gameofthrones-1538739276.jpg

 

Game Of Thrones Nerede Çekilmektedir?

Dizi Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas‘taki mekanlar ile Belfast‘taki bir stüdyoda çekilmektedir. İlk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde HBO’da yayınlanan dizinin yedinci sezonu tamamlanmıştır. Şu sıralar filmin hayranları tarafından 8. sezonun ne zaman yayınlanacağı ve final sezonunun hangisi olacağı büyük bir merak konusudur.

https://dizihaberi.tv/wp-content/uploads/2018/11/cq5dam.web_.1200.675.jpeg

Game of Thrones Final sezonu ne zaman yayınlanacak?

Dizide en gizemli ve sevilen karakterlerden biri olan Arya Stark‘ı canlandıran Maisie Williams, Game of Thrones dizisi 8. sezonu yayın tarihi ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Maisie Williams, 8. sezon bölümlerinin 2019 Nisan ayında yayınlanmaya başlayacağını şu sözleriyle duyurdu; “Aralık’ta prodüksiyonu bitirip yeni sezonun ilk bölümünü 2019 Nisan’da yayınlamayı düşünüyoruz. İlk bölüm nisanda başlayacak, 8. sezon tam anlamıyla hazırlanması 4 ayı bulacak. Özellikle montaj işlemi oldukça zorlayıcı. Bu sezonun yeteneklerimizi ve yapabileceklerimizi gösterdiğimiz bir sezon olmasını istiyoruz”.

Game-Of-Thronesun-8.-Sezonu-Hakkında-Bildiğimiz-Her-Şey-Ve-Yayın-Tarihi-3

Game of Thrones’un Final Sezonunda Bizi Neler Bekliyor?

Yeni sezon fragmanında Jon Snow ve arkadaşları keşif amacıyla Akgezerlerin bulunduğu yere gidiyor. İki ordunun karşılaşmasıyla kılıçlar çekiliyor ve hemen ardında Jon Snow’un bir Akgezeri yakaladığı ve diğer herkesin nasıl bir tehlikenin yaklaştığını görmeleri için onu tüm krallıklara götürmeye çalıştığı görülüyor. 7’nci sezonun son sahnesinde büyük duvarın Akgezerler tarfından yıkıldığını görmüştük. Heyecanın böylesine dorukta bırakıldığı son sezondan sonra gelecek olan yeni bölümler herkes için büyük bir merak konusu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2018