Gerçek adı kitapçık anlamına gelen Grafidion olan ve Osmanlı devletinde akrabazin olarak bilinen kitapların içeriğinde hangisi vardır?

13 Mayıs 2019 günü Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan sorular ve cevapları. Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasına Nasıl Katılınır? Bu akşam ekranlarda olan yarışmayı takip edenler yarışmaya nasıl katılacaklarını merak ediyorlar, Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasına katılmak için öncelikle yapmanız gereken buradaki siteye girerek formu doldurup göndermeniz : https://www.atv.com.tr/milyoner/form formu doldurduktan sonra size geri dönüş mutlaka olacaktır.

Kim Milyoner Olmak ister yarışmasına katılan Yusuf Dinar İşgören Eskişehir’den katılıyor. Tenis antrenörlüğü ve dans eğitmenliği yapıyor, aynı zamanda müzikle uğraşıyor hobi olarak sokaklarda müzik çalarak oradan kazandığı geliri ihtiyaç sahiplerine bağışlıyor.Yarışmaya annesi Kezban hanım ve kardeşi Yusuf ile gelen yarışmacı bakalım kritik soruya doğru cevap verebilecek mi?

 

Tertemiz anlamına gelen kelimenin doğru yazılışı hangisidir?

C: Pürüpak                        D: Pirüpak (Doğru cevap)

2010’da Kaliforniya’da kaybolan ve İngiliz aksanıyla İngilizce konuşan Nigel adlı papağanın dört yıl sonra bulunduğunda hangi dilde konuştuğunu görülmüştür.

Doğru cevap A) İspanyolca

 

Grekçe adı kitapçık anlamına gelen Grafidion olan ve Osmanlı devletinde akrabazin olarak bilinen kitapların içeriğinde hangisi vardır?

 

Doğru cevap B İlaç Formülleri

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2019