Gülperi Dizisi Kadirin Kızı Artemis’i Kim Oynuyor? Artemis’in Hastalığı Ne?

Gülperi Dizisi Kadirin Kızı Artemis’i Kim Oynuyor Bilgileri.. Gülperi dizisi Show TV ekranlarında yayınlanmaya başladı.  Gülperi dizisi yayın hayatına başladı. Gülperi dizisinin genç oyuncuları merak konusu oldu. Dizide tecrübeli oyuncuların yanı sıra genç oyuncularda oldukça başarılı bir performans sergiliyor. Bizler de bu konumuzda sizlere Kadir’in kızı olan Artemis hakkında bilgi vereceğiz. Gülperi dizisinin oyuncusu olan Artemis kimdir? Gerçek adı nedir? Daha önce hangi dizilerde rol aldı? Bir diğer merak edilen konuda Artemis hastalığı ne?

Gülperi dizisindeki Artemis Kadir ve Şeyma’nın tek çocuğudur. Küçüklükten itibaren zengin ve varlıklı olarak büyümüştür. Artemis babasını çok sevmektedir. Ancak annesi ile aralarında bazı sorunlar vardır. Artemis’in annesi Şeyma, küçük yaşta kendi annesini kaybetmiştir ve üvey anne elinde büyümüştür. O yüzden anne sevgisini bilmemektedir. Kendi kızı ile arasında bağ kurmak da zorlanır ve Artemise tamamen bir baskı unsuru olur.  Artemis annesini memnun etmek için sürekli başarılı olmak zorunda hisseder kendisini.

Bu yüzden de kendisini sürekli yetersiz olarak hisseder ve bu duygu çıkmazı onda hastalığa sebep olur. Artemis’te yeme problemi başlar, Artemis’in annesi ve babasının bu yeme problemi olarak adlandırılan Blumia hastalığından haberi yoktur. Babası Artemis’e sevgi gösterir, annesi ile arasındaki bağ kurmaya çalışsa da Artemis ve annesi arasındaki bağ maalesef baskıdan ibarettir.

Tims&B Yapımın yapımcılığın yayınlanan Gülperi dizisinde Artemis’in annesi olan Şeyma da çok normal psikoloji ile büyümüş bir çocuk değildi.  Şeyma’nın annesi küçük yaşta vefat etti. Babası başka bir kadınla evlendi ve Şeyma da babasının sevgisini kazanmak için sürekli başarılı olmak zorunda hissetti kendisini aynı Artemis gibi. Hukuk fakültesini kazandı ve Kadir ile orada tanıştı.

Üniversiteden sonra evlenen Kadir ve Şeyma’nın tek bir çocuğu var o da Artemis.  Şeyma çocuğunun kendi yaşadıklarını yaşamaması için avukatlığı bırakır ve Artemis ile ilgilenir. Ama işi bırakması onun da psikolojisinin bozulmasına sebep olur. Kendi ev hanımı olurken eşi Kadir her geçen gün daha başarılı bir avukat olmaktadır. Kızı ile anne kız ilişkisi kurmak yerine sürekli onun başarılı olmasını isteyen ondan beklentileri olan bir kadın haline dönüşür. Bu da Artemis üzerinde baskı yapar ve bu baskı Artemis’te yeme problemi hastalığına sebep olur.

Blumia  hastalığı nedir belirtileri nelerdir?

Blumia Hastası olan kişiler yemek yemekten kaçarlar. Çünkü yemek yiyince şişmanlayacaklarından korkarlar ve yemek yemezler. Yemek yeseler bile bunu kusarak geri çıkarıp kendilerini rahatlatırlar ama vücut buna alıştığı için bundan sonra her yediğini kusmak ister. Bu hastalığa manken hastalığı denilebilir. Çünkü zayıf kalmak için sürekli yediklerini kusuyorlar. Bir zamanlar televizyonda ve haberlerde bu hastalığı çokça görmüştük.

Gülperi dizisinde Kadirin kızı rolünü oynayan Artemis’in gerçek adı Ezgi gör. Ezgi gör oldukça genç bir oyuncu ve Boyner reklam filminde rol aldı.  Ezgi gör daha önce El Yazısı adlı sinema filminde rol aldı. Ajans Tubataçan oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışıyor.

Ezgi Gülperi dizisi ile ilk kez televizyon dizisinde rol alıyor kendisine başarılar diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 21 Eylül 2018