Gülperi Dizisi Ne Zaman Final Yapacak, Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Show TV ekranlarında cuma günleri yayınlanan Gülperi dizisi ilk bölümleri ile oldukça iyi reytingler alarak hem kanalın hemde yapımcının yüzünü güldürmeyi başardı. diziyi izleyenler Gülperi dizisinin ne zaman biteceğini kaçıncı bölümde final yapacağını merak etmeye başladılar. Bizde merak edenler için Gülperi Dizisi Ne Zaman Final Yapacak, Kaç Bölüm Yayınlanacak? sorusuna bu konumuzda cevap vermeye çalışacağız.

İlk bölümü ile 14 eylül cuma günü Show TV’de ekrana gelen Gülperi dizisi farklı konusu ve oyuncu kadrosu ile oldukça ilgi gördü. 2. bölümü ise 21 Eylül Cuma günü Show TV ekranlarında yayınlanmaya devam etti. 3. Bölümü 28 Eylülde Show tv de yayınlanan dizinin 4. bölümü 5 Ekim cuma günü yayınlanacak. ilk 3 bölümde seyircinin ilgisi ve alakası dizi yapımcısının ve kanalı memnun ederken izleyenler dizinin ne kadar süreceğini kaç bölüm yayınlanacağını yorumlarda bizlere sormaya başladılar.

Gülperi Dizisi Kaç Bölüm Sürecek Yayınlanacak?

Gülperi dizisinin kesin olarak sözleşme yapmadığını ve şu kadar bölüm devam edecek diye Bir anlaşmayla başlamadığını Öncelikle belirtmek isteriz. Bildiğiniz gibi dizi sektörü devam ettiği müddetçe aldıkları reytinge göre Kanal ve yapımcı tarafından devam edip etmeyeceği görüşülüyor. Eğer düşük reytingli ise genellikle kısa sürede erken final kararı alarak ekrana veda ederken eğer reytingleri yüksek ise dizinin ömrünü uzun oluyor.

Gülperi Dizisi Ne Zaman Final YapacakGülperi dizisi ekrana geldiği günlerde oldukça iyi reyting olarak en azından 1 sezon boyunca devam edeceğini bizlere göstermiş oldu. Ancak Show TV’nin reytingleri düşen diziye tahammülü olmadığı için reytingler eğer düşmeye başlarsa Gülperi dizisinin de kısa sürede erken final yoluna gideceğini rahatça söyleyebiliriz. Bu konuda Show TV biraz katı davrandığı için dizilere çok fazla acımıyor ve şans tanımıyor.

Show TV en son Keşke hiç büyümeseydik isimli diziyi 4 hafta yayınlandıktan sonra 5. haftasında erken final yapmak durumunda bıraktı. Dizinin reytingleri iyi olmadığı için ilk 20’ye giremediği için erken final kararı alan Show TV geçtiğimiz sezonda yüz yüze isimli dizi 2. bölüm yayından kaldırılmıştır. daha birçok diziyi acımayı kısa sürede erken final yaptıran Show TV Gülperi dizisinin reytingleri düşerse kısa sürede erken final kararı almasına ön görebiliriz.
Ancak Gülperi dizisi hem oyunculuk kalitesi hem de senaryosu bakımından insanların ilgisini çeken bir dizi görünümünde. Ayrıca Gülperi dizisinin çekildiği yerler oldukça merak ediliyor ve Gaziantep’te neresi diye merak eden izleyiciler sitemize açtığını konulara geliyorlar. Oldukça ilgi gören Gülperi dizisinin son reytinglerini birlikte bakmak istiyoruz:

3. Gülperi 28 Eylül 2018 Cuma Reytingleri 4.66 12.05
2. Gülperi 21 Eylül 2018 Cuma Reytingleri 5.60 14.84
2. Gülperi 14 Eylül 2018 Cuma Reytingleri 5.00 14.13

Görüldüğü üzere geçtiğimiz sezondan beri devam etmekte olan İstanbullu gelin, aşk ve Mavi gibi dizileri geride bırakan Gülperi oldukça iyi bir başlangıç yaparak hem Show TV’nin hem de yapımcısının yüzünü güldürdü. bundan sonra da aynı başarıyı göstermeye devam edecek olursa bu sezon sonuna kadar kesinlikle devam edecektir, bu da en az 35 bölüme denk gelmektedir.Gülperi Dizisi Ne Zaman Final Yapacak, Kaç Bölüm Yayınlanacak

Gülperi dizisi kaç bölüm devam edecek sorusuna Şimdi de en az 35 bölüm devam edecektir diye tahmin yürütmemiz oldukça gerçekçi bir sayı olacaktır. Ancak izinin reytingleri İyi devam ederse Sezon sonunda final yapmayacak bir sonraki sezon yani İkinci Yeni sezonda da Gülperi dizisi devam etme kararı alacaktır. Eğer Gülperi 2. sezonda da yayınlanırsa o zaman bölüm sayısı 70 civarında olacaktır. Elbette dizilerin ne zaman final yapacağını kestirmek oldukça güç ancak izleyicinin ilgisini çeken ve oyunculukları kaliteli olan diziler genetik ve uzun ömürlü oluyor.

Örneğin geçen sezon Show TV’de başlayan Çukur dizisi kalitesini konuşturdu ve pazartesi günleri 1. sırada bulunan söz dizisine fark atarak reytinglerde birinci olmaya başladı.Böylelikle hem Show TV’nin uzun süre yayınlamaya devam edeceğiz olurken hem de 2. sezonda da bomba gibi ölümlerle kaldığı yerden devam etme şansını buldu. Ancak iyi reyting alamayan ve izleyiciyi diziye çekemeyen diziler Örneğin Keşke hiç büyümeseydik dizisi gibi diziler kısa sürede ekran macerasına bitiriyor ve erken final yapmak zorunda kalıyorlar.

Gülperi Dizisi Ne Zaman Final Yapacak, Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Sonuç olarak sorumuzu tekrar sorup yanıt vermek gerekirse Gülperi dizisi kaç bölüm sürecek sorusuna eğer sadece 1 sezon devam edecekse 35 bölüm Eğer iki sezonda da devam ederse Gülperi 70 bölüme kadar devam edecektir. Gülperi dizisi ne zaman final yapacak ekrana veda edecek sorusuna da reytingleri oldukça iyi giden dizi sezon sonuna kadar devam edecektir. Yani 2019 Haziran ayında final yapabilir. Ama reytingleri iyi giderse 2. sezonda da Show TV’de devam eder, böylelikle dizi 2020 yılının Haziran ayına kadar devam etme şansını bulur.

Gülperi Dizisi Kaç Bölüm Yayınlanacak

Şimdilik Gülperi dizisi ile ilgili yorum ve görüşlerimiz böyle. Ancak eğer dizinin reytinglerinde büyük bir düşme yaşanırsa bu tahminlerimiz alt üst olma ihtimaline de sahip.Yarın bir gün Gülperi’nin reytingleri hızla düşerse kısa süre sonra Show TV ekrandan kaldırabilir Öyle bir ihtimali de her zaman göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Sizler de yorum ve görüşlerinizle Gülperi dizisinin geleceği hakkında yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Gülperi Dizisi Ne Zaman Final Yapacak, Kaç Bölüm Yayınlanacak? (7 Yorum)

  1. Ailemizle izlediğimiz diziyi bitirmenin anlamını anlamadık Gülper ,Kadir diğerleri hepsi muhteşem BİTİRMEĞİN

  2. Birkac kez baktim ama dizi Istanbul’a gelince biraktim.Artik insanlar Istanbulda cekilen dizilerden bikti baksaniza Hercai nasil izleniyor cunku yerler cok enterasan!

  3. Güzel bir dizi mašallah emeginize saglik Gülperimiz avukatla dunya evine girerlerse dahada güzel olur bence. Evlenmeselerde bu diziyi bošuna seyretmišiz derim ben hak etdiler çünkü. Final çabuk olursada üzülürüm

Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2018