Gülperi Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi il İlçe Köy, Manzaralı Yerler Neresi?

Gülperi Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi il İlçe Köy, Manzaralı Yerler Neresi? Show tv yeni sezon için hazırlıklara başladı. Gülperi dizisi de Show tv nin yeni sezon projeleri arasında. Gülperi dizisinin başrol oyuncuları ile anlaşma sağlandı. Gülperi dizisi diğer oyuncuları için cast çalışmaları devam ediyor. Dizinin ilk bölümü 14 Eylülde Show tv de ekrana geldi. Dizinin nerede çekildiği mekanların nereler olduğu çok merak edildi. Gülperi dizisinin ilk bölümlerinin çekimleri Gaziantep’te meşhur Taşkınhan konağında yapıldı.

Gülperi dizisinin başrol oyuncuları Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen. Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen’in başrollerini paylaşacağı Gülperi dizisinin detayları belli olmaya başladıktan sonra gelen fragmanlar sonrasında dizinin çekildiği yerler merak konusu olmuştu.. Dizi  Gaziantep’te çok meşhur olan Taşkınhan konağında çekilmeye başlandı. En azından Gülperi için en önemli anların yaşandığı konak orasıydı…

Masaüstü çalışmaları tamamlayıp yayınlanmaya başlayan Gülperi dizisinin senaryosu Gaziantep’te merkezli yazıldı. Ancak dizi daha sonra İstanbul’da devam edecek.. İstanbulda havadan gösterilen manzaralar oldukça güzel ve izleyenleri büyülüyor. İşte sizler için Gülperi dizisinden aldığımız havadan bir İstanbul görünümü:

Gülperinin İstanbulda çekildiği yer mahalle neresi

Gaziantepte de farklı mekanlar var dizinin en çok çekim yaptığı yerlerin başında Gaziantep’teki Tütün hanı ve konak olarak kullanılan Taşkın hanı Gülperi dizisinin en çok çekimleri yaptığı yerlerin başında geliyor. Konak çekimleri oldukça fazla ama çay içme mekanı olarak kullanılan yerlerde çok fazla. Hemde Gülperi öyle beri benzer değil yoğun mekanlarda çekiliyor Gaziantep’te.. İşte o mekanlardan birisi olan Tütünlük hanı.. (Not: Gülperinin dayak yediği sahne bu mekanın önünde çekildi)

Gülperi dizisi Gaziantepte tütün hanı bakırcılar çarşısında

Gülperinin Gaziantep’te çekildiği yer mahalle neresi diye merak edenlere görsel yanıt verelim: (Özellikle çay içme sahneleri burada çekiliyor)

Gülperinin Gaziantepte nerede çekildi hangi mekanda

Gülperi dizisinin kadın başrolü olan Nurgül Yeşilçay son olarak Star tv de Geleceğin Starı yarışmasında jürilik yapıyordu. Geleceğin Starı yarışmasında jüri olan Nurgül Yeşilçay nasıl yeni sezon için dizi anlaşması yaptı? Demek ki Geleceğin Starı yarışması yaz sezonunda bitecek bir yarışma. Yarışma bittikten sonra da Nurgül Yeşilçay yeni dizisi için çekimlere katılacak. Dizi  Gaziantep’te çekildiği için Gülperi seti Dizi  Gaziantep’e taşınacak ilk olarak, ancak daha sonra İstanbul’a gelecek.

Geleceğin Starı yarışması yaz sezonu sonunda bittikten sonra Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen Gülperi dizisinde buluştular. Gülperi dizisinin çekimleri de 3 hafta önce başladı. Cast çalışmaları tamamlanınca sete çıkan dizide Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen Partner Olacaklar.

Çekimlerin önümüzdeki 3 bölüm içinde Gaziantep’de devam etmesi bekleniyor. Gaziantep’te çekimleri yapılacak olan Gülperi dizisi hangi ilçe de devam edecek? Gaziantep tarihi ve kültürel özellikleri bakımından çok güzel bir şehir. Gaziantep’te çekimleri yapılacak olan Gülperi Taşkınhan konağında çekilmeye başlandı, dizi tutar mı izlenir mi göreceğiz. Ayrıca dizinin baraj göllerinde çekilen sahneleri de var.. Hemen oradan da bir sahne ekleyelim sizler için: Sizlerde dizi hakkındaki Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Gülperi Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi il İlçe Köy, Manzaralı Yerler Neresi?

Show TV’de ekrana gelecek olan yeni sezon dizilerinden bir tanesi de Gülperi dizisi oldu. Gülperi dizisi nerede çekilecek ilk tanıtım fragmanından sonra belli oldu. Gülperi dizisini ilk önce biz Kapadokya‘nın eşsiz mimarisinden faydalanılarak konaklar içerisinde izleyiciler ile merhaba diyecek sandık. Ama yanılttı fragmandaki görülen yerler. Biz daha önce Kapadokyada dizinin çekildiğini düşünsek de tanıtım fragmanından sonra Gaziantep’e benzerliğiyle ön plana çıkan Ürgüp Avanos Zelve civarlarında diye düşünsek de yanıldığımızı gördük.

Gülperi dizisi nerede çekiliyor kapadokyada hangi ilçede

Gülperi dizisi nerede çekildi Kapadokya’da mı yoksa Gaziantep’te mi diye soran izleyicilerimize bir kez daha cevap vermek istiyoruz. Gülperi dizisi Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen’in baş rollerinde oynadığı yeni dizi yeni sezonda Show TV’de cuma günleri ekrana gelecek. Gülperi dizisi nerede çekiliyor hangi ilde Gülperi dizisinin çekildiği Konak nerede nasıl gidilir Gülperi dizisinin başrol oyuncuları ile resim çekilmek ve görüşmek tanışmak isteyenler Gaziantep’de Taşkınhan konağına gelebilir veya Tütün handa sete uğrayabilir, sette oyuncularla tanışıp çekim olmadığı zamanlarda fotoğraf çekilebilirsiniz. Gaziantep’de yaşıyorsanız veya yakın bir yerde iseniz Taşkınhan’a gelebilir ve burada Gülperi oyuncuları ile görüşme fırsatı yakalaya bilirsiniz.

Gülperi Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi il İlçe Köy, Manzaralı Yerler Neresi?

Gülperi dizisi nerede çekiliyor hangi il ilçede çekim yeri

Gülperi dizisinin çekildiği yerler Elbette sadece burayla sınırlı değil. tanıtım fragmanı da Gördüğümüz kadarıyla İstanbul’da devam edecek olan ve kalabalık şehrinin ortasında yapayalnız hissedecekleri ve ailesinden kopan bir kadının başına gelen bin bir türlü olayı anlatacak olan Gülperi dizisi İstanbul’da kapalı çarşı civarında daha çekimlerini zaman zaman sürdürüyor.

YOK ARTIK: Gülperi dizisi halkı ayaklandırdı! Şikayet yağıyor

Başrollerinde Timuçin Esen ve Nurgül Yeşilçay’ın yer aldığı Gülperi dizisi reytinglerdeki başarısını sürdürürken çekimlerinin yapıldığı Gaziantep’ten diziye tepkiler büyüyor. Gülperi dizisinin çekimlerinin Gaziantep’te yapılmasına ve bol bol Gaziantep’ten görüntüler ve kentin dünyaca ünlü yemeklerinin yer aldığı sahnelerin paylaşılmasına karşın bölgenin Taşkıran olarak geçmesi ve Gaziantep’in plakasının 27 olmasına rağmen 82 (hayali kent) plakalı araçların kullanılması ve aşiret yaşamının ön plana çıkarılması, dizinin ilk bölümünün yayınlanmasının ardından şehirde büyük tepkilere yol açtı. Dizinin yayından kaldırılması için sosyal medyada imza kampanyaları başlatılırken, RTÜKe de çok sayıda şikayet başvurusu yapıldı.

Gaziantep’te Taşkınhan konağında çekilen Gülperi dizisi hakkında farklı görüşler olsa da kesin çekim yeri Gaziantep ve sonraki konular ile yeni bölümlerde de İstanbul olduğu kesinleşti. İzleyenlerin çok beğendiği sahneler Gaziantep sokaklarında ve özellikle Taşkınhan konağında Tütün han civarında devam ettiği müddetçe konağa olan ilgi alaka artmış görünüyor. Taşkınhan konağına nasıl gidilir Gülperi dizi seti nasıl ziyaret edilir hemen bahsedelim:

Gülperi dizisi Gaziantep ilimizde Taşkınhan da çekiliyor

 Gaziantep Taşkınhan konağı ve Tütün han civarı merkezde olduğu için bulmak çok kolay. Yukarıdaki harita yardımı ile kolayca gelebilirsiniz. Veya kime sorsanız zaten Gaziantep’te yardımcı olurlar size..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Gülperi Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi il İlçe Köy, Manzaralı Yerler Neresi? (24 Yorum)

 1. Diziyi beğendim kadın mücadelesi olan dizileri seviyorum ataerkil bir toplum olduğumız için dağılan ailesini toparlamaya çalışan anne zor hayatıyla tek başına mücadele eden diziler tutulmalı bence özellikle kadınlar tarafından

 2. Gaziantep halkına hakaret aşağılama var.Genelde ülkemizin doğu ve güneydoğu illerini konu alan diziler bu yöre halkımızı aşağılayan dar görüşlü olarak alınan karakter var. Dizideki karakterler konular,Antep halkına yakışmayan karakterlerdir.

  • Her dizide iyiler var kötüler var, bunu Antep halkıyla ilişkilendirmemek lazım, İstanbuldaki dizilerde kötüler yok mu? İstanbulluyu mu kötülüyor o diziler?

 3. kadınların çektiği sıkıntıları erkekler tarafından mal gibi görünüp ceza ve cefa çektirilmesine vurgu yapilmis.Bu film tutar.

 4. G.antep dünyaca ünlü bi gastronomi şehri.dizinin anlattığı zamanı yüzyıl önce geride bırakmış bir şehir.yapmayın allah aşkına

 5. Bencede tutmayacak onceki cekilen dizi senaryolarinla benzemesi nedeniyle uzun sürmez ağa filmi magdur kadın ona yardım eden bir erkek kabaca böyle.

  • Dün aksam ki bölüm sinirimi çok bozdu gorumcesinin hava atması gulperinin oğlu saf saf durması sanırım uyandı sonunda bu filim tutarmi tutmazmi Bilemem çok ilgimi çekmiyor birde sen anlat Karadeniz filmde çok yapmacık o kadar belli ediyorki kendini çizgi film gibi :):)

   • Tutmaz diyenlere diyorum dizi cok anlamli anlayana dizide aile kurmaya calisanlar var sizin izledikleriniz gibi aile yikmiyorlar siz anlamazsiniz gidin sacma sapan dizilre reyting yaptirin herkes lux herkes para babasi ama kimin eli kimin neresinde belli diil

Eklenme Tarihi: 2 Eylül 2018