Hakan Muhafız Levent Kimdir? Kaç Yaşındadır? Engin Öztürk hakkında bilgiler…

Hakan Muhafız Levent Kimdir? Kaç Yaşındadır? Engin Öztürk hakkında bilgiler…

Netflix Türkiye yapımı Hakan: Muhafız (The Protector) Türkiye’de pek de alışık olmadığımız fantastik drama türünde olması dizinin yarattığı heyecanı ikiye katlıyor peki heyecan ile izlenen Hakan: Muhafız ( The Protector ) dizisinin Levent karakterini canlandıran isim kim ? Sorusunun cevabı Engin Öztürk gelin Engin Öztürk’ü yakından inceleyelim

Engin Öztürk Kimdir ?

Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Ailesinin dördüncü çocuğu olarak doğmuştur Engin Öztürk’ün 3 ablası vardır.  Babası Selanik göçmeni babası asker emeklisi annesi ise ev hanımıdır. Lise yıllarında başlamak üzere 8 yıl voleybol oynayan yakışıklı oyuncu Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra babasının izinden gitmeye karar verip 2003 yılında İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiştir ve mezun olmuştur fakat sonra askerliğin kendine göre bir meslek olmadığını düşünerek bırakmıştır.

Ankara’ya gitmiş ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümündeki eğitim alıp buradan mezun olmuşttur.

Engin Öztürk, 2010 yılında Vedat Türkali’nin senaryosunu yazdığı Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizinin seçmelerini kazanıp, Beren Saat, Engin Akyürek, Sumru Yavrucuk, Musa Uzunlar, Civan Canova, Fırat Çelik, Murat Daltaban, Buğra Gülsoy, Kaan Taşaner, Deniz Türkali, Seda Güven, Esra Dermancıoğlu, Bülent Seyran ile birlikte rol aldığı dizi ile kameralar ile tanışıp adını duyurmayı başarmıştır.
Engin Öztürk’ün Rol Aldığı Dizi ve Filmler
  • Yüksek Sosyete (Kerem, TV Dizisi, 2016)
  • Hatırla Gönül (Yusuf, TV Dizisi, 2015)
  • Hayat Yolunda (Op. Dr. Cem Korcan, TV Dizisi)
  • Çanakkale Yolun Sonu (Mustafa Kemal Atatürk, Sinema Filmi, 2013)
  • Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (TV Dizisi, II. Selim) 2013)
  • Fatmagül’ün Suçu Ne? 2 Sezon (TV Dizisi, Selim Yaşaran, 2010-2011)
  • Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 3. Sezon (TV Dizisi, Komiser Emre, 2012)

 

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.