Hangi Canlının türü günde 250 kez 1 dakika uykuya dalar?

Hangi Canlının türü günde 250 kez 1 dakika uykuya dalar? Kim milyoner olmak ister yarışmasında az önce sorulan “Hangi canlı türü günde yaklaşık 250 kez tekrarlanan 1 dakika süren uykuya dalar?” sorusunun cevabı nedir?

“Hangi canlı türü günde yaklaşık 250 kez tekrarlanan 1 dakika süren uykuya dalar?” sorusunun cevabı : Karınca

A- Kirpi
B- Arı
C- Karınca
D- Çekirge

Açıklaması: Karıncalar çok çalışkan olmalarına rağmen onlarında uyku ve dinlenme ihtiyaçları vardır. Bu yüzden Karıncalar diğer koloni arkadaşlarını dinlendirmek için kısa süreli uykulara dalar dinlendikten sonra yerini diğer karıncaların almasını sağlar. Bu uyku hali bazı karınca türlerinde günde 250 kez tekrarlayabilir ve yalaşık 1 dakika sürer…

Hababam Sınıfı” filmlerinin sevilen karakterlerinden biri olan usta oyuncu ve müzisyen “Hayta İsmail”, gerçek adıyla Ahmet Arıman, yarışmacı koltuğumuzda oturuyor. Aslen Rizeli olan 63 yaşındaki yarışmacımız Ahmet Bey, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Bey, şu anda oyunculuk dışında “Hababam Vokal Grubu”yla etkinliklere katılıyor. Ahmet Arıman’nın yarışmadaki hedefi 60.000 TL’lik ödül.

Kim Milyoner Olmak İster 2018 Yeni Sezon Başvuru Katılım Formu

Hayta İsmail Kim milyoner olmak ister 27 ağustos

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Hangi Canlının türü günde 250 kez 1 dakika uykuya dalar? (3 Yorum)

  1. Ilkten kirpi yaptık cevabı sonradan karınca cıkınca duzelttınız bılmedgınız sorularda kesın cevap yazmak ne kdar doğru sizce

Eklenme Tarihi: 27 Ağustos 2018